KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Sprawa Hejnara: "To gra na zwłokę". Prokuratura zgłasza wniosek dowodowy

Sprawa Hejnara: "To gra na zwłokę". Prokuratura zgłasza wniosek dowodowy Fot. KrosnoCity.pl

Kolejna rozprawa nie przyniosła rozstrzygnięcia sprawy oskarżeń wobec piekarza Janusza Hejnara postawionych przez Urząd Miasta i Prokuraturę. 10 września zgłoszono kolejny wniosek dowodowy dotyczący sytuacji z 2004 roku.

REKLAMA


Rozprawa odbyła się 10 września. Sąd Okręgowy miał rozpatrzyć apelację złożoną przez oskarżenie po uniewinniającym wyroku, który zapadł w maju tego roku.

Na początku Sąd zapytał czy strony mają jakieś wnioski dowodowe. Prokuratura miała jeden wniosek dowodowy, o kolejną opinię biegłego. Tym razem ma odpowiedzieć na jedno pytanie: czy w oparciu o warstwice da się ustalić czy w okresie od 2004 roku na działce Janusza Hejnara dokonana została niwelacja terenu.

Obrońca sprzeciwił się wnioskowi - On w istocie zmierza do przedłużania postępowania w sprawie. Jest dla sprawy niewydatny - mówił obrońca. Dodał, że w sprawie są dowody jednoznaczne, tj. Dziennik Budowy - Który jako dokument urzędowy ma domniemanie prawdziwości - dodał obrońca.

Sąd po przerwie ogłosił, że wniosek dowodowy zostaje uwzględniony. Biegły odpowie na pytanie dotyczące sytuacji sprzed 10 lat. - Sąd dopuścił ten dowód. To postępowanie trwa już 6 lat. To jest dowód, który albo coś potwierdzi albo sprawa jest otwarta - mówił sędzia Janusz Szarek, uzasadniając, że wcześniej nie zadano takiego pytania biegłemu.

Wniosek jest o tyle zaskakujący, że jeszcze w maju sędzia Sylwia Ziuziańska pytała o to, czy są jeszcze jakieś wnioski dowodowe i oskarżenie żadnych nie przedstawiało.

Po wyjściu z sali Janusz Hejnar skomentował:

Obawiałem się, że może dojść do takiej sytuacji. Chociaż Sąd Rejonowy już po raz drugi badał sprawę, spełnił przy tym wszystkie zalecenia Sądu Okręgowego i nie doszukano się niczego, co mogłoby świadczyć o mojej winie. Prezydent Miasta i Prokuratura rzucają oskarżenia, mnożą wątpliwości, chcą przeciągać sprawę, żeby wyrok nie zapadł przed wyborami. Prezydent dobrze wie, że gdyby ten wyrok się uprawomocnił, to ja mógłbym oskarżyć go z powodu przedstawienia mi fałszywych zarzutów. Dlatego wszelkimi sposobami walczy. Ta sprawa pokazuje, że w naszym mieście każdy inwestor jest zagrożony. Jeżeli Dziennik Budowy i wyniki kontroli Nadzoru Budowlanego nie mają znaczenia, to prawie każdemu prezydent może wytoczyć proces, żeby zburzyć jego inwestycje bez płacenia odszkodowania. Taki jest motyw tego procesu: urzędnicy popełnili błąd, nie sprawdzili czy mam rozpoczętą inwestycję i postanowili przeprowadzić drogę na mojej posesji, a teraz chcą się pozbyć mojej piekarni w procesie karnym.

pd

 • autor: pd

10 komentarzy

 • Stefan Karwowski

  "Sprawa Hejnara" ? Nie znam. Słyszałem tylko o sprawie Małkiewicza.

  Zgłoś nadużycie Stefan Karwowski niedziela, 14, wrzesień 2014 10:37 Link do komentarza
 • BOGI BOG

  PAN HEJNAR MA W 100% RACJE I GO POPIERAM!! NASZ OBECNY PREZYDENT TO NIE STETY AL ECZLOWIEK KTORY W ZASADZIE JAK PISZE W OPINI PAN HEJNAR BOI SIE SWOJEJ PORAZKI GDYZ WOBEC MAJESTATU PRAWA WLASICIEL PIEKARNI MOGLBY GO OSKARZYC O FALSZYWE ZARZUTY I TEGO ZYCZE PANU HEJNAROWI ABY TAK SIE NA KONIEC STALO I ABY WSZYSCY MIESZKANCY KROSNA WRESCIE OTWORZYLI OCZY CO SIE TU DZIEJE!!!!JESCZE JEDNO DROGA MIALA ISC POZA DZIALKA PANA PIEKARZA W LATACH 70 DZIS PLAN SIE SAM PRZESUNOL NA DIZALKE PANA HEJNARA!!
  TO MOZE CENTRUM DZIECITWA SZKLA SIE PRZESUNIE DO INNEGO MIASTA SKORO TYLE STRAT NAM PRZYNOSI A NA HUCIE 1 GDZIE JEST ZABYTEK DZIWNY TRAFEM ZAMIAST MUZEUM ROBIMY GALERIE PAN PREZYDENT TO NAPRAWDE WIELKI CZLOWIEK:) HURA MAMY NOWE RONDAA I PELNO MARKETOW:) HURA HURA ROZWALIC WSZYSTKO

  Zgłoś nadużycie BOGI BOG sobota, 13, wrzesień 2014 07:58 Link do komentarza
 • operq

  Misie kolorowe, trzeba pamiętać ze rzeczywiście drogę planowano od lat sześćdziesiątych tylko z tą subtelną różnicą ze nie po działkach Hejna tylko daleko poza,nimi.

  Zgłoś nadużycie operq sobota, 13, wrzesień 2014 01:40 Link do komentarza
 • HEJKA1566

  CAŁUJCIE MNIE

  Zgłoś nadużycie HEJKA1566 sobota, 13, wrzesień 2014 00:35 Link do komentarza
 • HEJKA

  COSIK ŚMIERDZI

  Zgłoś nadużycie HEJKA sobota, 13, wrzesień 2014 00:34 Link do komentarza
 • HEJU

  COSIK SMIERDZI

  Zgłoś nadużycie HEJU sobota, 13, wrzesień 2014 00:32 Link do komentarza
 • HEJ

  OJ ŚMIERDZI

  Zgłoś nadużycie HEJ sobota, 13, wrzesień 2014 00:31 Link do komentarza
 • Anzelm

  slawo, co ty zmyślasz? Od 80-tych droga była planowana ale w innym miejscu. Wystarczyło sprawdzić, gdzie są rozpoczęte inwestycje i prezydent by nie miał problemu.

  Zgłoś nadużycie Anzelm piątek, 12, wrzesień 2014 15:18 Link do komentarza
 • _Mash_

  To Prezydent, wydając pozwolenie na budowę (nie ma mowy w tym przypadku o żadnym zgłoszeniu) też nic nie wiedział o tych planach?

  Zgłoś nadużycie _Mash_ piątek, 12, wrzesień 2014 14:20 Link do komentarza
 • slawo

  Super. Nagle zaistniała potrzeba budowy piekarni na projektowanej drodze. Której szkic był już w latach 80 /90. Śmierdzi na kilometr panie piekarz. Prawda jest taka że to jedyne miejsce gdzie można było tę drogę projektować i wybudować. Wystarczył cynk że takie plany będą realizowane i wystarczy zrobić zgłoszenie i rozpocząć budowę przed posiedzeniem MPZ-u :)

  Zgłoś nadużycie slawo piątek, 12, wrzesień 2014 13:25 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?