KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Utrzymano dopłaty do "opłat za śmieci" dla rodzin wielodzietnych

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Sposób naliczania opłat za odpady uderza szczególnie w rodziny wielodzietne. Z tego powodu w ubiegłym roku Rada Miasta podjęła jednomyślnie decyzję o "dopłacie do opłaty" w wysokości 4 zł na osobę w rodzinie. Na ostatniej sesji Rada Miasta utrzymała dopłaty na kolejny rok.

REKLAMA


Rok temu uchwalono "dopłaty do opłaty" za wywóz odpadów ("Dopłaty do opłaty" za śmieci, radni są "za"). Radni byli jednomyślni. Podobnie w tym roku, na ostatniej sesji (7 listopada) zakończonej kadencji jednomyślnie utrzymali dopłaty na 2015 rok.

Radny Kazimierz Mazur (Klub PiS) dopytywał o jeden z zapisów uchwały: "Rodzina wielodzietna zamieszkała w zabudowie wielorodzinnej powinna złożyć informację do właściwego zarządcy nieruchomości". - Jaką my mamy gwarancję, że ta ulga trafi do rodziny? - pytał radny Mazur, zwracając uwagę, że w przypadku zabudowy wielorodzinnej deklarację do Urzędu składa np. Spółdzielnia Mieszkaniowa. - Jaką mamy gwarancję, że Spółdzielnia udzieli tej ulgi w czynszu konkretnej rodzinie? - radny Mazur podkreślał przy tym, że ulga powinna trafiać do rodziny, a nie Spółdzielni.

Na pytania odpowiadał Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Krzysztof Smerecki. - Dopłata jest generalnie dla właściciela nieruchomości - wyjaśniał niuanse Ustawy o utrzymaniu porządku w gminie Naczelnik. Uzasadniał, że forma "dopłaty do opłaty" okazała się najlepszą formą ulżenia rodzinom wielodzietnym w opłatach za śmieci. - Przez rok obowiązywania dopłaty nie mieliśmy ani jednego zastrzeżenia, ani ze strony wnioskodawców, ani ze strony Spółdzielni - dodał Naczelnik Smerecki.

Po wyjaśnieniach Naczelnika uchwałę podjęto jednomyślnie.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?