KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Co się wydarzyło w 2014? Czas na podsumowanie Polecamy

Taki był 2014 rok Taki był 2014 rok Fot. KrosnoCity.pl

Skończył się rok 2014. Dla Krosna i naszego regionu był to czas wielu ważnych wydarzeń. Nie sposób przypomnieć wszystkich, trudno też obiektywnie ocenić, co było najważniejsze, a co najciekawsze w minionym roku. Zapraszamy na nasz subiektywny przegląd wydarzeń.

REKLAMA


Trzej Królowie jadą!
Zaczynamy od Pierwszego Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami miasta 6 stycznia. Zobacz: Trzej Królowie na ulicach Krosna. Przy okazji przypominamy, że w 2015 roku Orszak ponownie przejdzie przez Krosno. To już za tydzień!

Z wydarzeń ważnych dla Kościoła warto też odnotować uchwałę Rady Miasta w sprawie utworzenia Sanktuarium Jana Pawła II w Krośnie. Zobacz: Radni wdzięczni Bogu. Chcą sanktuarium.

Budujemy mosty, nie tylko dla starosty
Niewątpliwie do najważniejszych wydarzeń zawsze będzie należało zakończenie budowy mostu. Mosty, dosłownie i w przenośni, łączą ludzi, a w ubiegłym roku otwarto ich kilka. W Krośnie nowy obiekt powstał w miejsce starego mostu na ul. Konopnickiej. Zobacz: Otwarto nowy most na Konopnickiej [ZDJĘCIA].

Nowy most otwarto też w Bziance. Zobacz: Otwarto nowy most w Bziance na drodze wojewódzkiej nr 887 oraz w Jedliczu: Nowy most w Jedliczu już przejezdny.

Gorąco wokół CDS
Nie wszystkie działania samorządu spotykają się z pozytywnym odzewem. Centrum Dziedzictwa Szkła, a raczej kwoty przeznaczane na tę spółkę, rozpalały emocje w 2014 roku: Radni przekazali ponad 9 milionów dla CDS. Krytyków nie przekonuje, że obiekt był promowany jako jedna z największych atrakcji regionu: CDS projektem, który zmienił Podkarpacie. CDS jest też miejscem prezentacji szklanej sztuki z najwyższej półki: Dzieła Borowskich w krośnieńskim CDS. Same wydatki na spółkę były przedmiotem wymiany “oświadczeń” kierowanych do mediów i mieszkańców: Piotr Przytocki odpowiada na oświadczenie Alicji Dubniewicz z KNP.  Niemal do końca roku tajemnicą pozostało ile jako mieszkańcy Krosna dopłacimy do CDS. Nie udało się uzyskać tej informacji przed wyborami samorządowymi. Dopiero na sesję Rady Miasta w dniu 30 grudnia zgłoszono projekt “wniesienia wkładów” w wysokości 1,3 miliona złotych.

Rewitalizacja Rynku
Wizytówką Krosna jest nasze Stare Miasto. W 2014 roku przeprowadzono dalsze prace rewitalizacyjne: Roboty na Franciszkańskiej. Trwają prace kanalizacyjne. Zmieniono także oznakowanie. Nie obyło się bez oczywistych w takich sytuacjach utrudnień dla kierowców. Nie udało się również uniknąć błędnego oznakowania i zbędnego chaosu.


Czysta woda w kranie, czyli otwarcie Sieniawy
Jedną z najważniejszych dla Krosna inwestycji zakończonych w 2014 roku była modernizacja ujęcia wody w Sieniawie. Podczas dnia otwartego każdy mógł zwiedzić obiekty i zobaczyć, jakie procesy przechodzi woda trafiająca do naszych kranów. Zobacz: Dzień Otwarty na Sieniawie. MPGK zaprasza na majówkę.

"Obwodnica" czy "Średnicówka"?
Największą inwestycją drogową realizowaną w Krośnie w 2014 roku była przebudowa tzw. “obwodnicy”, czyli drogi krajowej 28 w obrębie Krosna. Droga prowadzi przez środek miasta, co sprzyja raczej nazwaniem jej “średnicówką”. Zakończenie przebudowy powinno jednak wyraźnie poprawić ruch w mieście. O postępie prac i utrudnieniach informujemy na bieżąco.

Dla przypomnienia kilka artykułów: - Uwaga kierowcy! Większe utrudnienia na "obwodnicy" - W piątek rozpoczną budowę wiaduktu. Zobacz jakie utrudnienia czekają kierowców na DK28 - Jest decyzja na poszerzenie zakresu inwestycji na krośnieńskiej "obwodnicy" - Nowy most ma asfalt, a "Guzikówka" nowe rondo [FOTO].

Piekarz jest niewinny - zapadł prawomocny wyrok w skandalicznej sprawie
Krośnieński samorząd w imieniu mieszkańców zaangażował się w próbę udowodnienia, że nowy zakład pracy w Krośnie powstał nielegalnie. Kolejne wyroki potwierdziły, że prezydent i jego urzędnicy nie mieli racji. O co chodziło? W miejscu, gdzie powstała piekarnia, Urząd wolałby wybudować drogę. W efekcie inwestor zamiast rozwijać działalność i zatrudnienie, musiał bronić się na sali sądowej. Sprawa Janusza Hejnara, piekarza z Krosna toczyła się przez ponad 6 lat, w tym przez prawie cały rok 2014: Piekarz przed Sądem.

Sprawę przedłużały kolejne wnioski dowodowe i oskarżenia, aż wreszcie zapadł wyrok uniewinniający: Piekarz jest niewinny, a Sędzia wskazuje, że obciążające piekarza zeznania były niewiarygodne. Nie był to koniec sprawy, Urząd Miasta się odwołał, zgłaszano kolejne wnioski. Zdaniem obrony była to "gra na zwłokę". Było to o tyle skuteczne, że wyrok został uprawomocniony dopiero po wyborach. Sędzia stwierdził, że apelacja Urzędu była bezzasadna oraz dodał, że sprawa wynikała z błędu po stronie Urzędu (więcej tutaj). Jednak pomimo przegranej, Urząd nie zmienia planów. Czy to oznacza, że władze miasta będą niszczyć nowe miejsca pracy na koszt mieszkańców?

Proces zarządzających Hutą
Sprawa Janusza Hejnara to nie jedyny ważny dla Krosna temat poruszany na salach sądowych. Trwa bardzo trudny proces zarządzających hutą.

Fakturowanie odpadów wyjaśniane przed Sądem
Zakład Utylizacji Odpadów również znalazł się pod lupą prokuratora. Chodzi o nieprawidłowości w fakturowaniu odpadów. Wśród oskarżonych jest też były kierownik Zakładu. Zobacz: Straty Krosna oszacowano na ponad 460 tys. zł. Trzech mężczyzn zasiadło na ławie oskarżonych.


Prawdziwy gwałciciel jest na wolności?
W 2014 roku sprawiedliwości doczekał się Jan Krawiec, niesłusznie oskarżony o gwałt. Prawdziwy napastnik, który atakował kobiety w Krośnie, prawdopodobnie przebywa na wolności. Jan Krawiec został uniewinniony oraz zasądzono odszkodowanie za niesłuszne aresztowanie.

Gdzie jest granica obrony koniecznej?
Mało który temat wywołuje takie emocje jak fakt skazania człowieka, który się bronił przed napastnikiem. W 2014 roku opisaliśmy dwa takie przypadki: Zabójstwo czy obrona konieczna? oraz Skazany za obronę.

Złoty Donek odwiedza Krosno
W 2014 roku nie brakowało też sytuacji zabawnych. Związkowcy z "Solidarności" ze swoistym poczuciem humoru wyśmiali Donalda Tuska i jego dokonania jako premiera. Objazdowy pomnik "Złotego Donka" zawitał także do Krosna.


Gazociąg przyczyną niepokoju
Przez Krosno miał przebiegać strategiczny gazociąg. Taka inwestycja wzbudziła niepokój mieszkańców. Niejasna była kwestia wysokości odszkodowań ani to, czy koszty nie obciążą częściowo gminy. Zobacz: Gazociąg przez Krosno. Radni nie przyjęli Planu. Nie udawało się dojść do porozumienia z Inwestorem (więcej tutaj), aż wreszcie postępowanie zmierzające do wydania decyzji o ograniczeniu sposobu korzystania z nieruchomości zawieszono na wniosek wnioskodawcy. Same prace nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Krosna "Białobrzegi - Krościenko Niżne - g700" zostały wstrzymane, ponieważ nie doszło do podpisania porozumienia pomiędzy Gminą Krosno a Inwestorem budowy gazociągu. Porozumienie miało dotyczyć wypłaty przez Inwestora budowy gazociągu ewentualnych odszkodowań z tytułu uchwalenia planu.


Odlotowe Krosno
Rozpoczęto modernizację lotniska w Krośnie. W ramach programu "Odlotowa Polska Wschodnia" opracowano masterplan dla lotniska. We wszystkich przewidywanych wariantach realizacja projektu będzie generować straty. Zobacz: Lotnisko - konsultacje i plan generalny. Dodatkowo w 2014 roku okazało się, że ogrodzony teren lotniska to rezerwat zwierząt, które zostały uwięzione na "dzikiej" części lotniska.  Część z nich udało się już wypłoszyć.
Krosno mimo wszystko zmierza do rozbudowy lotniska, ponieważ jest to kluczowa inwestycja łącząca strefę inwestycyjną oraz kierunki kształcenia związane z lotnictwem. Zobacz: Potencjał inwestycyjny w oparciu o sektor lotniczy oraz Rozszerzenie Specjalnej Strefy Inwestycyjnej i satelitarne naprowadzanie samolotów - Radni "są na tak".

Program "Odlotowa Polska Wschodnia" zakończono Piknikiem Lotniczym. To nie jedyna impreza na naszym lotnisku. Niezmiennie największym wydarzeniem lotniczym w roku pozostają Balony nad Krosnem. Zapowiedź tej imprezy była jednym z najchętniej odwiedzanych artykułów na naszym portalu. Same zawody balonowe wygrał Polak. Sami krośnianie rywalizowali w międzynarodowych mistrzostwach na szybowcach w Toruniu za to na krośnieńskim niebie trenowała szybowcowa kadra Polski. Jak powstało lotnisko w Krośnie? O tym można było dowiedzieć się w Muzeum Podkarpackim.


PKS-em, busem czy pociągiem?
Od strony komunikacyjnej Krosno wciąż pozostaje na uboczu. Kłopoty mają prywatni "busiarze": "Sajgon" na przystankach. "To efekt uchwały Rady Miasta", a PKS jest w stanie krytycznym. Podejmowane są próby reanimacji PKS, o czym rozmawialiśmy z prezesem: Reanimacja PKS. Wywiad z nowym prezesem - nowy prezes stoi przed zadaniem z kategorii "niewykonalne"? Kłopoty są też z połączeniami kolejowymi, które raz są wznawiane, a raz zawieszane.
Urząd Marszałkowski zapowiada użycie swoich uprawnień do zwalczania konkurencji autobusowej: Dlaczego szynobus nie pojedzie przez Krosno? Wyjaśnia Marszałek.

Krosno miastem pizzy! Ruszył serwis jemy.krosnocity.pl
W 2014 roku uruchomiliśmy serwis z "jedzeniem na telefon": jemy.krosnocity.pl. Ciekawą opcją dla poszukujących nowych smaków jest możliwość wyszukania pizzy "po składnikach".

Radę Miasta opuścił konfliktowy przewodniczący
Przez cały rok relacjonowaliśmy pracę krośnieńskiego samorządu. Regularnie te relacje związane były z konfliktami pomiędzy Przewodniczącym Stanisławem Słysiem a innymi radnymi. Zobacz: Skargi na przewodniczącego oraz Trzech radnych krytykuje przewodniczącego. Dochodziło też do sytuacji takich jak powtarzanie głosowań do uzyskania oczekiwanego skutku czy obrażania opozycji: Awantura na sesji. "Dwoje radnych rozjechanych walcem". W sierpniu przewodniczący zdecydował o nieujawnieniu dwóch projektów uchwał. A krótko przed wyborami zorganizował w urzędzie konferencję, która nosiła znamiona agitacji wyborczej.

Wszelkie spotkania sprawozdawcze osób pełniących funkcje publiczne organizowane w trakcie kampanii wyborczej mogą odbywać się tylko pod warunkiem, że nie zawierają żadnych znamion agitacji wyborczej. W przeciwnym razie traktowane są jako element kampanii wyborczej, a tej nie wolno prowadzić między innymi w budynkach administracji samorządowej. Te dwie ostatnie sprawy trafiły do prokuratury. Zachowanie przewodniczącego nie przeszkadzało jednak prezydentowi Piotrowi Przytockiemu w promowaniu właśnie tej osoby jako kandydata do sejmiku z Krosna. Stanisław Słyś nie jest już radnym Krosna.

Wysoki poziom edukacji, w tym zawodowej
Zakończony właśnie rok obfitował w sukcesy w krośnieńskiej edukacji. Uczniowie i szkoły z Krosna zdobywały laury w licznych konkursach, rankingach i turniejach, np: Młodzi mechanicy z Krosna w finale Mistrzostw - Katolickie Liceum wyróżnione - "Mechanik" mistrzem Polski. Uczniowie wygrali dla szkoły samochód - "Szóstka" z Krosna "szkołą uczącą się". Wyniki matur potwierdziły wysoki poziom kształcenia w Krośnie.

Również w 2014 roku uchwalono nowy program stypendialny dla uczniów. System motywacyjnych stypendiów dla uczniów zastosowany w Krośnie uznano za jeden z najlepszych w Polsce.

Pomimo pewnych opóźnień, poprawia się baza dydaktyczna do nauki i szkolenia, w tym na poziomie zawodowym i technicznym. Uczniowie będą mogli zdobywać także dodatkowe kwalifikacje.


Radar latał nad Krosnem
Konflikt zbrojny na sąsiedniej Ukrainie sprawił, że mieszkańcy naszego regionu pomagali na różne sposoby: "Solidarność" bojkotuje Lidla i organizuje pomoc dla Ukrainy. Rada Powiatu apelowała o pokój. Nad Krosnem pojawił się też NATO-wski "latający radar".

Projekt rzeźby Portiusa spotkał się z falą krytyki
Nie wiadomo jak, ani kiedy upamiętniony będzie znamienity krośnieński patrycjusz, Robert Portius. Wyłoniony w konkursie projekt spotkał się z falą krytyki. Taka forma pomnika nie odpowiada wielu mieszkańcom. Nie zachwyciła też stowarzyszenia "Portius". Zobacz: Rozstrzygnięto konkurs na projekt rzeźby Roberta Wojciecha Portiusa. Konkurencyjne projekty zostały zastrzeżone.

Przestępczość narkotykowa, jak jej zaradzić?
2014 rok był pechowy dla niejednego młodego człowieka, który próbował "przygody z narkotykami". Przykładowe relacje na podstawie informacji udostępnionych przez policję. Zobacz: Krośnianin uprawiał konopie w szafie oraz Próbował spalić konopie w piecu. Często popełniane przestępstwa narkotykowe mają związek właśnie z marihuaną. Tymczasem Krosno znalazło się jednak na trasie zwolenników "Wolnych konopi".

Pokrewnym tematem są tzw. "dopalacze". Ich przeciwnicy organizują marsze, takie jak ten z 2014 roku jednak nie widać, by było to skuteczne rozwiązanie. Sklep nadal działa.

Nożownicy w akcji
W minionym roku informowaliśmy o szeregu zdarzeń związanych z atakami z użyciem noża. Do jednego z nich doszło w szkolnej szatni: 17-latka zaatakowana nożem w szkole.  Prokuratura prowadzi też śledztwo w sprawie śmiertelnego ugodzenia nożem w Szczepańcowej. Możliwe, że doszło tam do domowej awantury.  Do szokującego ataku nożem doszło na jednym z krośnieńskich osiedli. Sprawca działał z motywem zemsty. Zobacz: Chciał się zemścić i zaatakował nożem. W 2014 roku zapadł też wyrok w sprawie pchnięcia nożem z 2013 roku. Zobacz: 4 lata za pchnięcie nożem.

Nietypowe interwencje mundurowych
Dużą uwagę czytelników zwracały informacje o nietypowych interwencjach służb mundurowych. Strażacy ratowali dwulatka uwięzionego… w wannie, wydobyli także kozę ze studni, niestety zwierzę utonęło. Strażacy musieli też ściągnąć niefortunnego spadochroniarza z drzewa.  Jednym z najczęściej czytanych był artykuł o pechowym złodzieju Porshe: 21-latek z Krosna ukradł i zniszczył porsche o wartości 300 tys. zł.


Złodziej nie piorun, uderza dwa razy
W Rymanowie w ciągu 2014 roku doszło do dwóch napadów na tę samą placówkę bankową. Nie wiadomo czy napadów dokonali różni sprawcy.

Ostrzegamy: "cichy zabójca" nadal groźny
2014 rok był kolejnym, w którym donosimy o ofiarach zatrucia czadem. Szczególnie niebezpieczny jest sezon grzewczy, przyłączamy się do apeli strażaków o ostrożność. Przypominamy zasady udzielania pomocy osobom zatrutym tlenkiem węgla. Zima trwa, a "cichy zabójca" czeka na nieostrożne ofiary.

Wybory do Parlamentu Europejskiego
W 2014 roku odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Nasz region w PE reprezentować będą ponownie: Elżbieta Łukacijewska (PO) oraz Tomasz Poręba (PiS). Tomasz Poręba brał między innymi udział w odblokowaniu środków unijnych dla Podkarpacia (zablokowanych w wyniku afery w Urzędzie Marszałkowskim) oraz brał udział w głośnej medialnie "obronie wędzonki".


Katastrofa budowlana na Piłsudskiego
O Krośnie nieraz było głośno, ale nie zawsze z dobrych powodów. Kilku pracowników zostało przysypanych podczas katastrofy budowlanej przy remoncie budynku. Poszkodowanym ruszyły z pomocą przypadkowe osoby, a następnie strażacy i pogotowie.  W tej sprawie już zapadł wyrok, oskarżony dobrowolnie poddał się karze.

Lepsze warunki dla policji
W 2014 roku rozpoczęto modernizację komendy w Krośnie oraz oddano nowy komisariat w Jedliczu. Funkcjonariusze teraz mają mieć lepsze warunki do pracy.

Komfortu nie miał dyrektor szpitala
Od ponad 2 lat dyrektorem szpitala w Krośnie jest Piotr Lenik. Był to czas względnego spokoju i stabilizacji, szczególnie w porównaniu do poprzedników. Bez podania powodów merytorycznych Marszałek próbował odwołać dyrektora. Negatywna opinia Rady Społecznej Szpitala i medialny szum najwyraźniej doprowadziły do zmiany tych planów. Zobacz: Piotr Lenik zostaje na stanowisku dyrektora krośnieńskiego szpitala.

Zmiany w Dzielnicach i Osiedlach
2014 rok przyniósł też długo oczekiwane zmiany dla Dzielnic i Osiedli. Uchwalono nowe Statuty i nowe zasady wyborów. Czy znikną patologie i niejasne sytuacje?

Walka z wiatrakami
Dosłowną walkę z wiatrakami prowadzą członkowie stowarzyszeń powołanych w gminach naszego powiatu. W proteście przeciw farmom wiatrowym, zablokowali nawet rondo w Miejscu Piastowym. Przeciwnicy farm wiatrowych zarzucają, że wiatraki szpecą krajobraz, szkodzą, a nawet są niebezpieczne. Pojawiają się też informacje, że są to urządzenia "z demobilu". Jako przykład podawane są takie awarie: Uszkodzony kolejny wiatrak w Rymanowie.

Wybrano samorządy
Z powodu błędów i awarii PKW długo nie było oficjalnych wyników. KrosnoCity.pl, podając wyniki na podstawie danych zebranych własnoręcznie z komisji obwodowych, było przez kolejne dni głównym źródłem informacji o wynikach wyborów.  I turę wyborów prezydenckich wygrał Piotr Przytocki z poparciem minimalnie poniżej 70%.

Tak wygrani i przegrani komentowali wyniki: Wygrani i przegrani. Zobacz, co mówią o wyborach. Nowa kadencja rozpoczęła się w dobrych nastrojach: Radni zaczynają kadencję w dobrych humorach i zgodzie [FOTO]. Wybrano także składy Komisji Rady Miasta. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został radny z opozycji (zobacz tutaj).

Interwencje redakcji
W 2014 roku, po naszych interwencjach, dokonano szeregu usprawnień oraz usunięto, np. błędy w oznakowaniu. Największym działaniem podjętym wkrótce po interwencji KrosnoCity.pl był remont kładki nad torami.


Zajmowaliśmy się też tematyką historyczną
Historia i zabytki to część dziedzictwa kulturowego miasta i mieszkańców. W 2014 roku nie uciekaliśmy od takich tematów i relacjonowaliśmy zarówno duże prelekcje historyczne: Wymazano ich z pamięci - jak i mniejsze wydarzenia, np. spór o nazwę ronda.

Pięknym akcentem 1 listopada 2014, który nie umknął naszej uwadze, była warta honorowa przy grobach poległych we wrześniu 1939 roku. Wiele emocji mieszkańców i czytelników wzbudził remont pomnika Armii Czerwonej, tym bardziej, że prowadzono go ze środków na "ochronę miejsc Pamięci Narodowej".

Szczęśliwie był to nie jedyny obiekt, który otrzymał dofinansowanie na remont: Dotacje na ochronę zabytków w 2014 r. W 2014 roku 60 lat ukończyło Muzeum Podkarpackie w Krośnie. Siłą tej placówki są niezwykłe wystawy czasowe, w 2014 były to np: Krośnianie w okopach Wielkiej Wojny czy Armia Terakotowa Cesarza Qin.

Nowością na mapie muzealnej jest Prywatne Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych, które ma już rok. Ten fenomen został opisany między innymi w ogólnopolskim tygodniku.

Muzeum na kółkach
Zabytki to nie tylko budowle i pomniki. Krosno regularnie znajduje się na trasie Rajdów Pojazdów Zabytkowych. Tak było też w zakończonym roku. Kilkadziesiąt zabytkowych pojazdów, w tym opancerzony i pływający wóz rozpoznawczy, wjechało w ubiegłą niedzielę na krośnieński Rynek. Był to zarazem finał VI Rajdu Nocy Muzeów. W 2014 odbyło się też IV Oficjalne Spotkanie Pojazdów Zabytkowych.


Nie próżnowało też Muzeum Rzemiosła
W 2014 roku odbył się Finał konkursu: OBF - LUBIĘ TO! Ogólnopolskie Biennale Fotografii zyskało podtytuł Miasto i ludzie, zachęcało do pozytywnego spojrzenia na miasto. Zobaczcie te fotografie tutaj.

"DESIRES" i Samba Rock Tour
Krośnieński zespół Ciryam wydał nowy album, następnie wspólnie z Brazylijczykami ruszyli w trasę koncertową Samba Rock Tour.

Czołowy harmonijkarz w Krośnie
Krośnianie odnoszą sukcesy muzyczne na wielu płaszczyznach. W 2014 r. Robert Lenert został uznany za jednego z najlepszych harmonijkarzy w Polsce.
Robert jest Dyrektorem Artystycznym Galicji Blues Festiwal.

Wydarzeń muzycznych było o wiele więcej
2014 obfitował w wydarzenia muzyczne. W wielu z nich towarzyszył Wam obiektyw naszego aparatu. Fotorelacje z takich koncertów jak występ zespołu "Symphonica" cieszyły się licznymi odwiedzinami naszych czytelników. Zobaczcie fotorelację tutaj.


Bokser w kościele
Portal KrosnoCity.pl informuje o niecodziennych wydarzeniach w naszym mieście. Jednym z nich była wizyta byłego boksera, który opowiadał swoją historię nawrócenia.

Karpackie Klimaty
Jednym z najważniejszych wydarzeń każdego roku w Krośnie jest festiwal Karpackie Klimaty. Także w 2014 byliśmy tam z Wami.

Powstaje Karpacka Grupa Filmowa
2014 rok przyniósł ważne wydarzenie kulturalne: Powstaje Karpacka Grupa Filmowa. Grupę tworzą między innymi twórcy filmu Cyrla, który w całości dostępny jest w Sieci.

Ogromne sukcesy w siatkówce
2014 rok to także czas wielkich emocji sportowych. W siatkówce był to jeden z najlepszych sezonów w ostatnim ćwierćwieczu. Nastroje od początku były dobre, a efekty nieraz przekraczały oczekiwania. Awans do I ligi mężczyzn był na wyciągnięcie ręki. Siatkarki były bliskie awansu do Orlen Ligi. Andrzej Hojnor - prezes Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki Karpaty Krosno i tak uważa, że był to jeden z najlepszych sezonów. Tradycyjnie odbył się towarzyski turniej o Puchar Prezydenta Krosna. Puchar trafił w ręce wrocławianek.


Futsal na najwyższym poziomie
Krośnieńska Hala Sportowo-Widowiskowa jest także areną zmagań futsalowych. Grają nie tylko amatorzy. Rozegrany został towarzyski dwumecz z Ukrainą, a na specjalnej konferencji prasowej ogłoszono, że Krosno będzie gospodarzem Eliminacji Mistrzostw Europy.

Czarny sport
Niezmiennie popularnością wśród kibiców cieszy się "czarny sport". Sezon wystartował w kwietniu.

"Prządki" po raz 11
Już 11 razy mistrzowie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski ścigali się na trasie Korczyna-Czarnorzeki. Impreza przyciąga świetnych zawodników i tłumy kibiców. Towarzyszą jej nasi fotoreporterzy.

W Koszykówce "Miasto Szkła" przedstawiło skład swojej drużyny, a w inauguracyjnym meczu pokonało Legię Warszawa.

To nasz subiektywny przegląd najważniejszych wydarzeń w 2014 roku w Krośnie i okolicy. Wkrótce pokażemy, co Wy najczęściej czytaliście i komentowaliście.

Szczęśliwego Nowego 2015 Roku!

KrosnoCity.pl

  • autor: KrosnoCity.pl

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?