KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Podaj DOBRO". Krośnieński Dom Dziecka na podium!

"Podaj DOBRO". Krośnieński Dom Dziecka na podium! Fot. archiwum Fundacja "Podaj DOBRO"

W środę (7 czerwca) na boiskach Hotelu Arłamów odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w piłce nożnej zorganizowane przez fundację "Podaj DOBRO". Drużyna z Krosna stanęła na podium turnieju.

W turnieju wzięło udział 10 drużyn. Wszystkie rozegrały swoje mecze zgodnie z harmonogramem. Nad przebiegiem spotkań czuwali sędziowie delegowani przez PZPN. Honorowy patronat nad mistrzostwami objęła Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki oraz Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Zwycięzcą mistrzostw została drużyna z Domu Dziecka im. Jana Korczaka w Długiem, drugie miejsce zajął Dom Dziecka w Skopaniu zaś trzecie Dom Dziecka im ks. Z. Gorazdowskiego w Krośnie. Na zakończenie mistrzostw przyznano wyróżnienia indywidualne.

Najlepszym bramkarzem został Patryk Wilk z Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem. Najlepszym strzelcem  turnieju okazał się zawodnik Domu Dziecka w Skopaniu, Maciej Stefaniak, zdobywca 12 bramek.