KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

CDS prowadzi w plebiscycie Podkarpackie Ulubione Polecamy

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie i Muzeum Regionalne w Stalowej Woli prowadzą w plebiscycie Podkarpackie Ulubione. Zaraz za nimi uplasowała się Kolejka Wąskotorowa Pogórzanin. Zobacz cząstkowe wyniki plebiscytu Podkarpackie Ulubione.

REKLAMA


Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna opublikowała cząstkowe wyniki plebiscytu Podkarpackie Ulubione, którego celem jest wyłonienie najpopularniejszych i najbardziej docenianych atrakcji turystycznych. Po dwudziestu trzech dniach głosowania w plebiscycie prowadzi stalowowolskie muzeum, a zaraz za nim plasuje się Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. W pierwszej dziesiątce znalazły się zarówno atrakcje doskonale znane i tłumnie odwiedzane przez turystów, m.in. Bieszczadzki Park Narodowy i Jezioro Solińskie, jak i te alternatywne - tunel schronowy w Stępinie-Cieszynie czy rezerwat różanecznika żółtego Kołacznia.

O dziwo na końcu rankingu obok mniej znanych miejsc znalazły się także popularne atrakcje jak chociażby stoki narciarskie w Puławach i Ustrzykach Dolnych.

- Jak chodzi o same wyciągi, to przyczyną ich niskiego miejsca w rankingu jest zapewne pora roku. Mało kto myśli w tej chwili o nartach. Pamiętajmy jednak, że wyniki całego plebiscytu mogą się jeszcze diametralnie zmienić, bo nasz plebiscyt potrwa do połowy października - mówi Anna Brzechowska-Rębisz z Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

W plebiscycie może zagłosować każdy, kto wejdzie na stronę internetową www.podkarpackie.travel. Wśród osób biorących udział w głosowaniu zostaną rozlosowane nagrody: pobyty weekendowe w Siedlisku Janczar w Pstrągowej i ośrodku Polanka i Konie w Horyńcu Zdroju.

Plebiscytowi towarzyszy konkurs fotograficzny pod hasłem Fotografujemy Podkarpackie Ulubione, którego laureaci zostaną współtwórcami wydawnictwa prezentującego najciekawsze miejsca w regionie. Dla autorów najlepszych zdjęć przewidziano też tradycyjne nagrody.

Szczegóły dotyczące plebiscytu i konkursu fotograficznego Podkarpackie Ulubione można znaleźć na stornie internetowej Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej podkarpackie.travel.

  • autor: abr/prot

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?