KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Policzono bezdomnych. Ponad 30 jest w Krośnie

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. UW Rzeszów

W nocy z 21 na 22 stycznia przeprowadzono drugą edycję ogólnopolskiego badania liczby osób bezdomnych. Okazuje się, że w Krośnie takich osób jest ponad 30, a w Sanoku nawet ponad 100.

REKLAMA


O akcji liczenia bezdomnych informowaliśmy w styczniu: Chcą policzyć bezdomnych

Bezdomnych liczono tylko w nocy z 21 na 22 stycznia. Chodzi o to, by ze względu na przemieszczanie się tych ludzi nie policzyć tej samej osoby kilka razy. Znane są już wyniki.

Jak podają służby Wojewody Podkarpackiego, w Krośnie 21 osób bezdomnych przebywało w nocy z 21 na 22 stycznia w placówkach. W tym było 18 mężczyzn, 2 kobiety i 1 dziecko. Tej nocy poza placówkami instytucjonalnymi przebywało 14 bezdomnych mężczyzn.

To łącznie 35 osób. Niewiele w porównaniu do pobliskiego Sanoka, gdzie w placówkach przebywało 98 mężczyzn. Kolejnych 6 bezdomnych mężczyzn policzono tam poza placówkami instytucjonalnymi.

W Jaśle sytuacja jest podobna jak w Krośnie. W sprawdzanych placówkach przebywało 34 bezdomnych mężczyzn. Ponadto 5 osób przebywało poza tymi placówkami, w tym 4 mężczyzn i 1 kobieta.

- Określenie liczby osób bezdomnych jest niezbędne do podejmowania wszelkich działań mających na celu ograniczenie negatywnych skutków bezdomności. Sprawne przeprowadzenie badania wymagało zaangażowania wszelkich dostępnych służb: pracowników policji, straży gminnej lub miejskiej, centrów zarządzania kryzysowego, pracowników ośrodków pomocy społecznej, pracowników placówek noclegowych dla osób bezdomnych, pracowników organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą dla osób bezdomnych, wolontariuszy - informuje Małgorzata Oczoś-Błądzińska Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Pierwsza edycja ogólnopolskiego badania odbyła się w lutym 2013 r. Wówczas policzono, że na terenie województwa podkarpackiego przebywa 1060 osób bezdomnych - 907 mężczyzn, 138 kobiet i 15 dzieci.

Z tegorocznych danych wynika, że na Podkarpaciu przebywa 1131 osób bezdomnych: 1003 mężczyzn, 115 kobiet i 13 dzieci.

Każdego roku wojewoda podkarpacki przeznacza 500 tys. zł dla organizacji pozarządowych. Są to dotacje na przeciwdziałanie bezdomności, aktywizację zawodową, remonty w noclegowniach i bieżącą działalność schronisk.

pd

  • autor: pd

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?