KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Priorytety wojewody na 2015 także dla Krosna

Priorytety wojewody na 2015 także dla Krosna Fot. UW Rzeszów

Ratownictwo medyczne, przygotowanie administracyjne priorytetowych inwestycji dla województwa podkarpackiego - to obszary, w których realizowane będą najważniejsze zadania wojewody w 2015 r. zapowiedziała Małgorzata Chomycz-Śmigielska podczas konferencji prasowej. W Krośnie powstanie zintegrowana dyspozytornia medyczna i nowe rondo.

REKLAMA


Państwowe Ratownictwo Medyczne
W województwie podkarpackim do końca 2015 r. zajdą duże zmiany w Państwowym Ratownictwie Medycznym – zapowiedziała wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska. W regionie docelowo funkcjonować będzie pięć skoncentrowanych dyspozytorni medycznych. Pierwsza z nich została uruchomiona w Rzeszowie w styczniu 2014 r. Obejmuje swoim zasięgiem teren m. Rzeszowa oraz powiatów: rzeszowskiego, łańcuckiego, leżajskiego i niżańskiego. W styczniu będzie uruchomiona zintegrowana dyspozytornia w Mielcu, a potem kolejno w Krośnie (Zobacz: Z Krosna będą kierować pomocą w 5 powiatach. Powstaje skoncentrowana dyspozytornia medyczna), Przemyślu i Sanoku. Każda z nich będzie mieć do dyspozycji od 15 do 20 karetek (obecnie dyspozytorzy mogą dysponować 2-7 zespołami ratownictwa medycznego).

Regionalny System Ostrzegania
Na konferencji prasowej wojewoda przypomniała, że mieszkańcy regionu mogą skorzystać z nowej usługi powiadamiania o zagrożeniach. Regionalny System Ostrzegania został uruchomiony w ramach umowy pomiędzy Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji, Telewizji Polskiej i Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

W wojewódzkie podkarpackim do tej pory (od momentu wdrożenia pilotażu) poprzez RSO przekazano 200 komunikatów. Były to głównie ostrzeżenia przekazywane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczące aktualnej sytuacji pogodowej, np. silnych wiatrów, zawiei i zamieci śnieżnych.

O uruchomieniu systemu informowaliśmy tutaj: Ruszył Regionalny System Ostrzegania.

Programy rządowe i resortowe
Małgorzata Chomycz-Śmigielska zapowiedziała, że kontynuowany będzie Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych, dzięki któremu w regionie zmodernizowano do tej pory 921 km dróg, a dotacja dla samorządów wyniosła 263,5 mln zł. W 2015 r. dofinansowanie z budżetu państwa do 59 zadań będzie wynosić ponad 62 mln zł.

Kontynuowany będzie również program "Maluch". W województwie podkarpackim dzięki programowi od 2011 utworzono 757 nowych miejsc w gminach. Nowością w tegorocznej edycji jest "MALUCH na uczelni".

Z obu tych programów korzysta Krosno, w 2015 dofinasowana ma zostać budowa nowego ronda: W 2015 roku duże zmiany na ul. Żwirki i Wigury.

pd

 • autor: pd

2 komentarzy

 • Jacenty

  Popieram. Bicie nijakiej piany przez nijaką władzę wojewódzką z wiadomego bieszczadzkiego nadania.
  Żałosne.

  Zgłoś nadużycie Jacenty sobota, 17, styczeń 2015 21:43 Link do komentarza
 • Słuchacz

  Te priorytety to właściwie wielkie nic.
  Jak zwykle Krosno jest całkowicie lekceważone ii marginalizowane.
  Widać wyraźnie gdzie Platforma ma Krosno! ,!!!

  Zgłoś nadużycie Słuchacz sobota, 17, styczeń 2015 17:00 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?