KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Przy Bieszczadzkiej powstanie VIVO! Krosno - nowa galeria handlowa

Wizualizacja VIVO! Stalowa Wola Wizualizacja VIVO! Stalowa Wola / IMMOFINANZ Group

W Krośnie powstanie duża galeria handlowa. Stanie przy nowo wybudowanej obwodnicy, w pobliżu ul. Bieszczadzkiej. Inwestor, którym jest międzynarodowa firma IMMOFINANZ Group rozpocznie budowę już we wrześniu 2015 roku. Krosno będzie trzecim miastem w Polsce, gdzie powstanie centrum handlowe VIVO! Galeria ma zostać otwarta za dwa lata.

REKLAMA


IMMOFINANZ Group kontynuuje rozwój swojej nowo opracowanej marki centrów handlowych VIVO! Działka o powierzchni sześciu hektarów została zabezpieczona pod budowę kolejnego obiektu tego typu na terenie Krosna.

Prace budowlane ruszą we wrześniu 2015 roku, a ich zakończenie planowane jest w pierwszym kwartale 2017 r. Koszty tej inwestycji szacowane są na około 37 milionów euro.

- Planujemy kontynuować naszą ekspansję w polskim sektorze nieruchomości handlowych - na tym kluczowym dla nas rynku geograficznym w samym tylko 2014 roku udostępniliśmy 33 tys. m kw. powierzchni handlowej. Krosno będzie trzecim miastem w Polsce, gdzie powstanie centrum handlowe VIVO!, po pierwszym tego typu obiekcie otwartym w Pile w październiku 2014 r. i po VIVO! Stalowa Wola, którego budowa jest w toku. Kolejne lokalizacje są aktualnie badane, aby zapewnić dalszy, dynamiczny rozwój sieci centrów VIVO! - wyjaśnił Eduard Zehetner, prezes IMMOFINANZ Group.


Wizualizacja VIVO! Stalowa Wola / IMMOFINANZ Group

Nowe centrum handlowe będzie miało ok. 22 tys. m kw. powierzchni pod wynajem, mogącej pomieścić ponad 70 sklepów, a także ok. 800 miejsc parkingowych. Galeria VIVO zlokalizowana będzie w południowej części miasta, z bezpośrednim dostępem do nowo wybudowanej obwodnicy (w pobliżu ul. Bieszczadzkiej), co zapewni optymalny dojazd.

Aktualnie trwa już przygotowanie projektu architektonicznego, a dotychczasowe rozmowy z potencjalnymi najemcami są bardzo obiecujące.


Wizualizacja VIVO! Stalowa Wola / IMMOFINANZ Group

Cechy charakterystyczne obiektów VIVO! to jednopiętrowa konstrukcja budynku, koncentracja na ofercie z zakresu mody i rozrywki, a także obecność rozpoznawalnych marek najemców. Koncepcja tego typu centrów handlowych została opracowana z myślą o miastach o liczbie mieszkańców od 40 tys. do 100 tys. i o zasięgu całkowitym umożliwiającym dotarcie do najmniej 200 tys. osób.

IMMOFINANZ Group realizuje projekt wraz z firmą Acteeum Group, specjalizującą się w przedsięwzięciach z obszaru nieruchomości handlowych (udziały firm w projekcie kształtują się na poziomie: 85% IMMOFINANZ i 15% Acteeum).

red./ip

 • autor: red./ip

23 komentarzy

 • Madzia12166

  Żeby taka powstała w Sanoku a to nic nie zrobią ...

  Zgłoś nadużycie Madzia12166 poniedziałek, 03, kwiecień 2017 14:21 Link do komentarza
 • marcinek

  chyba powstanie tak jak wszystkie poprzednie

  Zgłoś nadużycie marcinek środa, 21, wrzesień 2016 19:30 Link do komentarza
 • Inwest

  http://www.krosno.pl/pl/dla-mieszkancow/poradnik-interesanta/architektura-i-budownictwo/sprawa1

  JEST POZWOLENIE NA BUDOWĘ VIVO KROSNO.

  Marki będą podobno jak w Stalowej Woli i Pile. Czyli takie jakich jeszcze nie ma w Krośnie i okolicach.

  http://vivo-stalowawola.com/index.php?page=shops-2

  Zgłoś nadużycie Inwest niedziela, 27, grudzień 2015 14:01 Link do komentarza
 • Jaś

  Endrju teren pod centrum rekreacyjno-sportowe przeznaczony już jest za zakolu Wisłoka na ul. Bursaki. Jak widać co roku powstaje nowy obiekt sportowy.

  Poczytaj sobie. Trzeba się trochę interesować.

  http://www.krosno.pl/pl/dla-mieszkancow/sport/obiekty-sportowe/centrum-rekreacyjno-sportowe/

  https://www.ppp.gov.pl/BazaProjektow/Documents/Budowa_Centrum_Sportowo_Rekr_BURSAKI.pdf

  Zgłoś nadużycie Jaś niedziela, 31, maj 2015 22:01 Link do komentarza
 • antek kolbusz

  wszyscy z Krosna wyjezdzaja firmy likwiduja co to bedzie? zaglada

  Zgłoś nadużycie antek kolbusz wtorek, 27, styczeń 2015 12:34 Link do komentarza
 • Tomek Nottingham

  Pogromca debili- no niezupełnie masz rację. To właśnie od władz miasta zależy polityka względem przedsiębiorców, inwestorów i mieszkańców. To Urząd z Prezydentem dają zgodę na takie inwestycje. I niby jest dobrze, bo to nowe miejsca pracy, podatki, itp. Ale tylko NIBY. Bo teraz popatrz - mieszkańcom Krosna podnosi się podatki od nieruchomości, które mamy na poziomie najwyższych w kraju (szkoda, że do najbogatszych nie należymy). Właściciele sklepów płacą coraz więcej, a wynająć nie mają komu, nasz naprawdę uroczy rynek i starówka mają problem ze znalezieniem najemców lokali, a władze zamiast pomóc swoim mieszkańcom to im nową galerię stawiają. A nie jest niestety tak, że można nowe sklepy tworzyć bez końca- będą się stare zamykać i ludzie będą miejsca pracy tracić, żeby te nowe powstały. No i pytanie jakie stawki podatku będzie miała ta galeria, czy aby nie niższe niż mieszkańcy mające lokale na działalność gospodarczą.
  Nie jestem przeciwko inwestycjom, broń Boże, ale naprawdę trzeba zacząć ułatwiać mieszkańcom prowadzenie działalności, żeby to się kręciło wszystko. Bo jak nie to kolejni uciekną za granicę i do Warszawy.
  Ja niestety w Anglii, czekam aż coś się zmieni, ale nie widać tego na razie. Pozdrowienia z Nottingham dla Krosna, niech się zmienia na lepsze i ma nadzieję do zobaczenia na rynku.

  Zgłoś nadużycie Tomek Nottingham wtorek, 27, styczeń 2015 10:59 Link do komentarza
 • żarłok nervosolu

  Do @pogromca debili weź sobie dziecko płatki z mlekiem zjedz i wyluzuj po co tyle złości? niech sobie jedni budują, a inni niech sobie piszą -:

  Zgłoś nadużycie żarłok nervosolu poniedziałek, 26, styczeń 2015 21:15 Link do komentarza
 • pogromca debili

  Czy to k..wa m.ć tak ciężko zrozumieć że te galerie i markety nie buduje miasto i Przytocki tylko prywatni inwestorzy. Chcą utopić swoje pieniądze to niech topią . Co was to g... obchodzi.

  Zgłoś nadużycie pogromca debili poniedziałek, 26, styczeń 2015 13:42 Link do komentarza
 • irena

  Przecież to idealny teren do zagospodarowania pod rekreację - kompleks basenów, ściezki rowerowe i place zabaw dla dzieci, ogród dla starszych, plenerowe szachownice - a nie kolejne piep.......galerie handlowe. Aż sie prosi o wybudowanie tam kompleksu basenów z prawdziwego zdarzenia, bo ten na bursakach to małe korytko, a nie basen. Byłoby i zdrowiej dla mieszkańców i lepiej dla ich kieszeni, bo cały drobny handel i tak pada. Większosc sklepów średnio co 2-3 lata i tak sie zamyka z braku obrotów. A Slowacy i tak wolą bazar. Ile mozna w niespełna 50 -tys mieście budowac handlowych galerii ??????? A w każdej i tak prawie to samo. A może by tak poszukać w okolicy jakiegoś ciepłego żródełka pod ziemią ? Dzisiaj rekeacja i wypoczynek może przynieść wiekszy dochód niz handel. zastanówcie sie włodarze miasta, na co i po co nam jest potrzebna kolejna galeria.

  Zgłoś nadużycie irena niedziela, 25, styczeń 2015 20:47 Link do komentarza
 • ina

  No i niedługo na każdego mieszkańca Krosna bedzie przypadał jeden sklep. Ale szał.

  Zgłoś nadużycie ina niedziela, 25, styczeń 2015 20:29 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?