KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ktoś celowo truje koty. Sprawa trafiła na policję

Ktoś celowo truje koty. Sprawa trafiła na policję Źródło: OTOZ Animals Krosno

3 stycznia, po raz kolejny, znaleziono martwe koty na terenie ogródków działkowych w Krośnie. Na miejsce została wezwana Policja oraz Straż Miejska. Zostało wszczęte postępowanie w sprawie masowych otruć wolno żyjących kotów.

REKLAMA


Koty to "problem"
Zima zawitała na dobre i pomimo ciągłych apeli do ludzi o dokarmianie zwierząt znalazły się osoby, którym głodne, zmarznięte zwierzęta przeszkadzają. Na terenie działek przy wysypisku śmieci (Rodzinne Ogrody Działkowe) przy drodze na Sporne zarządca umieścił informację o zakazie dokarmiania kotów. OTOZ "Animals" Krosno informuje, że jest to niezgodne z Ustawą o Ochronie Zwierząt, która nakłada na gminy obowiązek zapewnienia opieki nad wolno żyjącymi kotami, w tym ich dokarmianie (art.11a).

Przestępstwo
Równocześnie od kilku dni na terenie działek ludzie znajdują nieżywe lub konające koty. Lekarz weterynarii potwierdził zatrucie. - Ktoś celowo truje koty, chcąc w ten sposób pozbyć się „problemu”. Przypominamy, że jest to przestępstwo. Za znęcanie się i uśmiercanie zwierząt grozi do 2 lat więzienia - stwierdzają "Animalsi", którzy w ubiegłym roku zajmowali się sterylizacją i znajdowaniem domów dla wolnożyjących kotów z terenu ogródków działkowych.

Straż Miejska zabrała z działek kotkę z objawami zatrucia i jej trzy, około 3-miesięczne kocięta. Dla jednego malucha pomoc przyszła zbyt późno. Aktualnie kotka jest w trakcie leczenia. Jak informują krośnieńscy "Animalsi", pozostałe maluszki na razie nie mają objawów zatrucia.

Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu truciciela, proszone są o kontakt z Komendą Policji w Krośnie.

Szukają domu tymczasowego
Obrońcy zwierząt szukają, tzw. "domów tymczasowych" dla poszkodowanych kotów.
- Leczenie i wyżywienie bierzemy na siebie, pomożemy w ogłaszaniu i szukaniu domów. Możemy również wypożyczyć bardzo dużą klatkę kennelową. Potrzebny jest jedynie ciepły kąt i troskliwa opieka - mówią "Animalsi".

Dotychczasowe domy tymczasowe są już przepełnione. Chodzi o tymczasową opiekę nad zwierzętami, dopóki ktoś inny nie przygarnie ich na stałe.

Album z uratowanymi kotami możecie zobaczyć na facebook.com.

Osoby, które chcą pomóc, mogą kontaktować się z OTOZ Animals Krosno: tel: 730 083 793 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pd

 • autor: pd

7 komentarzy

 • zenek z PGRu

  U nas na działkach (w Wawie) też jakiś skur..l truł koty. Kociary i kociarze zaczaili się i złapali skur..na.
  Najpierw dostał wpier..l (dziewczynki były najgroźniejsze), a później zaproszenie do zjedzenia przygotowanego dla buraka pokarmu. Nieco się wzbraniał, więc dziewczynki "grzecznie" poprosiły o otwarcie ust (chyba nie myślał o seksniespodziankach).
  Nie było nic trującego, ale zakomunikowały, że to preparat na porost włosów, roślin, i budżetu.
  No, musiał przełknąć... i poszedł do domu. Przypadek sprawił, że dwa dni później, z nieznanych przyczyn, spaliła mu się kosztowna altana. Teraz u niego na działce (altanę pomogliśmy odbudować) koty mogą łazić wszędzie. W domu też ma koty...i bardzo sobie chwali.

  Zgłoś nadużycie zenek z PGRu sobota, 11, kwiecień 2015 14:39 Link do komentarza
 • judyta

  w Gorzycach chodzą 5 kotów bez domu ! ratuj

  Zgłoś nadużycie judyta czwartek, 22, styczeń 2015 17:32 Link do komentarza
 • prawda

  bierzecie koty to je sterylizujcie, a nie później macie po 20 kotów i dla nich puszkę karmy, lata to watahami po cudzych gospodarstwach gryzie się, obsikuje posesję i wyżera cudze żarcie. Nie dziwota że ktoś się wkurzył i robi z tym porządek, jak mają głodować na mrozie to lepiej niech zdechną taka smutna prawda.

  Zgłoś nadużycie prawda sobota, 10, styczeń 2015 01:55 Link do komentarza
 • rty

  Kula w łeb dla zwyrodnialca.

  Zgłoś nadużycie rty środa, 07, styczeń 2015 21:49 Link do komentarza
 • polak

  Kto koty truje, ten sam tak skończy !!!
  Ludzie szukajmy tego zwyrodnialca i zgłośmy to na policję !!!

  Zgłoś nadużycie polak środa, 07, styczeń 2015 21:44 Link do komentarza
 • aa

  No to leczmy juz koty ,a po nich zaczna ludzi leczyc jak zostanie kasy

  Zgłoś nadużycie aa środa, 07, styczeń 2015 20:22 Link do komentarza
 • stitched out

  draństwo

  Zgłoś nadużycie stitched out środa, 07, styczeń 2015 18:11 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?