KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

DERBY PODKARPACIA: Miasto Szkła Krosno - Siarka Tarnobrzeg

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Łukasz Jaracz

10 grudnia we własnej hali Miasto Szkła Krosno zmierzy się w meczu derbowym z Siarką Tarnobrzeg. Początek spotkania zaplanowano o godzinie 18:00.

Nie udała się krośnieńskim koszykarzom wyprawa do Trójmiasta i z pojedynku z Treflem Sopot wracają na tarczy.

Fatalna druga kwarta w wykonaniu podopiecznych trenera Michała Barana nie pozwoliła powalczyć o pełną pulę w meczu z drużyną z Sopotu. Rzucone przez Biało-Zielonych zaledwie 6 punktów w tej kwarcie, przy 25 punktach zdobytych przez gospodarzy, nie pozostawiły złudzeń, kto zwycięży w tym meczu.

Nawet doping grupy krośnieńskich kibiców, którzy pojawili się w hali w Sopocie, aby wspierać swój zespół, nie poniósł krośnian do lepszej gry.

W drużynie gospodarzy świetne zawody rozegrał Nikola Marković, który zdobył 24 pkt i zaliczył 16 zbiórek (eval. 39). Kolejne 19 pkt dorzucił Jakub Karolak, zaś 17 pkt Anthony Ireland. Najlepszym strzelcem krośnieńskiej drużyny był zdobywca 19 pkt Chris Czerapowicz. Wspierali go Royce Woolridge, 16 pkt i Dariusz Oczkowicz, 10 pkt. Z dobrej strony pokazał się, rozgrywający dopiero drugie spotkanie w barwach Miasta Szkła Krosno, Seid Hajrić (8 pkt).

W najbliższy weekend krośnieńskich kibiców czekają derby Podkarpacia. Do Krosna przyjeżdża, zajmująca przedostatnie miejsce w ligowej tabeli, drużyna Siarki Tarnobrzeg.

Zespół prowadzony przez trenera Pyszniaka był w poprzednim tygodniu sprawcą sporej niespodzianki, pokonując w andrzejkowy wieczór na wyjeździe King Szczecin 84-76. W drużynie z Tarnobrzega od początku sezonu dochodzi do sporej rotacji zagranicznych zawodników. Z zespołu odszedł Darien Nelson-Henry, przybyło zaś dwóch nowych zawodników, Travis Releford oraz Zane Knowles. Od początku sezonu w składzie Siarki jest jeszcze dwóch koszykarzy z USA, Alex Welsh oraz Brandon Brown.

Z drużyny w ostatnim tygodniu odszedł również bardzo dobrze znany z występów w krośnieńskim klubie Michał Musijowski. W składzie tarnobrzeskiej drużyny znajduje się również świetnie znany krośnieńskim kibicom popularny "Marian", czyli Marcin Malczyk, który przez dwa sezony bronił barw krośnieńskiego zespołu.

Warto wspomnieć również o byłym koszykarzu Sokoła Łańcut, Krzysztofie Jakóbczyku, który jest jedną z pierwszoplanowych postaci tarnobrzeskiej drużyny oraz weteranie ligowych parkietów Tomaszu Wojdyle. Starcie koszykarzy Miasta Szkła Krosno z czwórką amerykańskich graczy, wspomaganych przez Jakóbczyka, Malczyka i Wojdyłę zapowiada się bardzo interesująco. Drużyna Siarki podbudowana zwycięstwem w Szczecinie i dobrą postawą w ostatnim przegranym meczu z MKS Dąbrowa Górnicza 74–87, będzie bardzo trudnym rywalem dla zespołu Michała Barana.

Poza dużą dawką sportowych emocji na kibiców zgromadzonych na krośnieńskiej hali będzie czekać wiele niespodzianek i konkursów. W konkursie rzutowym na zwycięzcę czeka nagroda - samochód na weekend. Nagrodę ufundował partner Krośnieńskiego Klubu Koszykówki, któremu dedykowany jest sobotni pojedynek, firma Glob Cars Service - autoryzowany dealer Forda.

Przed halą będzie można obejrzeć dwa nowe modele tego producenta. W przerwie meczu kibice będą mieli okazję po raz kolejny powalczyć o sporą sumę 1 tys. złotych - w konkursie "Rzut za 1000 zł" którego fundatorami są Zajazd Kasztelan Krosno oraz Torridon.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych fanów szklanej drużyny. We wtorkowy wieczór na krośnieński Rynek dotarł Święty Mikołaj. Pojawi się on także na sobotnim meczu z workiem słodyczy i gadżetami kibicowskimi. Dla osób, które zakupią w biurze klubu oryginalne koszulki Miasta Szkła Krosno czeka kalendarz na 2017 rok.

Jak w każdym meczu, przerwy pomiędzy kwartami uatrakcyjnią występy Fragolin Cheerleaders MOSiR Krosno. Przypominamy o głosowaniu na MVP meczu za pomocą klubowej aplikacji mobilnej na smartfony.

Po 2 porażkach nasi koszykarze potrzebują wsparcia.Wypełnijcie krośnieńską halę w meczu derbowym przeciwko Siarce Tarnobrzeg będąc szóstym zawodnikiem Biało-Zielonych.