KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Szóstka" z Krosna "szkołą uczącą się"

"Szóstka" z Krosna "szkołą uczącą się" Fot. archiwum

Na Zamku Królewskim w Warszawie 6 czerwca w Sali Balowej, odbyła się uroczystość wręczenia tytułu - „Samorząd Przyjazny Szkole Rozwijającej Uczenie Się Uczniów”. W imieniu Krosna tytuł odebrała Teresa Janusz, dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Krośnie. Tytuł „Samorząd Przyjazny Szkole Rozwijającej Uczenie Się Uczniów” został nadany przez prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności program “Szkoła Ucząca Się”.

REKLAMA


Program Szkoła Ucząca Się, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności doceniają samorządy, które wspierają szkoły w ich trudnej pracy i które rozumieją, że to uczenie się uczniów jest najważniejszym celem szkoły. Aby zrealizowany został główny cel, czyli skuteczniejsze uczenie się wszystkich uczniów w szkole, we wprowadzane zmiany musi autentycznie zaangażować się cała szkolna społeczność. Oprócz kluczowej roli dyrektora, wytrwałej pracy nauczycieli, aktywności uczniów i zainteresowania ich rodziców, bardzo wiele zależy od organu prowadzącego, czyli samorządu lokalnego.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele samorządów z całej Polski. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć projekty uczniowskie w ramach Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych „Widoczne Uczenie Się”. Centrum Edukacji Obywatelskiej promuje i wspiera wykorzystanie oceniania kształtującego w szkołach uczestniczących w programie Szkoła Ucząca Się.

W imieniu Miasta Krosna tytuł „Samorząd Przyjazny Szkole Rozwijającej Uczenie Się Uczniów” odebrała Teresa Janusz, dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Krośnie. Szkoła Podstawowa Nr 6 w Krośnie jest jedną z 6 szkół w województwie podkarpackim, która posiada tytuł „Szkoły Uczącej Się” i w praktyce stosuje ocenianie kształtujące.

umk/pd

  • autor: umk/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?