Raportuj komentarz

Oczywiście ciemny lud wszystko kupi i wietrzy spiski. Ale może by tak poczytać ze zrozumieniem ?!

1) Radny Witold Skiba (Samorządne Krosno) zadał pytanie o to, czy na projekt modernizacji budynku był ogłoszony przetarg.

Odpowiedzi udzielił Bronisław Baran - Pragnę zapewnić, że wszystkie procedury polegające na wyłonieniu jakiegokolwiek wykonawcy są zgodne z regulaminem urzędu i procedurą przetargową

Czyli - był przetarg, wygrała jedna z ofert, prawdopodobnie ta, która była najtańsza. Z resztą to można sprawdzić. Można np. zadać pytanie o udostępnienie informacji publicznej i będziecie wiedzieć, ile było ofert, czyje i kto ile oferował. A w przetargach to jest tak, że wygrywa ten, kto zaproponuje najniższą cenę, czyli kto chce za robotę najmniej. NAJ-MNIEJ ! Nie więcej. N A J M N I E J.

2) To z kolei radny Bęben - "Jak kolejny budynek obciążający wydatki miasta będzie wyglądał dla budżetu w przyszłości? Nikt nie mówi o kosztach w przyszłości - mówił o swoich wątpliwościach radny."

Panie Radny - do kultury to niestety ale się dopłaca, bo to nie jest sprzedaż frytek czy empik. I tak jest na całym świecie. Ja rozumie, że każdy ma swoje potrzeby względem kultury. Dla jednych Himalaje kultury to np. film Rambo i 3 harnasie, dla jeszcze innych kultura kończy się na powiedzeniu "dzień dobry" sąsiadowi. Ale jest spora grupa ludzi, którzy mają potrzebę obcowania z nieco wyższym poziomem sztuki i artyzmu. Warto to zrozumieć, bo w dzisiejszych czasach, gdzie dominuje FB i kablówka coraz trudniej właśnie o kulturę. Warto to zrozumieć chociaż nie łudzę się, że dla niektórym życia na to zrozumienie braknie.

Z szacunkiem

Stanisław Paluch