KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krośnieński CDS w pierwszej 10. w plebiscycie Podkarpackie Ulubione

Centum Dziedzictwa Szkła w Krośnie Centum Dziedzictwa Szkła w Krośnie Fot. Łukasz Jaracz

Kamienica Orsettich mieszcząca się na starym mieście Jarosławia zachwyciła. W plebiscycie Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej to właśnie Stare Miasto Jarosławia zwyciężyło. Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie znalazło się w pierwszej 10.

REKLAMA


W prowadzonym od lipca plebiscycie zagłosowało ok 3,5 tys. internautów. Najbardziej doceniony został Jarosław, a konkretnie jego Stare Miasto z piękną kamienicą Orsettich. Zaraz za nim uplasowały się stalowowolskie muzeum oraz Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

Poza podium, ale wciąż w pierwszej dziesiątce, są: Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Przeworska Kolejka Wąskotorowa Pogórzanin, Bieszczadzki Park Narodowy, Skansen w Kolbuszowej, Zamek w Krasiczynie, Pałac w Nozdrzcu, a na miejscu dziesiątym Tunel Schronowy w Stępinie-Cieszynie.

Plebiscytowi towarzyszył konkurs fotograficzny pod hasłem Fotografujemy Podkarpackie Ulubione, którego laureaci zostaną współtwórcami wydawnictwa prezentującego najciekawsze miejsca w regionie. Do PROT spłynęło około 200 zdjęć. Zwycięzców poznamy za miesiąc.

 • autor: Redakcja

3 komentarzy

 • Jacek_WSK

  Puknij się człowieku w głowe, anonimowy pismaku. Widać, że nie masz pojęcia o skali i liczeniu do 10. A tym bardziej wyobraźni. Jeśli się pisze, że coś znajduje się w pierwszej dziesiątce, oznacz to że "produkt" znalazł się w szeregu od 1 do 10. A nie że jest na 9 czy 10 miejscu. Proponuje najpierw nauczyć się wykładni a następnie zabierac głos. Poza tym, gdzie tu widzisz podpis autora? Materiał wydała redakcja. Najwidoczniej masz jakieś personalne "ale" do kogoś.
  Przecież nikt nie nakazuje Ci czytać materiałów na tym portalu (moim zdaniem jednego z lepszych). Masz alternatywę.

  Zgłoś nadużycie Jacek_WSK niedziela, 26, październik 2014 22:55 Link do komentarza
 • Tytul bylby wlasciwy gdyby cds mial 9 lub 10 miejsce. W tresci autor pisze zas o miejscu 4. Ale obiektywny portal nidoszlego radnego Dyminskiego taki juz jest.

  Zgłoś nadużycie niedziela, 26, październik 2014 21:26 Link do komentarza
 • tgaf

  Gratulacje!

  Zgłoś nadużycie tgaf czwartek, 23, październik 2014 21:25 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?