Raportuj komentarz

Do bigger
Przeczytałem Pana/Pani wpis i przykro powiedziec, ale to jest przepisane z raportu oddziaływania na środowisko. Są pewnie celowe zmiany. Raporty są pisane zgodnie z normami. Papier wszystko przyjmie.
1.Temperatura spalania na kotle planowana 850, a nie 1000 stopni-to ważne ze względu na dioksyny i furany.
2. W Wiedniu temperatura spalania 1500 stopni-odpad 30% wsadu składowany jest w byłych kopalniach NRD.
3. Dyrektywa UE - 50% odpadów musi stanowic surowiec wtórny z pozostałych 30% może byc przeznaczona do utylizacji metodą termiczną. Podane 70% jest nieprawdą.
4. Metoda termicznego unieszkodliwiania odpadów jest najdroższa ze wszystkich znanych. Najtańsza - segregacja u żródła.
5. Niemcy - Hamburg zlikwidowali 2 z 4 czynnych spalarni ze względu na duże koszty (segregacja tańsza), kadra techniczna jednej z nich przeniosła się do spalarni w Krakowie.
6. Mówienie zlikwidowaniu niskiej emisji jest kompromitacją tej osoby ponieważ jest to problem palenia w budynkach jednorodzinnych do których nie dociera i nie będzie docierac ciepło z kotłowni z uwagi na duże rozproszenie budynków
7. Był kiedyś problem z wiatrakami, gdy niemiecki system energetyczny nie był w stanie przyąc więcej energii elektrycznej, spalarnie rusztowe za duże koszty. By interes się kręcił u naszych sąsiadów, agentura wpływu ma pole do popisu. Tylko dlaczego mają na tym tracic zwykli obywatele.