KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Awaria linii ciepłowniczej. Lokalizowane jest dokładne miejsce usterki

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

Wczoraj doszło do awarii na sieci ciepłowniczej w Krośnie. Oddział Energetyki Cieplnej ustala dokładne miejsce usterki. Usuwanie awarii zajmie około jednego dnia. Aktualnie ciepła woda i ogrzewanie nie dociera tylko do Urzędu Powiatowego i innych urzędów w kompleksie budynków przy ul. Bieszczadzkiej.

REKLAMA


- Wczoraj około godziny 14:30 wystąpiła awaria sieci ciepłowniczej na terenie Krosna - poinformował Oddział Energetyki Cieplnej MPGK Krosno Sp. z o.o.

- Prowadzimy ciągły monitoring sieci - informuje Damian Hanus, kierownik Oddziału Energetyki Cieplnej. Sieć ma około 25 kilometrów długości - Straty rzędu 100 litrów na godzinę są normą. Gdy ta norma jest wyraźnie przekraczana to widzimy, że doszło do awarii - wyjaśnia Damian Hanus.

W takich przypadkach Zakład czasowo odcina poszczególne nitki sieci, by w ten sposób ustalić, która powoduje ubytki. To dlatego w związku z awarią sieci ciepłowniczej występowała czasowa przerwa w dostawie centralnego ogrzewania i centralnej ciepłej wody dla budynków na osiedlu Markiewicza i Traugutta. Wstępnie usterkę zlokalizowano w rejonie ul. Lwowskiej (na wysokości sklepu Lidl). Nitka tego węzła została odłączona. W pozostałych wznowiono dostawy ciepłej wody i ogrzewania.

Trwa dokładne lokalizowanie miejsca usterki. - Ostatnio podobną usterkę mieliśmy rok temu - mówi Damian Hanus - Czas usunięcia tego typu awarii to około jednego dnia - dodaje. Informuje również, że usuwanie awarii nie powinno powodować większych utrudnień, np. w postaci zamknięcia ulicy.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?