KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Spotkanie "woJOWników" w Pizzeri Wanted

Spotkanie "woJOWników" w Pizzeri Wanted Fot. Ruch JOW

6 września odbędzie się referendum w sprawie wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów w wyborach do sejmu, likwidacji finansowania partii z budżetu oraz rozstrzygania wątpliwości co do wykładni prawa podatkowego na korzyść podatnika.

REKLAMA


Wniosek o referendum złożył po pierwszej turze wyborów prezydent Bronisław Komorowski. Senat po 9 godzinach obrad wyraził zgodę na referendum. W całej Polsce zaczęły powstawać oddolnie komitety referendalne.

Lokalny komitet referendalny w Krośnie zaprasza wszystkich zwolenników Jednomandatowych Okręgów Wyborczych na spotkanie, które odbędzie się 5 czerwca (piątek) o godzinie 18, w Pizzeri Wanted w Krośnie (Rynek 15). - Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się a włączyć w kampanię referendalną, szczególnie ludzi kreatywnych i z pomysłami - ogłaszają organizatorzy.

pd

 • autor: pd

19 komentarzy

 • Organizator

  Chcecie dowiedzieć się dlaczego JOWy są lepsze od systemu proporcjonalnego? To zapraszam na spotkanie dziś :) Wszelkie wątpliwości chętnie rozstrzygniemy. Nikt nie mówi, że JOWy sa idealne,ale są lepsze od dzisiejszego systemu w Polsce i od tego należy wyjść.

  Zgłoś nadużycie Organizator piątek, 05, czerwiec 2015 14:34 Link do komentarza
 • Marekss

  O jakim porównywaniu systemu z bliska Ty opowiadasz. Myślisz że Pan Zdzisek który od rana do wieczora zbiera truskawki wieczorem przy 5 piwku analizuje tamtejszy system głosowania czy kasę jaką udało mu się dziś zarobić?
  Ciekawy jestem czy choć 5% Polaków w UK ma jakiekolwiek pojęci na temat tamtejszego systemu...

  Zgłoś nadużycie Marekss piątek, 05, czerwiec 2015 14:28 Link do komentarza
 • Tak dla JOW 6 września

  Jak ktoś widział z bliska nasz system i system brytyjski to ma pełne prawo je oceniać. Śmieszne to są wasze argumenty jak z perspektywy postkomunistycznej Polski nękanej kłótniami, podziałami i korupcją wymądrzacie się i krytykujecie sprawdzony system demokratyczny innych państw.
  Co złego jest w tym, że poseł będzie odpowiadał przez wyborcami, a nie przez Kaczyńskim czy Piechocińskim? Nic. Ale Kaczyński i Piechociński nie chcą się z tym pogodzić.

  Zgłoś nadużycie Tak dla JOW 6 września piątek, 05, czerwiec 2015 14:15 Link do komentarza
 • Marekss

  Tyle tylko że ja nie zamierzam głosować na Kaczyńskiego czy Piechocińskiego tylko na jakąś nową polityczną jakość, a przy Waszych cudownych JOW-ach choćby nie wiem jak wartościowi byliby tam ludzie to nie będą mieli szans przebić się do parlamentu.

  Zgłoś nadużycie Marekss piątek, 05, czerwiec 2015 14:07 Link do komentarza
 • Tak dla JOW 6 września

  Jak ktoś widział z bliska nasz system i system brytyjski to ma pełne prawo je oceniać. Śmieszne to są wasze argumenty jak z perspektywy postkomunistycznej Polski nękanej kłótniami, podziałami i korupcją wymądrzacie się i krytykujecie sprawdzony system demokratyczny innych państw.
  Co złego jest w tym, że poseł będzie odpowiadał przez wyborcami, a nie przez Kaczyńskim czy Piechocińskim? Nic. Ale Kaczyński i Piechociński nie chcą się z tym pogodzić.

  Zgłoś nadużycie Tak dla JOW 6 września piątek, 05, czerwiec 2015 13:38 Link do komentarza
 • Marekss

  No sorry ale argument, że Polacy mieszkający w UK będą głosowali za JOW-ami więc my też tak powinniśmy jest dla mnie śmieszny. Znam trochę osób które pojechały za chlebem do UK i moje argumenty są następujące:
  - po pierwsze jeżeli kogoś tu nie ma to nie powinien mieć prawa decydować o nie naszej przyszłości (niech najpierw wróci to wtedy ok)
  - po drugie jak już napisałem znam trochę takich osób i przykro mi to pisać, ale na pewno nie nadają się one do byciem przykładem. Mówiąc w prost nie są to geniusze, nie świecą moralnym przykładem czy swoim przywiązaniem do kraju i rodziny.

  Ja wiem, że moja opinia w niektórych przypadkach jest przykra i krzywdząca, ale niestety w większości są to osoby które nie potrafiły poradzić sobie w naszych realiach, a to daje do myślenia.

  Zgłoś nadużycie Marekss piątek, 05, czerwiec 2015 10:01 Link do komentarza
 • Tak dla JOW 6 września

  @Wieś, sam nie wiesz o czym piszesz. Ordynacja większościowa nie jest proporcjonalna, więc dlaczego oczekujesz od niej proporcjonalnych wyników? Proporcjonalność nie jest niczym dobrym, a brak proporcjonalności nie jest zły.
  W Wielkiej Brytanii było referendum w sprawie zmiany ordynacji i Brytyjczycy nie chcieli zmian. Oni wiedzą, ze ich system działa dobrze. Polacy żyjący w Wielkiej Brytanii głosowali w większości na Kukiza, bo widzą, że tamten system działa dobrze.
  Ty w ogóle nie zastanawiasz się nad tym czy lepszy jest system proporcjonalny czy większościowy, nie zastanawiasz się jak działają, ani do czego prowadzą. Ty tylko z góry zakładasz, że proporcjonalność jest lepsza, a Twój jedyny zarzut do JOW jest taki, ze "nie są proporcjonalne". I co z tego? Nie są proporcjonalne, bo to jest system, który ma wyłonić stabilną większość i zapewnić obywatelom realną możliwość rozliczania przedstawicieli.

  Zgłoś nadużycie Tak dla JOW 6 września piątek, 05, czerwiec 2015 09:39 Link do komentarza
 • Dudu mój dudu, cóżeś mi uczynił

  Ano właśnie @Wieś, nie wiedzą o czym mówią, podobnie jak Kukiz. Niektóre tutaj komentarze wskazują, że "ciemny lud" ma się w naszym regionie całkiem dobrze, a na krosnocity szczególnie, niestety.

  Zgłoś nadużycie Dudu mój dudu, cóżeś mi uczynił czwartek, 04, czerwiec 2015 19:17 Link do komentarza
 • Wieś

  @ Tak dla JOW co Ty w ogóle bredzisz?! Skąd Wy w ogóle bierzecie takie dziwaczne informacje?! Partia o której Kukiz i Korwin rozmwaliali (UKIP) zdobyła 1 mandat na 650 możliwych mimo dość sporej ilości głosów która w proporcjonalnej ordynacji wyborczej dała by im przynajmniej 14 mandatów.
  68% za utrzymaniem JOWów to wynik na skale całego kraju (czyli w większości zwolenników dwóch największych partii), a nie wsród odpowiedników Kukiza i innym mniejszych partii których ten system praktycznie całkowicie odrzuca.

  Zgłoś nadużycie Wieś środa, 03, czerwiec 2015 11:07 Link do komentarza
 • Tak dla JOW

  @anty jow, przestań się wygłupiać z tym "zakładem Korwina" bo to wkrótce przejdzie do historii polityki jako synonim upośledzenia umysłowego. Każdy wie jak działają JOW, zatem jak można się zakładać, ze zadziałają inaczej albo uzależniać poparcie od tego czy będą działać inaczej niż działają? Jak ktoś się wygłupił to Ty i Korwin, bo "odpowiednicy Kukiza" w Wielkiej Brytanii zdobyli prawie 68% w referendum za utrzymaniem obowiązującej ordynacji wyborczej.
  Brytyjczycy popierają ten system, nie chcą go zmieniać bo jest dobry. Polacy w Wielkiej Brytanii popierają ten system i głosowali na Kukiza.

  Zgłoś nadużycie Tak dla JOW środa, 03, czerwiec 2015 10:29 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?