Karate: sukcesy na Turnieju w Zambrowie

Karate: sukcesy na Turnieju w Zambrowie Fot. archiwum

5 marca odbył się  III Turniej o Puchar Burmistrza Zambrowa w Karate Kyokushin. W sportowej rywalizacji w kumite i kata wystartowało 300 zawodników z 21 klubów.

W turnieju Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało czterech zawodników. Z  odległego o ponad 470 km Zambrowa wrócili z sześcioma trofeami.

Bezkonkurencyjna w swojej kategorii wiekowej kata okazała się Wiktoria Bilska, która pewnie sięgnęła po najwyższe trofeum. W kumite zdobyła trzecie miejsce.

Oliwia Krupa startująca wraz z juniorkami w konkurencji kata, po dogrywce, uplasowała się na drugim miejscu, w kumite, podobnie jak Wiktoria, zajęła trzecie miejsce.

Aleks Łączak w kata zajął drugie miejsce, natomiast w kumite podzielił los koleżanek z klubu i stanął na najniższym stopniu podium.

Czwarta zawodniczka, Aleksandra Szyndak niestety nie miała szczęścia w rywalizacji kata, tym razem nie udało się zająć medalowego miejsca.

Sędzią  głównym turnieju był shihan Jacek Czerniec.