KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Skorzystaj z bezpłatnych badań. Broń się przed podstępnym rakiem

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Rak jelita grubego to jeden z bardziej podstępnych nowotworów. Rozwija się nie dając przez wiele lat żadnych objawów. W Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie można skorzystać z bezpłatnych badań w kierunku wykrywania raka jelita grubego.

REKLAMA


Co roku na raka jelita grubego zapada ponad 13 tysięcy Polaków, z czego ponad 9 tysięcy umiera. Większość z nich nie miała wykonywanej kolonoskopii. Sposobem na zmianę tych statystyk jest udział w profilaktycznych badaniach jak największej liczby osób.

Zanim choroba ostro zaatakuje mija nawet 10 lat. Dlatego tak ważne jest, by wykonywać badania kontrolne. Pozwalają wykryć nowotwór we wczesnym stadium, a szanse na wyleczenie są bardzo duże.

W Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie można skorzystać z bezpłatnych badań w kierunku wykrywania raka jelita grubego. Program skierowany jest do mieszkańców Krosna, w wieku 45-70 lat (po okazaniu dowodu osobistego), którzy nie mieli wykonywanej kolonoskopii w ciągu ostatnich 5 lat oraz nie leczą się na raka jelita grubego.

Program obejmuje: edukację pacjenta, badanie kału na krew utajoną oraz kolonoskopię w przypadku pozytywnego wyniku badania na krew utajoną.

W przypadku pozytywnego wyniku badania na obecność krwi w kale, w ramach Programu, pacjenci będą mogli skorzystać z badania kolonoskopowego.

W celu wzięcia udziału w Programie należy wypełnić ankietę w pokoju 349 (poziom poradni specjalistycznych) przy ul. Korczyńskiej 57.

Godziny przyjęć:
poniedziałek 8:00 - 9:00,
wtorek 16:00 - 17:00,
środa 8:00 - 9:00,
czwartek 10:00 - 11:00 i 16:00 - 17:00,
piątek 8:00 - 13:00.

Realizacja programu trwa do 30 listopada 2015 r. lub do wyczerpania limitu badań. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 13 43 78 653.

Program finansowany jest przez Gminę Miasto Krosno.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?