Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Radny Piotr Lenik przesłał do mediów oświadczenie. Chodzi o personalny atak

Piotr Lenik - Radny Miasta Krosna Piotr Lenik - Radny Miasta Krosna Fot. Łukasz Jaracz

Dyrektor Szpitala, a zarazem Radny Miasta Krosna - Piotr Lenik, przesłał do mediów swoje oświadczenie w sprawie atakującego go artykułu na jednym z krośnieńskich portali internetowych. Radny Lenik w swoim oświadczeniu zwraca też uwagę na fakt bezprawnego prowadzenia agitacji wyborczej w siedzibie Urzędu Miasta.

REKLAMAW związku z treścią cynicznego artykułu autorstwa Panów Krzanowskich, który ukazał się dnia 10 listopada br. w lokalnym serwisie internetowym www.krosno24.pl, chciałbym wierzyć w to, że gdyby Panowie prowadzący owo medium zadali sobie choć minimum trudu dziennikarskiego, będącego w moim mniemaniu czymś naturalnym w gromadzeniu materiałów do jakiegokolwiek, nawet najbardziej tendencyjnego artykułu, na temat przyczyn mojej obecności na ostatniej sesji Rady Miasta w dniu 7 listopada 2014 roku, nie ukazałby się on w takiej postaci. (W czasie rzekomego poszukiwania mojej osoby przez autorów "artykułu", przebywałem w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, a następnie na Oddziale Chirurgicznym, na którym pozostaję do chwili obecnej. Faktem jest, że odbywało się to w godzinach wczesnorannych jednodniowego urlopu wykorzystywanego przeze mnie na potrzeby udziału w Sesji Rady Miasta Krosna).

Niemniej, w wobec zaistniałych niezależnych ode mnie okoliczności, a także faktu pozostawania przez wydawcę serwisu www.krosno24.pl w długoletnich relacjach politycznych, biznesowych i osobistych z Panem Stanisławem Słysiem (od którego czerpano wiedzę przy redagowaniu tekstu), kwestię etyki dziennikarskiej autorów opublikowanego tekstu pozostawiam pod osąd ogółu środowiska, w tym dziennikarskiego.

Ponadto oświadczam, że aktywni zawodowo radni niejednokrotnie zwracali się do Pana Przewodniczącego Stanisława Słysia o organizowanie sesji rady miasta oraz komisji w godzinach popołudniowych, jak to ma miejsce np. w sejmiku wojewódzkim. Niestety, terminy od lat były dopasowywane do woli stanowiących większość Klubu Samorządowego - emerytów i rencistów.  Niewątpliwie, w nowej kadencji musi się to zmienić, bowiem efektywna praca rady miasta powinna uwzględniać możliwości czasowe również najbardziej, a nie tylko najmniej aktywnych zawodowo.

Natomiast w kwestii bezprawnego wykorzystania Przez Pana Stanisława Słysia siedziby urzędu miasta do prowadzenia jawnej agitacji wyborczej, a także negatywnej kampanii w stosunku do kontrkandydatów, w tym m.in. wykorzystanie faktów, tj. obowiązkowego udziału radnego w organizowanych przez Wojewodę i Marszałka Województwa ćwiczeniach obronnych, planowanego przez kilka miesięcy wyjazdu radnego wraz ze swoją sześćdziesięciokilkoletnią matką, a nawet choroby radnego - do próby zdyskredytowania go w opinii publicznej i wykazywania jego absencji na sesjach - pozostaje poniżej jakiegokolwiek poziomu moralnego. Wobec powyższego, pozostawić to należy bez dalszego komentarza. W tym miejscu muszę jednak zaznaczyć, że jeżeli chodzi o wiedzę gospodarczą na temat naszego miasta, bez względu na to, ile Pan Słyś był razy na sesji, a ile ja - mam ją, bez wątpienia, nie na niższym poziomie. To samo dotyczy problemów i potrzeb mieszkańców. Złośliwości Pana Przewodniczącego, poza bliżej nieokreślonym strachem, wynikają być może również z tego powodu, że kilka razy ośmieliłem się poprawić go na sesjach,  jeśli chodzi o niestatusowe jego postepowanie (Statut jest podstawowym dokumentem, w oparciu o  który działa Rada Miasta). Trudno powiedzieć, czy Przewodniczący Słyś nie chciał się nauczyć statutu, czy też po prostu nie potrafił tego zrobić.

Z poważaniem, Piotr Lenik

 

64 komentarzy

 • quo vadis

  Dlaczego nie można pracować w radzie miasta popołudniu? Czemu nigdy nie uwzględniono tych wniosków? Dokąd zmierzasz, Krosno?

  Zgłoś nadużycie quo vadis środa, 12, listopad 2014 20:10 Link do komentarza
 • maluch

  Według mnie chodzi o jakość pracy radnego, a nie o ilość czasu spędzonego na sali. Kiedyś pracowałem w środowisku, gdzie nie wolno było mieć innego zdania niż jedyne słuszne. Nie polecam nikomu. A w radzie miasta chyba tak dotychczas było.

  Zgłoś nadużycie maluch środa, 12, listopad 2014 19:56 Link do komentarza
 • deli

  W mieście wygra KFS przed PiS i Samorządnym Krosnem. Na prezydenta będzie II tura. Tylko wtedy jest szansa na pozytywną zmianę.

  Zgłoś nadużycie deli środa, 12, listopad 2014 09:43 Link do komentarza
 • tubylec2

  ale gość kombinuje.
  Byle głośniej o nim. Na takich ludzi trzeba uważać.

  Zgłoś nadużycie tubylec2 środa, 12, listopad 2014 08:06 Link do komentarza
 • Piotr Karpaciarz

  Oceniać powinnismy po pracy i efektach.
  Za co mozna ocenić p.Lenika,jak jego poprostu nie było.
  Jak mozna ocenić p.Szybiak,o której wiemy,ze stanowisko dostała dzięki PO.
  A co mozna powiedzie o innych co odeszli z PO do Forum i z PiS co cała kadencje byli przeciwni.Jedynie p.Przytocki i Samorzadne Krosno potrafili wiele zdziałać dla Krosna i każdy to widzi.

  Zgłoś nadużycie Piotr Karpaciarz środa, 12, listopad 2014 07:43 Link do komentarza
 • Laura Krosniankatal

  "krosnian"marzenia,marzenia,opluwacie wszystkich dalej,mieszkańcy wszystko widza i czytają,wygra p.Przytocki i ludzie pracowici z Samorzadnego Krosna,a nie Ci co dla Krosna nic nie zrobili ,tylko utrudniali.

  Zgłoś nadużycie Laura Krosniankatal środa, 12, listopad 2014 07:30 Link do komentarza
 • krośnian

  Dlaczego w UM Krosno i jednostkach i spółkach miejskich pracują emeryci - ilu ich tam jest i dlaczego, ciekawy wątek.

  Zgłoś nadużycie krośnian wtorek, 11, listopad 2014 23:25 Link do komentarza
 • krośnian

  PiS w koalicji z Forum rozjedzie Samorządne Krosno.
  Emeryci i renciści kapcie i bawić wnuki a nie rządzić Krosnem.

  Zgłoś nadużycie krośnian wtorek, 11, listopad 2014 23:23 Link do komentarza
 • 200

  Pani Szybiak umie się zaprezentować! Mój głos też ma!

  Zgłoś nadużycie 200 wtorek, 11, listopad 2014 22:29 Link do komentarza
 • Marta Markiewicza

  Wczoraj wieczorem była u mnie w domu Pani Szybiak się przedstawić i prosić o głos. Zrobiła świetne wrażenie. Jak teraz to czytam i widzę jak media atakują jej komitet jest mi bardzo przykro. Będę głosować na wasz komitet bo macie dużo nowych osób. A nie ciągle te same twarze.

  Zgłoś nadużycie Marta Markiewicza wtorek, 11, listopad 2014 22:18 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj