KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


MSZ nr 4 w Krośnie walczy w konkursie Tesco dla szkół

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne

W tegorocznej edycji programu Tesco dla Szkół do walki o pracownie multimedialne i szkolne sale kinowe staje ponad 20 szkół z województwa podkarpackiego, w tym "Szajka Karola" z Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Krośnie. Jak pomóc szkołom w wygranej? To proste! Wystarczy zagłosować na ich filmy o kulinarnych odkryciach na tescodlaszkol.pl.

REKLAMA


Dlaczego  kulinarne zdolności są ważne?
W 12. edycji Tesco dla Szkół zadaniem konkursowym uczniów było nakręcenie 2-minutowego filmu, w którym udowodnią, że gotowanie jest proste, daje dużo radości, a także pomaga zdrowo się odżywiać.

Skąd taka tematyka konkursu? W Polsce odsetek dzieci z nadwagą rośnie najszybciej w Europie. Jak wynika z ogólnopolskich badań „Kulinarni odkrywcy" przeprowadzonych na zlecenie Tesco dla Szkół - jeśli dziecko jest włączone w przygotowanie posiłków i posiada podstawowe kulinarne umiejętności, w efekcie lepiej się odżywia i nie sięga po niezdrowe jedzenie. W województwie podkarpackim aż 26% dzieci, zamiast przygotować lub odgrzać posiłek, zaspokaja głód słonymi przekąskami oraz słodyczami.

Ważne jest, by rozbudzić w najmłodszych kulinarną pasję. Jak tego dokonać? Najlepiej zacząć od wsparcia szkół w konkursie. Wystarczy wejść na stronę www.tescodlaszkol.pl i codziennie oddawać głosy na swoich faworytów z województwa podkarpackiego. Czekają na Was niezwykłe prace - piosenki, kabarety, przedstawienia i parodie telewizyjnych programów. To od Was zależy, które szkoły zdobędą nowoczesny sprzęt edukacyjny. Głosowanie trwa do 15 grudnia.

Do akcji dołączył Miejski Zespołu Szkół nr 4 w Krośnie (zobacz tutaj). Dla wszystkich szkół, które nie zdążyły stworzyć prac konkursowych, powstały dodatkowe aktywności. Szkoły tworząc gazetki, krótkie wiersze lub mini-happeningi mogą włączyć się jeszcze do zabawy i wygrać dla swoich placówek nawet 3 000 zł!

Kulinarna gra dla wszystkich
Tegoroczna edycja Tesco dla Szkół to zabawa nie tylko dla szkół i uczniów. Każdy, kto zarejestruje się na stronie tescodlaszkol.pl i wykaże się wiedzą na temat zdrowego odżywiania, będzie miał szansę wygrać atrakcyjne nagrody! Czekają na Was łamigłówki, zadania, quizy i mnóstwo punktów do zdobycia. Tablet, ekspres do kawy, a może książka kucharska? Sami decydujecie na co przeznaczyć zdobyte punkty.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?