KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wisłok w Krośnie przekroczył stan ostrzegawczy

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

W wyniku intensywnych, nocnych opadów deszczu oraz obecnie występujących, na Podkarpaciu zanotowano wzrost poziomu wody w rzekach, głównie w rejonach górskich i podgórskich. W Krośnie poziom wody zbliża się do stanu ostrzegawczego. W Iskrzyni Tabor przekroczył stan alarmowy.

REKLAMA


Krosno
Stan wody w rzece Wisłok w Krośnie na godzinę 10:30 to 364 cm. W Krośnie przekroczony został stan ostrzegawczy, który występuje przy 350 cm (stan alarmowy: 480 cm).

Stan alarmowy na rzece Tabor w Iskrzyni. Aktualny stan wody: 499 cm (stan ostrzegawczy: 350, stan alarmowy: 480)

Podtopiona jest ulica Anzelma Kubita w Głowience. Woda podmywa również Amfiteatr w Iwoniczu-Zdroju. Sytuacje kontrolują strażacy.

Pogotowie przeciwpowodziowe zostało wprowadzone w gminie Zarszyn w sąsiednim powiecie sanockim.

Największe opady zanotowano w Bieszczadach i w Beskidzie Niskim: na stacjach telemetrycznych w Sakowczyku (59,8 mm opadów za ostatnią dobę), w Terce (52,4 mm), Tarnawie Niżnej (52,2 mm), a także w Nowym Żmigrodzie (48,6 mm). Na pozostałym obszarze województwa sumy opadów miejscami wyniosły około 30 mm.
 
Stan alarmowy przekroczony jest o ok. 50 cm na rzece Pielnica w Nowosielcach, będącej dopływem Wisłoka. Stany ostrzegawcze zostały przekroczone na bieszczadzkich dopływach Sanu: na rzece Wołosaty, Solinka oraz Wisłoce i jej dopływach: na rzece Jasiołka, Ropa.

Na pozostałych rzekach województwa poziom wód układa w strefie stanów wysokich (poniżej stanów ostrzegawczych).

- Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego prowadzi stały monitoring sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej w regionie - informuje Małgorzata Oczoś-Błądzińska Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Dziś nadal występować będą opady deszczu, miejscami intensywne, z tendencją do stopniowego słabnięcia w godzinach popołudniowych. W wyniku prognozowanych opadów deszczu na karpackich dopływach Wisły, punktowo w miejscu wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a miejscami także stanów alarmowych.

pd

 • autor: pd

4 komentarzy

 • Rzeczpospolita Krosna

  wieszcz bedzie uciekal do Izrela

  Zgłoś nadużycie Rzeczpospolita Krosna środa, 27, maj 2015 17:10 Link do komentarza
 • antywieszcz

  Oj wieszczu, wieszczu obyś nie wywieszczył, bo pewnie na wypadek wojny będziesz pierwszym, który da dyla... Europka już nieraz pokazała jak bardzo dba o nasz interes... A jak się tak będzie nadymała, to rzeczywiście w Paryżu znowu będą sołdaty wołały bistra bistra! a wieszcz będzie wtedy albo na białych niedźwiedziach, albo w kolejce za wizą za morze.

  Zgłoś nadużycie antywieszcz środa, 27, maj 2015 15:13 Link do komentarza
 • Polak_mały

  No cóż... "Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do głównej rzeki i do Bałtyku, więc nie słyszałem od dłuższego czasu o zjawiskach powodziowych, które by trwały dłużej niż tydzień czy dwa"....jak mawiał "klasyk", bliski pewnie wieszczowi....

  Zgłoś nadużycie Polak_mały środa, 27, maj 2015 11:13 Link do komentarza
 • wieszcz

  Same plagi spadają na Rzeczypospolitą - najpierw zwycięstwo pisowca, teraz potop, wkrótce wojna i morowe powietrze

  Zgłoś nadużycie wieszcz środa, 27, maj 2015 10:47 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?