KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Prace na Słonecznej. Od wtorku ulica będzie całkowicie zamknięta dla ruchu!

Prace na Słonecznej. Od wtorku ulica będzie całkowicie zamknięta dla ruchu! Fot. KrosnoCity.pl

Rusza rozbudowa ulicy Słonecznej. Już od wtorku (15 września) ulica zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu. Wyjątek stanowić będą mieszkańcy, dla których utrzymany będzie dojazd do posesji. Prace mają potrwać do 11 grudnia.

REKLAMA


O planach inwestycji na ul. Słonecznej informowaliśmy już w maju: Rozbudowa ul. Słonecznej. Złożono wniosek o dofinansowanie.

Ulica Słoneczna jest wąska, a przez mały mostek na Lubatówce może przejechać tylko jeden samochód w danej chwili. Podczas prac na DK28 ulica dodatkowo była intensywnie użytkowana jako alternatywny dojazd do Suchodołu, co wpłynęło na jej i tak nie najlepszy stan.

Plan prac przewiduje całkowite zamknięcie odcinka przebudowanej drogi od 15 września (najbliższy wtorek).
Zakres prac obejmie rozbudowę odcinka ul. Słonecznej o długości 375 metrów oraz rozbiórkę starego i budowę nowego mostu.

Nowy most na Lubatówce będzie szerszy i będzie można nim jeździć równocześnie w dwóch kierunkach (szerokość jezdni 2x3 metry). Dodatkowo powstanie na nim "ścieżka rowerowa" o szerokości 2,5 metra z możliwością korzystania z niej przez pieszych. Całkowita szerokość zaprojektowanego pomostu to 10,84 m.

Konieczna będzie też przebudowa uzbrojenia terenu w rejonie budowanego obiektu, czyli sieć teletechniczna i sieć sanitarna, a także przebudowa sieci gazowej i sieci napowietrznych od strony ulicy Traugutta. W planach też jest umocnienie brzegów rzeki.

Całkowity koszt realizowanego zadania pn. „Rozbudowa ul. Słonecznej wraz z budową mostu w Krośnie” to 4 908 531,54 zł brutto z czego 50% pochodzić będzie z subwencji Ministra Infrastruktury i Rozwoju.

pd
Fot. Mateusz Głód

 • autor: pd

5 komentarzy

 • gzk99

  Rajdy? a były tam jakieś szaleńcze wyścigi? Wybudują most to będzie lepsza nawierzchnia :D

  Zgłoś nadużycie gzk99 poniedziałek, 14, wrzesień 2015 10:17 Link do komentarza
 • janosik

  i w końcu skończą rajdy przez osiedle . Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Zgłoś nadużycie janosik poniedziałek, 14, wrzesień 2015 09:34 Link do komentarza
 • LUk

  Spora część jadąc od Miejsca Piastowego do Krosna ma jeszcze kilka opcji przez np. Łężany, przez Głowienkę koło lotniska i ul. Zręcińską, na upartego troszkę dalej ale przez Pustyny i Krościenko Wyżne też można bez żadnych problemów dojechać do Krosna . Opcji jest wiele i dlatego DK-28 tak strasznie się nie korkuje.

  Zgłoś nadużycie LUk niedziela, 13, wrzesień 2015 21:13 Link do komentarza
 • szklany

  Trochę się zakorkuje DK28, szczególnie że jest wahadło. No ale trzeba przecierpieć. Niebawem otworzą dwa pasy już na obwodnicy to ulży. Trzeba wytrzymać by później było - rewelacyjnie ;p

  Zgłoś nadużycie szklany niedziela, 13, wrzesień 2015 17:17 Link do komentarza
 • moHer

  Wszystko pięknie, tylko jak zamkną Słoneczną teraz, kiedy DK28 nie jest skończona, to się dopiero zacznie. Jednak spora część lokalnych mieszkańców uciekała tędy na Miejsce Piastowe lub z powrotem, co teraz będzie niemożliwe.

  Zgłoś nadużycie moHer niedziela, 13, wrzesień 2015 16:58 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?