Logo
Wydrukuj tę stronę

Paweł Krzanowski kandydatem na prezydenta Krosna Polecamy

Paweł Krzanowski kandydatem na prezydenta Krosna Fot. archiwum

Podczas konferencji prasowej w Rzeszowie, Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów na prezydentów pięciu podkarpackich miast. W Krośnie nominację tej partii otrzymał Paweł Krzanowski, lider Klubu PiS w Radzie Miasta.

REKLAMA


W czasie posiedzenia ostatniego Komitetu Politycznego PiS zatwierdzono 60 kandydatów na prezydentów miast w nadchodzących wyborach samorządowych. Na Podkarpaciu nominacje uzyskało do tej pory pięciu kandydatów w Rzeszowie, Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Przemyślu i Krośnie. - Nadchodzące wybory samorządowe są niezwykle ważne, zwłaszcza w kontekście szansy na realną zmianę polityczną w Polsce. Dlatego Prawo i Sprawiedliwość stawia w tych wyborach na ludzi sprawdzonych i kompetentnych. Nasza drużyna to zarówno doświadczeni politycy, jak również młodzi ludzie doskonale znający się na pracy samorządowej - podkreślają podkarpaccy politycy PiS.

W Krośnie kandydatem na prezydenta miasta jest Paweł Krzanowski - absolwent Akademii Rolniczej, prowadzący rodzinne przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, nadzorowaniem i wykonywaniem inwestycji na terenie Krosna i całej Polski. Paweł Krzanowski jest radnym Miasta Krosna i przewodniczącym Klubu PiS.

- Jak się powiedziało A cztery lata temu, to trzeba powiedzieć B. Praca czteroletnia w Radzie Miasta była bardzo ciężka ale przyniosła szeroką wiedzę poprzez zapytania i spotkania z ludźmi, jak funkcjonuje Urząd Miasta Krosna. Obecna władza już “wypaliła się”. Mamy program, pełną listę kandydatów. Prowadzone są rozmowy z innymi formacjami nad szeroką koalicją by nie popełnić błędów z poprzedniej kampanii - zapowiada Paweł Krzanowski.

Kandydatem na prezydenta miasta Rzeszowa jest obecny Poseł na Sejm RP i nauczyciel akademicki Andrzej Szlachta - jeden z czołowym działaczy „Solidarności” na Podkarpaciu, który w latach 1999-2002 sprawował już urząd włodarza stolicy Podkarpacia.

Reprezentantem PiS w Stalowej Woli będzie obecny radny miasta i dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim Lucjusz Nadbereżny. Politolog i prawnik, który mimo młodego wieku posiada duże doświadczenie w zarządzaniu jednostką samorządową.

Kandydatem PiS w Przemyślu będzie natomiast radny miasta Władysław Bukowski, z wykształcenia ekonomista pełniący funkcję Dyrektora Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

W Tarnobrzegu Prawo i Sprawiedliwość będzie reprezentował Wiktor Stasiak - Senator II kadencji z ramienia „Solidarności”, były wojewoda tarnobrzeski, zastępca prezydenta Tarnobrzega i radny miasta, obecnie pełniący funkcję dyrektora szpitala w Tarnobrzegu.

Kolejne kandydatury w wyborach samorządowych będą zatwierdzane przez władze PiS w najbliższym czasie.

Piotr Dymiński

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021