Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Konkurs plastyczny "Moja przygoda w muzeum" - Lokalna Edycja 2014

Gabriela Złotek (SP nr 3 w Krośnie). "Muzeum Lalek" - wyróżnienie, Edycja Lokalna 2013 Gabriela Złotek (SP nr 3 w Krośnie). "Muzeum Lalek" - wyróżnienie, Edycja Lokalna 2013

Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w lokalnym etapie Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży "Moja przygoda w muzeum". Prace można składać do 9 maja 2014 r. - budynek główny muzeum (ul. Piłsudskiego 19).

REKLAMA


Adresowany do dzieci i młodzieży pomiędzy 5 a 19 rokiem życia konkurs plastyczny "Moja przygoda w muzeum" jest organizowany od 1978 r. Do 1989 r. organizowało go Muzeum Etnograficzne w Warszawie, a od 1990 - Muzeum Okręgowe w Toruniu. Konkursowi patronowało od początku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2007 r. konkurs z ogólnopolskiego otrzymał rangę międzynarodową.

Wystawa prac odbędzie się w dniach 20-31 maja 2014 w Muzeum Rzemiosła w Krośnie - Piwnica PodCieniami (Rynek 5).

Toruńskie muzeum współdziała z licznymi placówkami muzealnymi w kraju i za granicą, które są odpowiedzialne za ustalenie form organizacyjnych oraz zakresu upowszechniania i przebiegu konkursu na ich terenie. Muzeum Rzemiosła w Krośnie od 1993 r., czyli niemal od początku działalności, organizuje krośnieński etap konkursu - w bieżącym roku po raz dwudziesty drugi. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych krośnieńskich artystów. Szczególnie udział w wystawie pokonkursowej organizowanej od 2007 r. w salach muzealnej Piwnicy PodCieniami jest zawsze wielkim przeżyciem dla uczestników. Prace z krośnieńskiej edycji każdorazowo przesyłane są do Torunia. Przez 21 lat organizowania lokalnego etapu wiele z tych prac wzięło udział w wystawie głównej. Jury przyznawało ponadto nagrody i wyróżnienia dla dzieci i młodzieży z naszego regionu a także dla ich opiekunów plastycznych.

W 2013 roku Muzeum Rzemiosła w Krośnie - jako jedyne na Podkarpaciu - zostało wyróżnione za wieloletnią współpracę i krzewienie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania sztuką i muzealnictwem. Organizacja lokalnego etapu ma również ważne znaczenie dla edukacji kulturalnej najmłodszych mieszkańców Krosna. Wyrabia pozytywne postawy, które przygotowują korzystania w wieku dorosłym do wytworów kultury wysokiej i czynią to naturalną potrzebą.

POBIERZ: Regulamin 2014

ij/MRzK

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj