KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Katolickie Liceum wyróżnione

Katolickie Liceum wyróżnione Fot. katolik-krosno.pl

Katolickie Liceum w Krośnie zostało wyróżnione w Ogólnopolskim Programie Wiarygodna Szkoła. "Katolik" okazał się Liderem wśród wszystkich Liceów Ogólnokształcących w całym powiecie.

REKLAMA


Katolickie Liceum w Krośnie zajęło czołowe miejsce wśród wszystkich Liceów w całym powiecie w oparciu o wyniki z egzaminów maturalnych i Edukacyjnej Wartości Dodanej opracowanej przez Instytut Badań Edukacyjnych.

W związku z tym, że Szkoła w czterech podsumowaniach egzaminów uzyskała bardzo dobre wyniki i wysoką efektywność mierzoną w EWD, miała możliwość wzięcia udziału w Ogólnopolskim Programie Wiarygodna Szkoła. Program ten, skierowany jest dla najlepszych Liceów w całej Polsce, które dzięki właściwemu poziomowi nauczania osiągają bardzo dobre wyniki z egzaminów maturalnych oraz wysoką efektywność mierzoną w EWD.

Udział w Programie jest także potwierdzeniem, że szkoła posiada właściwą infrastrukturę i gwarantuje bezpieczeństwo swoim uczniom. Szkoła w procesie weryfikacji uzyskała 175 punktów, co oznacza że zakwalifikowała się do Programu jako Szkoła 4 gwiazdkowa (maksymalna możliwa liczba gwiazdek to 6 ).

Uczestnictwo w Programie było jednoznaczne z nadaniem szkole Certyfikatu Wiarygodności.

Szkoła okazała się Liderem wśród wszystkich Liceów Ogólnokształcących w całym powiecie.

Portfolio wszystkich wyróżnionych szkół można zobaczyć na Stronie Internetowej Programu: www.wiarygodna-szkola.pl w zakładce "Wiarygodne Szkoły" a także na Facebooku.

md/pd

  • autor: md/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?