KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rusza ostatni etap budowy Osiedla Generalskiego Polecamy

Za cztery tygodnie rozpocznie się budowa ostatniej części Osiedla Generalskiego w Krośnie. Budynek będzie się składał z 60 mieszkań o powierzchni od 38 do 68 mkw. Powstanie też wielostanowiskowy, podziemny garaż. Inwestycję realizuje deweloper Wikana S.A.

REKLAMA


Osiedle Generalskie powstaje przy ul. Generała Józefa Hallera. Składa się z trzech budynków mieszkalnych i jednego usługowego. Pierwsze prace przy jego budowie rozpoczęły się jesienią 2010 r. Do chwili obecnej powstały już dwa budynki mieszkalne (liczące w sumie 109 mieszkań) i jedna nieruchomość przeznaczona na działalność usługowo-handlową.

Niebawem rozpocznie się realizacja ostatniego budynku mieszkalnego. Będzie się składał z 60 mieszkań o powierzchni od 38 do 68 mkw. Powstanie też wielostanowiskowy, podziemny garaż.

- Generalnym wykonawcą inwestycji, podobnie jak jej poprzednich etapów, będzie Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane. Chcemy, żeby prace rozpoczęły się już w połowie lipca - mówi Sławomir Horbaczewski, prezes zarządu Wikana S.A.

Cena mieszkań w nowym budynku będzie się kształtowała na poziomie 3,8 tys. zł za mkw. Chętnych nie powinno brakować. Wszystkie mieszkania zbudowane w ramach wcześniejszych etapów inwestycji, zostały już kupione, a do tutejszego lokalu usługowego wprowadziły się m.in. poradnie medyczne i sklepy.

Nic dziwnego, bo Osiedle Generalskie wyróżnia się doskonałą lokalizacją. Położone jest w niewielkiej odległości od centrum miasta, co sprawia, że mieszkańcy mają dobry dostęp do szkół, urzędów, instytucji użyteczności publicznej i popularnych sklepów, takich jak Intermarche, Biedronka, czy Lidl.

Co ważne, Osiedle Generalskie to nie tylko budynki, ale także bogato i atrakcyjnie zagospodarowana przestrzeń. Już teraz nie brakuje tu zieleni i elementów małej architektury, takich  jak ławeczki. Powstał też duży i barwny plac zabaw dla dzieci. Projekt osiedla, opracowany przez Biuro Architektoniczne Wiercioch z Rzeszowa, przewiduje też budowę ogrodzonego boiska sportowego oraz oświetlonych alejek spacerowych.

ii

 • autor: ii

2 komentarzy

 • karim

  Ale będzie duży podziemny garaż. Ja tam problemu nie widzę. Zresztą każdy chyba woli trzymać auto w takim podziemnym parkingu niż pod blokiem.

  Zgłoś nadużycie karim wtorek, 08, lipiec 2014 11:44 Link do komentarza
 • fff

  Wszystko fajnie, tylko żeby więcej miejsc parkingowych na parkingu zewnętrznym wybudowali to byłoby już super. Obecnie jest już ich mało, a jak przybędzie kolejnych kilkadziesiąt mieszkań to ich braknie. Teraz w większości rodzin są po 2 samochody...

  Zgłoś nadużycie fff wtorek, 17, czerwiec 2014 16:43 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?