Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Kampania prezydencka: Korwin-Mikke w Krośnie i Iwoniczu

Kampania prezydencka: Korwin-Mikke w Krośnie i Iwoniczu Fot. Łukasz Jaracz

W piątek, 27 lutego Janusz Korwin-Mikke odwiedził Krosno i Iwonicz-Zdrój. To część kampanii wyborczej kandydata na prezydenta RP prowadzonej na Podkarpaciu. Polityk tym razem przyjechał samochodem, ale jego sztab zapowiada użycie w kampanii samolotu i kolejną wizytę w naszym regionie.

REKLAMAJanusz Korwin-Mikke w polityce znany jest od dawna. Na początku lat 90-tych ubiegłego stulecia był posłem na sejm. W ubiegłorocznych wyborach do PE został europosłem. W międzyczasie wielokrotnie startował w wyborach, np. do Sejmu, Senatu i na prezydenta.

Aktualnie jako lider partii KORWiN (Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja) jest kandydatem na prezydenta RP. W piątek, około południa spotkał się z krośnieńskimi handlowcami na “targowicy”. Tam też odbyła się krótka konferencja prasowa, podczas której mówił o sytuacji handlowców i przedsiębiorców w Polsce.

- Ten bazar tak na oko widać, że pracuje na 2/3 swojej mocy. Nie widać klientów. Więcej jest sprzedających niż kupujących - mówił na targowicy Janusz Korwin-Mikke - W tego typu miejscowościach powinni być Ukraińcy, Słowacy, Polacy, powinni tu się wymieniać i handlować. Tymczasem “w ramach wolnego rynku” zamknięto granice z Ukrainą, Słowakom się pogorszyło, gdy wprowadzili im Euro, w efekcie ten bazar jest około 2 razy za duży jak na potrzeby. Ludzie jeszcze liczą, ze coś się zmieni, ale nie rokuję temu najlepiej dopóki będzie rządziła obecna władza w Warszawie. To, czy będzie PO, PiS czy SLD to nie ma znaczenia. Dopóki oni będą rządzić, to tego typu miejscowości będą umierały.

Jaka jest recepta by nie upadały?
- Niskie podatki - odpowiada kandydat na prezydenta. Dodał, że gdy rząd ma pieniądze to często wydaje je na rzeczy niepotrzebne obywatelom. - Proszę zobaczyć podstawową różnicę. Gdy brakuje pieniędzy to w Hong-Kongu rząd obniża podatki, wtedy ludzie mają więcej pieniędzy i je wydają. Natomiast u nas jak nie ma pieniędzy, to rząd je dodrukowuje i wtedy rząd je wydaje, np. na fotoradary. W kraju normalnym uważa się, że jest dobrze, gdy ludzie mają pieniądze, a u nas, że gdy rząd ma pieniądze i mamy skutki.

Sam Janusz Korwin-Mikke powiedział, że lubi robić zakupy na bazarach. Ceni je za różnorodność i duży wybór towarów. Na krośnieńskim bazarze w piątek kupował buty i stojak z przyprawami kuchennymi.

Konrad Berkowicz, szef kampanii wyborczej Korwina-Mikke zapowiedział uruchomienie niewielkiego samolotu, którym kandydat będzie latał po Polsce - Chcemy dotrzeć do jak największej liczby miejsc w Polsce - Dodał też, że w trakcie kampanii kandydat prawdopodobnie jeszcze raz odwiedzi nasz region.

Z Krosna polityk udał się do Iwonicza-Zdroju, gdzie spotkał się z kuracjuszami i mieszkańcami na deptaku. Przekształciło się to w spotkanie w jednej z kawiarni, w którym udział wzięło kilkadziesiąt osób.

Kilka minut po godzinie 16:00 rozpoczęło się spotkanie w sali Twist w Krośnie przy ul. Jagiellońskiej. Janusz Korwin-Mikke przybliżał swoje poglądy na politykę. Mówił między innymi, że Unia Europejską rządzą ludzie celowo dążący do "zerowego wzrostu" - Oni wiedzą, że wysokie podatki oznaczają spowolnienie wzrostu i specjalnie je podnoszą - przekonywał Janusz Korwin-Mikke. Stwierdził, że wbrew pozorom funkcja prezydenta jest w Polsce bardzo ważna. Zapowiedział między innymi, że gdy zostanie wybrany, to będzie korzystał z prawa weta prezydenckiego.

W spotkaniu wzięło udział około 160 osób, w większości młodych.

pd
Fot. Łukasz Jaracz

6 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj