KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Charytatywny maraton pływania dla Maćka. Ustanawiamy rekord w Krośnie!

Maciej Huczwa Maciej Huczwa

W nocy z 30 na 31 maja w Krośnie odbędzie się I Nocny Charytatywny Maraton Pływacki, którego celem nadrzędnym jest zorganizowanie zbiórki pieniężnej na leczenie oraz rehabilitację 6–letniego Macieja z Odrzykonia. Drugim celem jest ustanowienie rekordu w pływaniu.

REKLAMA


Od 20.00 (sobota) do 6.00 rano (niedziela) zostanie ustanowiony pierwszy w historii rekord Krosna w długości przepłyniętego dystansu w ciągu jednej nocy.

Prawdopodobnie będzie to dystans dłuższy niż 100 km, a może nawet uda się pokonać granicę 150 km, tak czy inaczej, ustanawiając pierwszy w historii rekord Krosna, wszyscy popłyniemy dla Maćka - zapowiadają organizatorzy z Klubu Pływackiego Masters Krosno.

Szukamy sponsorów
Równocześnie z przygotowaniami Maratonu trwa poszukiwanie sponsorów, którzy w zamian za reklamę podczas promocji imprezy, wpłacą środki pieniężne na specjalnie w tym celu utworzone subkonto Macieja Huczwy.

Dowolne środki pieniężne, które w całości zostaną przeznaczone na leczenie oraz rehabilitację małego Macieja Huczwy, można wpłacać na rachunek wyodrębnionych środków pieniężnych 71 8642 1083 2002 8327 1467 0002 - rachunek pomocniczy - Charytatywny Maraton Pływacki - Maciej Huczwa (dot. firm oraz instytucji).

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 783 894 484

Datki od osób prywatnych będą zbierane do puszek Fundacji “Zdążyć z Pomocą“ na pływalni przy ul. Wojska Polskiego w dniu zawodów.

Maraton będzie transmitowany na żywo. - Już dziś mamy zapewnienie z firmy STIMO, że wydarzenie będzie transmitowane na żywo poprzez sieć kamer internetowych - informują organizatorzy.

Pomoc dla Maćka
Maciuś urodził się z ciężkim niedotlenieniem. Od pierwszych chwil walczył o życie. Ma wadę ośrodkowego układu nerwowego, porażenie czterokończynowe, padaczkę, jest dzieckiem leżącym, słabo stabilizuje głowę.

Przeszedł dializoterapię, gdyż zmaga się z niewydolnością nerek. Nie widzi. W pierwszych latach życia karmiony był przez PEG, ale dzięki mozolnej rehabilitacji powróciła sprawność przełykania pokarmów i ssania. Mimo choroby i cierpienia jest bardzo pogodnym dzieckiem. Maciuś jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów. Wymaga regularnej, intensywnej rehabilitacji, która przynosi efekty, ale jest kosztowna. Czeka go długa droga, aby polepszył sprawność.

- Wierzymy, że z Państwa pomocą osiągniemy nasz cel. Za zgromadzone pieniądze chłopiec będzie mógł wyjechać na turnus rehabilitacyjny, skorzystać z dodatkowych zajęć terapeutycznych. Wraz z rozwojem wzrastają potrzeby związane z zakupem niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego. Stałym i bardzo ważnym wydatkiem jest zakup leków i suplementów diety nerkowej. Sami nie podołamy wydatkom. Prosimy o wsparcie organizacji I Nocnego Charytatywnego Maratonu Pływackiego, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie oraz rehabilitację naszego syna. Wierzymy, że nie pozostaną Państwo obojętni na nasz apel i za każdą wpłatę z dobrego serca serdecznie dziękujemy w imieniu Maciusia - zwracają się rodzice Maćka, Anna i Rafał

Jak będzie wyglądał Maraton?
Pływacy zajmą 6 torów jednocześnie. Na każdym będą pływały po 2 osoby. Organizatorzy przewidują, że jedna osoba będzie pływała maksymalnie przez dwie godziny. Chodzi o to, by najsprawniejsi pływacy zwolnili miejsce innym.

Za ukończenie określonego dystansu przewidziane są szklane medale. Dodatkowo przewidziano pamiątkowe kubeczki także dla tych, którym kondycja nie pozwoli przepłynąć całego dystansu. Maćkowi może pomóc każdy, niezależnie od poziomu umiejętności.

Przez cały czas organizatorzy będą zliczać odległości. Przez noc przepłyną w sumie ponad 100 kilometrów. Już dzisiaj zapowiadają, że Nocny Maraton Charytatywny ma stać się imprezą cykliczną. - Co roku będziemy starali się pobić rekord, równocześnie pomagając kolejnemu dziecku - zapowiadają Mastersi.

Na karcie zgłoszeń chętni będą deklarować dystans i godziny, w których chcą popłynąć. To ułatwi organizację.

I Nocny Maraton Charytatywny uzyskał wsparcie gminy Wojaszówka, skąd pochodzi Maciek oraz Miasta Krosna, gdzie działa Klub Pływacki Masters.

Odwiedź stronę
Więcej o działalności Klubu oraz bieżące informacje o Maratonie znajdziesz na stronie: www.masters.krosoft.pl

pd

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?