KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

12 tys zł. na realizację programów pomocowych dla rodzin i osób starszych

12 tys zł. na realizację programów pomocowych dla rodzin i osób starszych Fot. KrosnoCity.pl

Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Młodzież im. bł. Ks. Bronisława Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom" otrzyma 12 tys zł. z budżetu wojewody podkarpackiego na realizację programów pomocowych dla rodzin i osób starszych.

REKLAMA


W ramach ogłoszonego przez wojewodę podkarpackiego otwartego konkursu ofert na realizację programów z obszaru wsparcia działań innowacyjnych skierowanych do środowisk zagrożonych bezradnością w sprawach opiekuńczo-wychowawczych, zwłaszcza w rodzinach niepełnych i wielodzietnych oraz aktywizacji osób starszych w 2015 roku wpłynęło 73 oferty od organizacji pozarządowych i innych podmiotów uprawnionych.

50 ofert rozpatrzono pozytywnie, 20 odrzucono z powodu braków formalnych, natomiast oferty 3 odrzucono z przyczyn merytorycznych. Wnioskującym podmiotom przyznano dotacje na łączną kwotę 600 tys. zł.

Działające w Krośnie Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Młodzież im. bł. Ks. Bronisława Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom" otrzyma z budżetu wojewody podkarpackiego 12 tys zł. Stowarzyszenie przyznaną kwotę przeznaczy na realizację programów pomocowych dla rodzin i osób starszych.

- Dofinansowanie może być przeznaczone na realizację programów socjoterapeutycznych, zakup pomocy niezbędnych do realizacji programu, wspieranie działań innowacyjnych w zakresie spędzania wolnego czasu, zapewnienie warunków do udziału w życiu społecznym, a także na programy motywujące osoby starsze do podjęcia aktywności m.in. fizycznej, artystycznej i intelektualnej - informuje Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

mg

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?