KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Derby Krosna w Pucharze Polski! [ZDJĘCIA]

Derby Krosna w Pucharze Polski! [ZDJĘCIA] Fot. KrosnoCity.pl

Zespół OKS Markiewicza wygrał po dogrywce z IV-ligowym Czarnymi Jasło i awansował do półfinału okręgowego Pucharu Polski. Rywalem OKS będą... Karpaty Krosno!

OKS Markiewicza na codzień gra w V lidze, gdzie zajmuje odległe, 12. miejsce z jednym zwycięstwem. W środę krośnianie podejmowali Czarnych Jasło, zespół z IV ligi, który był zdecydowanym faworytem pojedynku. Przyjezdni do przerwy prowadzili 0:2, ale po zmianie stron gospodarze przejęli inicjatywę na boisku.

Najpierw bramkę kontaktową zdobył P. Trznadel, następnie z rzutu karnego wyrównał P. Ginalski. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ już zmianie. O awansie do dalszej fazy rozgrywek musiała zadecydować dogrywka. W ostatnich minutach zwycięską  bramkę dla krośnian zdobył znowu Trznadel.

OKS Markiewicza niespodziewanie wyeliminował wyżej notowany zespół i na wiosnę zmierzy się w historycznym, derbowym pojedynku z III-ligowymi Karpatami Krosno. Stawką spotkania będzie gra w finale okręgowego Pucharu Polski.

OKS Markiewicza - Czarni Jasło 3:2 (0:2) po dogrywce.