Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Proces w trybie wyborczym zakończony ugodą Pawła Krzanowskiego z Bronisławem Baranem

Proces w trybie wyborczym zakończony ugodą Pawła Krzanowskiego z Bronisławem Baranem Fot. Łukasz Jaracz

Dzisiaj przed godziną 9:00 rozpoczęła się rozprawa w trybie wyborczym. Zastępca prezydenta, Bronisław Baran zarzucił kandydatowi na prezydenta, Pawłowi Krzanowskiemu, opublikowanie nieprawdziwych informacji na stronie internetowej. Chodzi o anonimowy donos na Bronisława Barana. Strony doszły do porozumienia i ugody.

REKLAMARadny Paweł Krznaowski (PiS), kandydujący na prezydenta Krosna uruchomił stronę internetową www.pawelkrzanowski.pl. Zamieścił na niej między innymi materiały ze swojej pracy jako radnego, w tym liczne pytania i odpowiedzi z korespondencji z Urzędem Miasta. W tych materiałach zamieścił także anonimowy donos, który otrzymali radni. W donosie znajdowały się zarzuty pod adresem Bronisława Barana, zastępcy prezydenta oraz jego rodziny. Paweł Krzanowski opublikował ten donos wraz ze swoimi zapytaniami i wyjaśnieniami, które otrzymał. Nie opatrzył jednak tego materiału żadnym komentarzem.

Zastępca prezydenta Krosna Bronisław Baran w trybie wyborczym bronił swojego dobrego imienia w związku z tym opublikowanym anonimem. Ze względu na poruszone w donosie sprawy rodzinne Sąd zdecydował o wyłączeniu jawności części rozprawy. Po przesłuchaniu stron wyrażono wolę zawarcia ugody. Sędzia Andrzej Dziedzic ogłosił przerwę. Strony wraz ze swoimi adwokatami spisały ugodę.

Paweł Krzanowski zobowiązał się do usunięcia anonimowego donosu ze swojej strony. Ponadto do zamieszczenia przeprosin na swojej stronie oraz w trzech lokalnych portalach internetowych za zamieszczenie nieprawdziwych informacji zawartych w anonimowym donosie. Zobowiązał się też do wpłaty 2000 złotych na krośnieńskie Hospicjum. Postępowanie zostało umorzone. Żadna ze stron nie zapowiadała odwołania od takiego rozwiązania.

- Zapowiadałem, że będę sprawdzał każdą rzecz, o którą pytają mieszkańcy. Dlatego ten anonim znalazł się na stronie, ja go wyjaśniałem, nie zarzucałem wiceprezydentowi, że ustawiał jakiekolwiek przetargi - tłumaczy Paweł Krzanowski - To zostało sprawdzone i te wszystkie rzeczy z tej sprawy opublikowałem i one są jednoznaczne. De facto można powiedzieć, że pan prezydent mógł się wybronić tym moim zapytaniem - dodaje.

- Nie wolno posługiwać się rzeczami napisanymi w anonimowym donosie i w ten sposób deprecjonować człowieka. Jestem temu przeciwny, dlatego zdecydowałem się na procedurę w trybie wyborczym - mówił Bronisław Baran dodając, że anonim był wyjaśniany i wyjaśniony. - Ja byłem z góry przygotowany do ugody. Ja nie wystepuję przeciwko ludziom. 16 minie szybko, a 17 chcemy chodzić po ulicach, spotykać się i pracować dla miasta - komentuje Bronisław Baran, nawiazując do wyborów samorządowych, które odbędą się 16 listopada. Po rozprawie i zawarciu ugody obaj panowie uścisnęli sobie dłonie, zachowywali się kulturalnie, a wręcz serdecznie. Rozeszli się w spokojnej atmosferze.

Ja, Paweł Krzanowski:
jako kandydat na Prezydenta Miasta Krosna i radnego Miasta Krosna przepraszam zastępcę Prezydenta Miasta Krosna Pana Bronisława Barana za to, że umieściłem na swojej stronie internetowej www.pawelkrzanowski.pl nieprawdziwe informacje dotyczące jego osoby oraz jego rodziny zawarte w anonimowym donosie.

red.

21 komentarzy

 • itp

  Ciekawe co jeszcze wymyśli Pis żeby ozdyskredytowac pana Barana.Kampanijka prawych i sprawiedliwych .

  Zgłoś nadużycie itp piątek, 14, listopad 2014 12:51 Link do komentarza
 • Etyka

  http://sport.dziennik.pl/pilka-nozna/artykuly/202875,czlowiek-ktory-wywolal-pilkarska-burze.html

  Człowiek, który wywołał piłkarską burzę
  Artur Szczepanik | 2007-10-12 15:37 | Aktualizacja: 21:15

  Mało kto wie, że wielka afera korupcyjna w polskiej piłce wybuchła dzięki trzecioligowemu arbitrowi z Sanoka. Pod koniec lat 90. nie było chyba w Polsce gazety, która nie opisałaby batalii Cecuły z Krośnieńskim Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej. Sędzia nie chciał przyjąć łapówki od Karpat Krosno i za to został pozbawiony prawa do prowadzenia spotkań w tym okręgu, a co za tym idzie musiał zakończyć sędziowską karierę. Dopiął jednak swego. Winni przekupstwa stanęli przed sądem. Udowodniono im winę, ale żaden z nich nie poniósł odpowiedzialności karnej. Żeby było śmieszniej człowiek zamieszany w tę aferę - Bronisław Baran, jest teraz wiceprezydentem Krosna!
  Sąd odstąpił od ukarania winnych, bo uznał, że arbiter piłkarski nie jest funkcjonariuszem publicznym i w związku z tym dawanie mu łapówki nie było przestępstwem. "Zwróciłem się do Urzędu Skarbowego w Krośnie z pytaniem ile podatku mam odprowadzić od tej łapówki, skoro był to mój legalny zarobek. Ale nikt mi nie odpowiedział" - śmieje się na wspomnienie tamtej historii Cecuła."

  Zgłoś nadużycie Etyka piątek, 14, listopad 2014 10:15 Link do komentarza
 • zibi

  Brawa za odwagę dla Pawła Krzanowskiego.
  Traz wszyscy czytają Pana stronę i otwierają oczy, pobudka.

  Zgłoś nadużycie zibi piątek, 14, listopad 2014 08:21 Link do komentarza
 • Kościelny

  Ta sprawa pokazała niskie pobudki działań Krzanowskiego i PiS.
  Dobrze,ze stało sie to przed wyborami ,bo teraz wiemy jak mamy głosować.
  Mam nadzieje,ze konieczność przeprosin I wpłata 2tysiace na Hospicjum naucza czegos Krzanowskiego.

  Zgłoś nadużycie Kościelny piątek, 14, listopad 2014 07:39 Link do komentarza
 • Słuchacz

  A ja mysle,ze anonimy należy wyrzucać do kosza ,i zachowywać sie jak przystało na kandydata na Prezydenta,a nie opluc,poniżać,a potem przepraszać,to świadczy o osobie,Mysle ,ze wyborcy to ocenia.
  Pan Baran zachował sie jak dzentelmen i podał panu rękę,on nie dzieli ludzi tak jak pan.
  Bardzo dużo zrobił dla Krosna,a oświata w Krośnie jest na najwyższym poziomie,jest przy tym kulturalnym człowiekiem i na niego właśnie zagłosuje!

  Zgłoś nadużycie Słuchacz piątek, 14, listopad 2014 06:58 Link do komentarza
 • emiliusz

  myślę że Krzanowski na tym wiele ZYSKAŁ a Baran stracił !

  Zgłoś nadużycie emiliusz piątek, 14, listopad 2014 00:59 Link do komentarza
 • Mart

  W imieniu wszystkich potrzebujących prosimy panie Pawle o kontynuowanie tej nowatorskiej formy charytatywnej działaności. I niech się Pan nie martwi, że przy następnych wyborach nie będzie już okazji. Takich ludzi Jarek zawsze będzie potrzebował, nawet z wyglądu pasuje Pan do roli faceta od czarnej roboty chwalebnego prezesa!
  Domyślam się, że skoro ktoś jest na tyle niekumety żeby głosować na pis, na wszelki wypadek napiszę prościej: Powyższa wypowiedź była sarkastyczna. Uważam, że wybór Pawła Krzanowskiego i innych członków pis na jakiekolwiek stanowiska to bardzo zły pomysł. Dziękuje :)

  Zgłoś nadużycie Mart czwartek, 13, listopad 2014 23:42 Link do komentarza
 • turaszówka

  Jak ja zostanę Prezydentem, to moja rodzina będzie generalnym wykonawcą Urzędu Miasta .

  Zgłoś nadużycie turaszówka czwartek, 13, listopad 2014 22:26 Link do komentarza
 • komuch

  Teraz cale Krosno czyta korespondencję na stronie Krzanowskiego. Ten proces to super reklama dla Pawła.

  Zgłoś nadużycie komuch czwartek, 13, listopad 2014 22:19 Link do komentarza
 • dd

  hahahhahahahahahha ale śmieszny pisior hahhaahahhhahha

  Zgłoś nadużycie dd czwartek, 13, listopad 2014 21:30 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj