KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ukochane miasto Pawła Krzanowskiego umiera? List do mieszkańców

Paweł Krzanowski - Kandydat na Prezydenta Miasta Krosna Paweł Krzanowski - Kandydat na Prezydenta Miasta Krosna Fot. pawelkrzanowski.pl

"Czy widzieliście Państwo gdzieś tablicę: "Obiecaliśmy, że z Krosna wyjedzie 10 000 mieszkańców. Dotrzymaliśmy słowa"? Raczej nie, a szkoda bo taka właśnie jest prawda." Jeden z kandydatów na Prezydenta Miasta Krosna - Paweł Krzanowski w ramach kampanii napisał list do wszystkich mieszkańców Krosna. Czy Krosno się obudzi?

REKLAMA


Wyobraźcie sobie Krosno, w którym rządzi Prezydent bez dziwnych powiązań, otoczony ludźmi, którzy przedkładają uczciwość i dobro miasta ponad własne korzyści. Takie wartości towarzyszą mi w domu rodzinnym od wielu pokoleń. Mój pradziadek Franciszek był członkiem Rady Miejskiej Krosna, dziadek Henryk żołnierzem generała Franciszka Kleeberga, ojciec Wacław był Radnym Miasta oraz Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Od czterech lat również ja pełnię funkcję krośnieńskiego radnego. Z wiedzy, którą zdobyłem przez ostatnią kadencję wyłania się obraz naszego Miasta zupełnie inny, niż ten prezentowany przez obecnie rządzących.

Jest mi niezwykle smutno, kiedy czytam pokrętne odpowiedzi władz na zapytania, które jako radny zadawałem. Tak jak i Państwo, widzę opustoszałe sklepy na naszej Starówce, widzę jak lokalne firmy upadają, a duże zakłady pracy przenoszą się poza granice Krosna. Moje kochane Miasto umiera.

Po 12 latach rządów obecnej „ekipy” mamy wielu Krośnian, którzy nie mając żadnych znajomości zmuszeni są szukać godnej pracy gdzie indziej, bo za 1200 zł jest im trudno przeżyć. Każdy z Nas zna kogoś kto musiał wyjechać za granicę, by utrzymać rodzinę lub nie być ciężarem dla swoich rodziców. W krótkim czasie z biletem w jedną stronę wyjechało tysiące Krośnian, a Państwu drodzy mieszkańcy mówi się, że macie być wdzięczni, bo wyremontowano chodnik i wybudowano rondo! Takie obietnice łatwo spełniać! W każdym mieście w Polsce wybudowano chodnik, rondo lub plac zabaw. Tak, to prawda. Wielu z włodarzy miast jest wybieranych ponownie, ponieważ dużo łatwiej się rządzi, kiedy dotacje z Unii Europejskiej pozwalają na spektakularne remonty i budowy, a mieszkańcy jeżdżą nowymi drogami.

Tym potrafią się chwalić, a tym, że deklaracji śmieciowych w mieście mamy tylko niecałe 38 tysięcy (czyli faktycznie tylu mamy obecnie mieszkańców w Krośnie?) już się nie chwalą? Czy widzieliście Państwo gdzieś tablicę: „Obiecaliśmy, że z Krosna wyjedzie 10 000 mieszkańców. Dotrzymaliśmy słowa”? Raczej nie, a szkoda bo taka właśnie jest prawda.

Problemem jest nie tylko obecny Prezydent, ale również jego najbliższe otoczenie. Na swojej stronie internetowej przedstawiam wiele dokumentów, które mówią jak jest. Jest tylko jeden sposób na zmianę. Prezydentem powinna zostać osoba, która przeciwstawi się tej sytuacji. Kimś takim jestem właśnie ja - Paweł Krzanowski. Trzeba też, aby większość w Radzie Miasta uzyskali ludzie startujący z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Muszę zadbać o to, aby rządzący Miastem nie mogli, tak jak dzieje się to obecnie, oszczędzać na tych którzy mają najmniej do powiedzenia np. na dzieciach. Doprowadzę do tego że, uczniowie będą uczyć się w mniejszych grupach i zostanie rozszerzona opieka zdrowotna w szkołach. Podejmę program budowy tanich mieszkań dla młodych rodzin. Dopilnuję aby Urząd Miasta funkcjonował przejrzyście.

Oczywiste jest, że przy obecnym zadłużeniu budżetu miasta, w wysokości ok. 160 mln zł, bez pozyskania środków europejskich realizacja jakiegokolwiek zadania będzie utrudniona.

Moim priorytetem będzie pozyskiwanie środków zewnętrznych, zarówno europejskich jak krajowych. Trzeba doprowadzić do komunikacyjnego otwarcia miasta oraz inwestować jak najwięcej w nowe technologie i innowacje, co doprowadzi do ożywienia gospodarczego.

Wierzę głęboko, że Krosno można uratować, przerwać tę 12-letnią grę stanowisk, ożywić lokalny biznes, aktywnie poszukiwać nowych firm, dokładne rozpoznawać potrzeby mieszkańców, stworzyć czytelny system ulg podatkowych i zachęt dla lokalnych przedsiębiorców oraz inwestorów zewnętrznych. Dać szansę młodym Krośnianom na pracę i godne życie w Krośnie. Dlatego proszę i wzywam: Obudź się Krosno. Zapraszam do współpracy wszystkich, którym zależy na lepszym rozwoju naszego Miasta.

16 listopada proszę o głos na mnie i na Kandydatów na radnych z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Paweł Krzanowski

Paweł Krzanowski prowadzi również swoją stronę internetową dostępną pod adresem www.pawelkrzanowski.pl

red.

 • autor: red.

23 komentarzy

 • Dziadek Stefan

  Szanowna/y Pani/n "Veri" ! Bardzo dziekuję za w pełni merytoryczną i kulturalna odpowiedź co dziś jest raczej rzadkościa. W pełni się zgadzam z Pani/a argumentami , w swoim wpisie nie podejmowałem się oceny inwestycji w Krośnie gdyż jako były mieszkaniec uważam nie mam do tego prawa natomiast pozwoliłem się odnieść się do bardziej ogólnych, informacji. Ma Pani/n w pełni rację ze wszystko sie zmieniło w ciagu 10 lat przy czym pozwole sobie zauważyc że niektórzy włodarze gmin troche przespali ten okres ograniczając się tylko do administrowania a nie zarzadzania, i w tym kontekscie pozwoliłem sobie na porównania. Jeszcze raz życzę krosnianom wybrania dobrych gospodarzy do rady i serdecznie pozdrawiam ;)

  Zgłoś nadużycie Dziadek Stefan piątek, 14, listopad 2014 07:35 Link do komentarza
 • veri

  Dziękuję za wyczerpujący wpis na temat zadłużenia miasta. Część zadłużenia wystąpiła z pewnością na skutek korzystania ze środków unijnych. Należy jednak podkreślić, jak bardzo długofalowa efektywność środków unijnych jest uwarunkowana właściwymi decyzjami. Nie każda bowiem inwestycja służy miastu, choć zwiększa się jego majątek (i oczywiście zadłużenie). Niewiele jest miast, które odrzucają środki unijne, ale jest sporo takich, które w sposób odpowiedzialny z nich korzysta, a zatem wybierają najlepiej przygotowane projekty. Nie można tego niestety powiedzieć o Krośnie. Nie przekonuje również argument porównania miasta do okresu sprzed 10 lat - cała Polska jest w innym miejscu dzięki funduszom. Tego niestety nie można przypisać panu X lub Y z Krosna. Miasto rozwija się w pewnych obszarach. Pytanie tylko jakim kosztem i z jakim bagażem wejdziemy w kolejne 10 lat. To dosyć obiektywne spojrzenie, a nie bezpodstawne marudzenie - trudno chyba zaprzeczyć.

  Zgłoś nadużycie veri czwartek, 13, listopad 2014 22:52 Link do komentarza
 • Dziadek Stefan

  Szanowna/ny "Veri" obiektywizm jest zawsze potrzebny i tu się zgadzam, kto na kogo bedzie głosował to rzecz jego prywatna, jednak pozwolę sobie wyjasnic następujace Pani/a watpliwości zadłuzenie jakie powstało to efekt prowadzonych inwestycji w miescie pozwole sobie zauwazyć że jak podano w informacji Urzędu statystycznego majatek Miasta netto (a wiec po uwzglednieniu amortyzacji ) wzrósł z o ile pamietam 220 mln zł w 2002 r. do blisko 800 mln zł na koniec 2013 r. przy zadłużeniu w wysokości w okolicach 110 mln zł. Prosze wiec zwrócic uwagę że majatek jest blisko 8 X wiekszy od zadłużenia. Jesli chodzi o obsługe zadłuzenia (odsetki +spłata kapitału) jesli to odniesiemy do nadwyżki operacyjnej jak generuje miasto w wysokości blisko 30 mln zł /dla przypomnienia kwota "wolma" jak zostaje po wydatkach bieżacych/ to spłata liczac ze kwota sie utzryma wyniesie około 3-4 lat. Z kolei patrzac że marża na działalności Krosno to ponad 10% to biorac pod uwagę ten fakt wielkośc nadwyżki powinna być coraz wieksza a to zkolei skróci okres spłaty. A wiec o kondyncje finansowa proszę się nie martwić / z tego co się orientuje macie naprawde niezłych ludzi od finansów jeden z nich był moim studentem / a popatrzec obiektywnie ile zrobiono w miescie i odniesc to do tego jak było np. 10 lat wczesniej. Trzeba się cieszyć a nie narzekać. Pozdrawiam gorąco i życzę dobrych wyborów /niekoniecznie partyjnych/ na włodarzy miasta :)

  Zgłoś nadużycie Dziadek Stefan czwartek, 13, listopad 2014 12:14 Link do komentarza
 • veri

  A może drodzy państwo odrobinę obiektywnej oceny? Niech kandyduje. To ważne, że krytykuje sprawy, które ktoś próbuje ukryć. Nie wolno udawać, że jest dobrze, bo miasto jest zadłużone na olbrzymią kwotę! Skąd tyle milionów zadłużenia ma takie małe Krosno? I jak władza zamierza to spłacić? Przecież to bardzo ważne.

  Zgłoś nadużycie veri środa, 12, listopad 2014 20:23 Link do komentarza
 • aa

  Szkoda ,że nie napisał ile w tej knajpie (galeria zawodzie) u niego zarabiają pracownicy i czy mają umowy, może ktoś to sprawdzić. Paweł K. ciesz się, że tato dał biznes ,bo byś się też na zmywak załapał. Madryt za nasze nie dla Ciebie Pawełku hehe

  Zgłoś nadużycie aa środa, 12, listopad 2014 19:17 Link do komentarza
 • krosnianka

  popieram w 100% wypowiedz Dziadka Stafana,nic dodać,nic ujac

  Zgłoś nadużycie krosnianka środa, 12, listopad 2014 17:10 Link do komentarza
 • krosnianka

  popieram w 100%

  Zgłoś nadużycie krosnianka środa, 12, listopad 2014 17:03 Link do komentarza
 • tedi1907

  Ale bzdury pan pisze Panie Krzanowski ciekawy jestem w jaki to sposób Pan wpłynie na pracodawców aby płacili 2.000 zł a nie 1.200. To kolejny kit PiS-u

  Zgłoś nadużycie tedi1907 środa, 12, listopad 2014 16:50 Link do komentarza
 • bez pisiora

  Jak on i pisiory wygrają te wybory to nie będzie już 38000 deklaracji śmiechowych tylko 37999 bo ja stąd wyjeżdzam w takiej sytuacji. Jeszcze dużo wody musi upłynąć w Wisłoku, żeby p. Krzanowski czy p. Szybiak nadawali się na prezydenta miasta Krosna. Na obecnym etapie kiedy jest dużo kasy do wyciągnięcia z UE, a drugiej takiej szansy już nie będzie, rządzący naszym miastem musi to robić dobrze z marszu, a nie uczyć się pełniąc tę funkcję co byłoby wielce prawdopodobną sytuacją jakby wygrał ktoś inny niż p. Przytocki.

  Zgłoś nadużycie bez pisiora środa, 12, listopad 2014 16:08 Link do komentarza
 • DAWIDOS

  Szkoda że w Polsce nie ma kary dożywocia za nie dopełnione obietnice, nikt by nie obiecywał większych zarobków.

  Zgłoś nadużycie DAWIDOS środa, 12, listopad 2014 15:32 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?