KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Parking przy ul. Lotników nie dla motofanów

Strefa Inwestycyjna "Krosno - Lotnisko" Strefa Inwestycyjna "Krosno - Lotnisko" Fot. KrosnoCity.pl

Parking - plac manewrowy w Strefie Inwestycyjnej - "Krosno - Lotnisko" od czasu jego utworzenia stał się miejscem zlotów - spotkań miłośników i fanów motoryzacji. Teraz ze względu na liczne naruszenia przepisów i zaśmiecanie terenu Miasto ustawia zakazy.

REKLAMA


Od strony ul. Lotników ustawiony został znak (D-52) STREFA RUCHU oraz znak zakaz ruchu w obu kierunkach (B-1), a także tabliczka z komunikatem: "Nie dotyczy dostawców towaru do strefy inwestycyjnej "Krosno - Lotnisko" oraz posiadaczy zezwoleń i służb miejskich".

Na dzień 11 września br. wjazd na parking od strony ul. Kaczorowskiego nie został oznakowany w taki sam sposób jak wjazd z ul. Lotników. Tym samym osoby bez zezwolenia wjeżdżając od strony ul. Kaczorowskiego, nie popełniają wykroczenia, ponieważ nie są poinformowane o zakazie. Zatem w przypadku rutynowej kontroli przez patrol Straży Miejskiej czy Policji nie mogą zostać ukarani mandatem karnym. Także "strefa ruchu" jest oznakowana tylko od jednej strony.

Co było powodem podjęcia decyzji dotyczącej zamknięcia tego parkingu dla mieszkańców?
- Parking - plac manewrowy w Strefie Inwestycyjnej - "Krosno - Lotnisko" od czasu jego utworzenia stał się miejscem zlotów - spotkań miłośników i fanów motoryzacji.  Na parkingu i ulicach do niego przyległych często dochodziło do popełniania wykroczeń przez kierujących motocyklami i samochodami osobowymi. Mieszkańcy Krosna i Głowienki interweniowali w Urzędzie Miasta i Policji, informując o występujących incydentach - szybkiej jeździe, zakłócaniu ciszy nocnej itp. - informuje krośnieńska Straż Miejska.


Strefa Inwestycyjna "Krosno - Lotnisko". Materiał fotograficzny Straży Miejskiej w Krośnie.

Na nawierzchni parkingu widać ślady tzw. palenia gumy. Parking i tereny przylegle były często zaśmiecane. Doszło też do potrącenia nastolatki: Motostrada: 18-latka potrącona przez motocyklistę.


Fot. Adam Hejnar

- Parking w Strefie Inwestycyjnej został utworzony dla przedsiębiorców i inwestorów w tej strefie. Aby ukrócić łamanie przepisów prawa, podjęta została decyzja, oznakowania parkingu w sposób wykluczający wjazd na jego teren osób nie związanych ze Stefą Inwestycyjną. Oznakowanie w taki sposób parkingu umożliwi Policji, jak również Straży Miejskiej skutecznie egzekwowanie od uczestników ruchu poszanowania przepisów ruchu drogowego - informuje Urząd Miasta Krosna.

Równocześnie zapowiedziano, że parking w najbliższym czasie zostanie oznakowany znakami także na drugim wjeździe.

mg/pd

 • autor: mg/pd

22 komentarzy

 • obserwator007

  Czy nie lepiej, że takie zabawy odbywają się na terenie wyłączonym z normalnego ruchu?
  Karanie nic nie da. Ci młodzi ludzie muszą się wyszaleć i lepeij, żeby robili to w miejscu ustronnym niż na normalnej ulicy.
  Wszelkie złośliwe odpowiedzi pomijam - mój rocznik to 1955 i wiem,że zakazywanie czegoś bez dania alternatywy jest śmiesznością

  Zgłoś nadużycie obserwator007 wtorek, 15, wrzesień 2015 10:38 Link do komentarza
 • cynik

  Jeśli nadal przyjeżdżają szaleć i gzić się na tej ulicy oznakowanej zakazem, sprawa jest stosunkowo prosta. Zgłosić to policji nr 997 i zrobić dodatkowo zdjęcie upartemu jak cap kierowcy. KARAĆ, KARAĆ i KARAĆ! )-:

  Zgłoś nadużycie cynik wtorek, 15, wrzesień 2015 10:28 Link do komentarza
 • łezka

  Dalej przyjeżdżają. Wczoraj ich było kliku, samochodów również. Szybko ten znak muszą zrobić od strony Kaczorowskiego.

  Zgłoś nadużycie łezka niedziela, 13, wrzesień 2015 10:59 Link do komentarza
 • all

  Bardzo dobrze, że postawili ten zakaz. Gdyby zmotoryzowani użytkownicy tego miejsca normalnie się zachowywali i nie zostawiali takiego syfu po swoich "zlotach", to nie byłoby problemu, nie byłoby zbyt wielu chętnych do pisania skarg. Jak ktoś nie potrafi się zachować, to niech nie ma pretensji o to, że właściciel terenu nie ma ochoty na tolerowanie takiej sytuacji.

  Zgłoś nadużycie all niedziela, 13, wrzesień 2015 10:53 Link do komentarza
 • Gajowy

  Jeżeli masz rower to nie masz tras tylko fragmenty ścieżek i musisz jeździć zwykłymi drogami. Duże ryzyko. Jeżeli masz motocykl to będą cię przeganiać, zakazywać wjazdu i traktować jak chuligana. Jeżeli masz auto to światłach postawią ci radar, ustawią żółte na 1,5 sekundy i będą ci wmawiać, że to dla twojego bezpieczeństwa. No ale, jeżeli masz samolocik to mogą ci nawet wybudować lotnisko i pas startowy.

  Zgłoś nadużycie Gajowy niedziela, 13, wrzesień 2015 10:42 Link do komentarza
 • entry

  Popieram zakaz, kilka razy byłem świadkiem niebezpiecznego wyprzedzania na trzeciego przez motory czy wyprzedzania podczas jazdy na jednym kole. Nie dość, że stwarzają zagrożenie dla siebie to jeszcze dla innych uczestników ruchu. Nie wspominam już o szybkiej jeździe po wąskich uliczkach pobliskich wiosek.

  Zgłoś nadużycie entry sobota, 12, wrzesień 2015 22:56 Link do komentarza
 • szarek

  No znajdą sobie na pewno, do czasu aż nie wpłynie parę zgłoszeń i rozgonią towarzystwo. Proponuję takie same znaku ustawić na nowo budowanym parkingu w kolejnej strefie inwestycyjnej przy ul. Słonecznej w Krośnie. Zanim się tam zjadą....

  O kur** dobre: "mam info od pewnego policjanta ze jeśli chcemy szaleć na lotnisku to musimy napisać podanie " - chyba doprowadzić do tragedii przez te szaleństwa ... ;]

  Zgłoś nadużycie szarek sobota, 12, wrzesień 2015 22:30 Link do komentarza
 • Lekarz na rowerze...

  Szarek, oni sobie znajdą inne miejsce, nie bój się. Tylko poczekać. Na szczęście sezonik pomalutku się kończy. Czekać na śnieg i skończy się dupo-wożenie na jednym kole.

  Post na ich FB z 7 maja 2015:
  Jest sprawa Panowie i Panie !
  mam info od pewnego policjanta ze jeśli chcemy szaleć na lotnisku to musimy napisać podanie z jak największą ilością podpisów ze chcemy mieć jeden dzień w tyg zamknięte lotnisko żeby szaleć i robić co chcemy i wysłać to podanie do komendanta i jest bardzo duża możliwość ze zostanie zatwierdzone. Póki co jest ponoć bardzo dużo zgłoszeń ze wariaty szaleją na lotnisku... ::D i stąd ciągle się tam kręci insygnia i moto policyjne ... kto jest za ?

  Takiego pisma nie może rozpatrzeć policja, tylko urząd miasta i właściciel drogi - czyli prezydent. Natomiast prezydent może wystosować pismo do policji w kwestii zaopiniowania (ustalenia zasad, doradztwa w sprawie bezpieczeństwa itp.).
  Dym ze spalonej gumy wam chyba zaszkodził już całkiem...
  P.S. najpierw się pisze Panie a następnie Panowie. Nawet szacunku brak...
  Powodzenia.

  Zgłoś nadużycie Lekarz na rowerze... sobota, 12, wrzesień 2015 22:28 Link do komentarza
 • szarek

  A i jeszcze jedno... MOTOSTRADA OBIEKT SPORTOWY... żałośni jesteście. https://www.facebook.com/Krosno-Lotnisko-Motostrada-1442919729297026/timeline/
  Z gminnego mienia zrobiliście sobie obiekt sportowy.
  Ile było tam już wypadków szybko sprzątanych by się "służby nie zjechały". Tylko kto tam był i widział może to potwierdzić.
  Dobrze, że nie doszło tam jeszcze do żadnego śmiertelnego wypadku. Mielibyście wtedy... MOTOKONDUKT...

  Zgłoś nadużycie szarek sobota, 12, wrzesień 2015 22:19 Link do komentarza
 • szarek

  Rób tak jeden z drugim pod oknem matki, zobaczymy czy Ci da!
  Z dala od centrum - żałośni jesteście. Nawet nie wiecie ile ludzi pisma na Was wysyłało, bo miało już dość. Ile razy policja była wzywana... Jakby nikomu to nie przeszkadzało to by się Was nikt nie czepił. Ludzie na głowience słyszeli. Dom na Lotników też jest. Wypad na pustynię.

  Zgłoś nadużycie szarek sobota, 12, wrzesień 2015 22:15 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?