KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Certyfikat "Samorządowego Lidera Edukacji" dla Krosna

Krosno po raz czwarty otrzymało certyfikat "Samorządowego Lidera Edukacji" za skuteczne i efektywne działania w dziedzinie lokalnej polityki oświatowej. Punkty rankingowe przyznawała Komisja Certyfikacyjna złożona z naukowców reprezentujących ośrodki akademickie z całej Polski. Uroczyste spotkanie odbyło się 30 października 2014 roku w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

REKLAMA


Recenzenci zwrócili szczególną uwagę na kompleksowy, innowacyjny, oparty na autorskich rozwiązaniach system wspierania rozwoju uzdolnionych uczniów. W opinii recenzentów Krosno prowadzi konsekwentną i efektywną politykę oświatową zgodną z paradygmatami nowoczesnego zarządzania publicznego, a podejmowane inicjatywy i działania cechuje walor trwałości, co pozwala rozwijać i wzmacniać potencjał edukacyjny miasta.

Certyfikaty i wyróżnienia dodatkowe dla Miasta Krosna odebrała Grażyna Gregorczyk - Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krosna.

Zarząd Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego przyznał Krosnu dodatkowo certyfikat srebrny "Samorządowego Lider Edukacji" za trwałość i długookresowość ciekawych i skutecznych rozwiązań oświatowych gwarantujących wysoką jakość edukacji. Krosno zostało także wyróżnione pamiątkową statuetką i dyplomem "Primus", nagrodą za najwyższą liczbę punktów.

- Udział w Programie "Samorządowy Lider Edukacji" jest cennym doświadczeniem, ponieważ nasze działania w zakresie edukacji zostały poddane fachowej ocenie niezależnych specjalistów z dziedziny rozwoju oświaty i zarządzania szkolnictwem. Uzyskanie pozytywnej opinii komisji i zdobycie tytułu "Primus" jest potwierdzeniem, że przyjęte w Krośnie standardy są skuteczne - powiedział Bronisław Baran, Zastępca Prezydenta Miasta Krosna.

 • autor: Redakcja

3 komentarzy

 • zwarty

  Naiwni mieszkańcy może łykną taki papierek tuż przed wyborami - wszystko ustawione:)

  Zgłoś nadużycie zwarty poniedziałek, 10, listopad 2014 10:13 Link do komentarza
 • myśliciel

  A co my mieszkańcy Krosna mamy z takiego papierka? Przecież on nie ma żadnego znaczenia ani w poważnych kręgach, ani wśród mieszkańców. Zwykła propaganda, ale może ktoś się na nią złapie, he, he tak jak dotychczas się udawało...

  Zgłoś nadużycie myśliciel poniedziałek, 10, listopad 2014 10:11 Link do komentarza
 • nick

  Panie Redaktorze !
  Ten certyfikat nie jest przyznawany przez żaden urząd państwowy tylko przez jakąś lokalną fundację. Podstawowe pytanie jest takie ilu gminom biorącym udział w tej "certyfikacji" nie przyznano żadnego tytułu ??? W kraju jest bardzo wiele tego typu inicjatyw których działalność polega na przyznawaniu rozmaitych tytułów bo wtedy dostają kasę z grantu. Miasto Krosno i podległe mu spółki swego czasu chwaliło się kolejnymi tytułami fair play. Oprócz tego że wydawano pieniądze na certyfikację nic z tego nie wynikało i do dziś nie wynikło. Inne miasta nie płaciły za jakieś durne ferpleje tylko tak jak Rzeszów poszukiwały inwestorów i pieniędzy na infrastrukturę. Nie wierzę że jako dziennikarz Pan tego nie widzi tylko nie wiem dlaczego nikt o tym nie pisze.

  Zgłoś nadużycie nick niedziela, 09, listopad 2014 21:56 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?