KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Why Not TRAVEL podsumowuje letnie plażowanie na Rynku w Krośnie Polecamy

Why Not TRAVEL podsumowuje letnie plażowanie na Rynku w Krośnie Fot. Łukasz Jaracz

Szkoła podstawowa numer 5 z Krosna wygrała wyjazd do Centrum Nauki Kopernik grając na wielkiej macie szachowej w skoczka. Drużyny w każdej kategorii wiekowej rozegrały turnieje w których pula nagród wynosiła 3000zł, a to wszystko na wielkiej plaży na krośnieńskim Rynku.

REKLAMA


Końcem czerwca 2014 roku na krośnieńskim Rynku Grupa Why Not TRAVEL wybudowała wielką plażę (240 m2) oraz boisko do plażowej piłki siatkowej o podobnej powierzchni. Wszystko po to, aby Rynek nie pustoszał w trakcie wakacji, jak również po to, by sukces plaży z ubiegłego roku trwał i dawał radość najmłodszym mieszkańcom Krosna. - W tym roku dużo łatwiej było nam zorganizować tak duże wydarzenie  jakim jest "Letnie Plażowanie 2014" z racji tego, że mieszkańcy jak i wszystkie podmioty zaangażowane w imprezę wiedziały czego się spodziewać  i jak reagować na zaistniałą sytuację - mówi Łukasz Szuba Dyrektor marketingu Grupy.

W tym roku przez pierwsze dwa weekendy wakacji firma zorganizowała wiele atrakcji. W pierwszą niedzielę uczniowie podstawówek "zamienili się" w pionki szachowe i zagrali w skoczka. Główną nagrodą w zawodach był wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. - Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr  5 z Krosna, która już we wrześniu, zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego pojedzie pobawić się nauką i sprawdzić wszystkie demonstratory przygotowane przez CNK - mówi Diana Załoga Dyrektor Grupy.

Uatrakcyjnieniem całego dnia były stanowiska z symulatorami lotu i jazdy samochodem udostępnione przez Zespół Szkół Mechanicznych, wystawa "Skały i Minerały", pokazy udzielania pierwszej pomocy zorganizowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, rowerowy tor sprawnościowy przygotowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, stanowiska WORD-u i Szkoły Hellen Doron, która na płycie krośnieńskiego Rynku organizowała zajęcia w dwóch językach. Dużą popularnością cieszyło się stanowisko gier komputerowych przygotowane przez firmę Stimo, dzięki której całe wydarzenie można było śledzić w Internecie.

W czasie kolejnego wakacyjnego weekendu zorganizowane zostały zawody młodzików, juniorów i seniorów w piłkę siatkową plażową, których pula nagród wynosiła 3000 zł. Oprócz samych finansowych nagród laureaci otrzymali puchary fundowane przez Urząd Miasta Krosna oraz nagrody przygotowane przez naszych partnerów.

- Mieliśmy drużyny z Krosna, okolic ale także z Rzeszowa, które specjalizują się w tej dyscyplinie sportu dlatego poziom zawodów był dużo wyższy niż w poprzednim roku - mówi Szuba. Bardzo dużą popularnością cieszył się mecz pokazowy pomiędzy siatkarkami Karpat Krosno a Klubem Kibica, który został rozegrany po meczu finałowym zawodów. Oglądało go spora grupa publiczności, a do walki zagrzewał Klub Kibica który miał ze sobą bębny, trąby i inne atrybuty wspomagające kibicowanie. Zakończeniem całego dnia był koncert organizowany przez Partnera Letniego Plażowania 2014 r czyli Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, które przygotowało "Koncert pełen słońca", który zakończył cykl imprez zorganizowanych w ramach tegorocznego plażowania.

Organizatorzy zapewniają iż boisko do plażówki pozostanie do 25 lipca, a plaża  do 15 sierpnia 2014 dzięki czemu wszyscy chętni będą mogli korzystać z atrakcji jeszcze ponad miesiąc.

wnt

  • autor: wnt

1 komentarz

  • sowa

    dlaczego brak informacji o tym że trwa renowacja pomnika armii radzieckiej w krośnie na placu konstytucji? dlaczego w krośnie czci się okupanta?
    kto zapłaci za remont?

    Zgłoś nadużycie sowa piątek, 11, lipiec 2014 14:41 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?