Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Przyjaźń hiszpańsko - polska rozpoczyna się w Krośnie

Przyjaźń hiszpańsko - polska rozpoczyna się w Krośnie Fot. KLOiKG

Od 22.09 w Krośnie przebywa dwudziestoosobowa grupa hiszpańskiej młodzieży wraz z opiekunami. To przedstawiciele szkoły Colegio Santa Maria de la Expectation w Cuenca, Castilla la Mancha. Przyjechali na zaproszenie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiego Gimnazjum Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła im. ks. Bronisława Markiewicza w Krośnie.

REKLAMAMłodzi ludzie przebywają u rodzin uczniów krośnieńskiego "Katolika". Goście spotkali się z Prezydentem Miasta Krosna Piotrem Przytockim, zwiedzili krośnieńską starówkę: Rynek, Bazylikę Kolegiacką, kościół Ojców Franciszkanów, Muzeum Podkarpackie, Wieżę Farną. Uczestniczyli w warsztatach w Centrum Dziedzictwa Szkła, wzięli udział w wycieczkach krajoznawczych do rezerwatu przyrody "Prządki" i zamku "Kamieniec" w Odrzykoniu.  

Przed uczestnikami szkolnej wymiany jeszcze wiele atrakcji, m.in.: Dukla z pustelnią św. Jana, sanktuarium w Miejscu Piastowym, zamek w Łańcucie, rzeszowska trasa podziemna oraz skansen "Karpacka Troja". Podsumowaniem wymiany będzie "dzień języków" oraz pokaz talentów młodzieży.

- Wymiana jest doskonałą okazją do poznania historii i kultury, a także kształcenia sprawności językowej. Mamy nadzieję, że nawiązane znajomości pozwolą na budowanie dobrych relacji pomiędzy mieszkańcami Europy - mówi ks. Dariusz Wilk, Dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj