Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Młodzi mechanicy z Krosna w finale Mistrzostw

Młodzi mechanicy z Krosna znaleźli się wśród finalistów III edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Wyniki rywalizacji poznamy w najbliższy piątek podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej TTM w Poznaniu, a finały poprowadzi ceniony dziennikarz motoryzacyjny Włodzimierz Zientarski.

REKLAMADo Poznania jadą 3 dwuosobowe zespoły uczniowskie z krośnieńskiego "Mechanika". To 12 osobowa grupa, która w ogólnopolskich eliminacjach rywalizowała z blisko 300 innymi drużynami.

Uczestnikami Mistrzostw są doświadczeni serwisanci oraz uczniowie szkół mechanicznych, którzy wystartują w kategoriach Mechanik Zawodowy i Młody Mechanik. Do eliminacji w kategorii Młody Mechanik stanęło niemal 300 drużyn szkolnych z całej Polski. Uczniowie odpowiadali na 25 pytań przygotowanych przez specjalistów Mobil 1, partnera merytorycznego Mistrzostw. Zadania dotyczyły budowy i serwisowania pojazdów, trendów na rynku motoryzacyjnym oraz historii motoryzacji.

Finały III Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się 28 i 29 marca podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej TTM w Poznaniu. W piątek, do stolicy Wielkopolski przyjedzie 20 najlepszych dwuosobowych zespołów szkolnych, w tym aż 3 drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie. Dzień później do decydującej rywalizacji stanie 30 doświadczonych mechaników, specjalizujących się także w serwisowaniu pojazdów ciężarowych. Zawodnicy zmierzą się ze sobą w zadaniach praktycznych.

W ciągu zaledwie dwóch lat Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników stały się jednym z największych krajowych konkursów dla specjalistów z branży motoryzacyjnej. Tegoroczna III edycja, towarzysząca Targom Techniki Motoryzacyjnej TTM, dodaje rywalizacji jeszcze większego prestiżu, a zwycięzcom daje większe szanse na znalezienie dobrej pracy w renomowanych serwisach.

Producent olejów Mobil 1 jest partnerem merytorycznym Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, ale także wspiera inne projekty zwiększające konkurencyjność młodych osób na rynku pracy. Organizatorami Mistrzostw są V8 Team oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Dodatkowe informacje o Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników: www.mistrzostwamechanikow.pl lub www.mobil.pl.

Michał Pełczyński, ExxonMobil Poland

  • autor: Michał Pełczyński, ExxonMobil Poland

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj