KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

4 fakty o ładnym i oszczędnym oświetleniu w domu

Światło w domu, obok podstawowej funkcji oświetlania, tworzy nastrój oraz determinuje wygląd wnętrza. Stale wzrasta nasze zapotrzebowanie na elektryczność, przez co coraz częściej myślimy o tym, jak na niej zaoszczędzić. Jednocześnie chcemy by nasze domy były pięknie i dobrze doświetlone. Sprawdźmy, co w temacie oświetlenia mówią specjaliści?

REKLAMA


Świetlana przyszłość
- Kolejne 5 lat to rozwój oświetlenia ledowego - mówi Joanna Chmurska, Szef Produktu w Leroy Merlin Polska. - Rozwiązanie to charakteryzuje wysoka energooszczędność, długa żywotność, bezpieczeństwo w użytkowaniu  oraz pełny strumień światła natychmiast po włączeniu - dodaje Joanna. W żarówkach ledowych zminimalizowane jest również promieniowanie UV i promieniowanie podczerwone, co sprawia, że są bezpieczne także dla dzieci.

Dotychczas popularne żarówki halogenowe i świetlówki energooszczędne będę powoli odchodzić do lamusa - halogeny ze względu na niską energooszczędność, a świetlówki ze względu na trudność w utylizacji i niebezpieczeństwo produktu, gdy pęknie podczas świecenia. - Na ryku będzie się też pojawiać coraz więcej oświetlenia dekoracyjnego z niewymiennymi oprawami LED, ale za to z długimi, 5-letnimi gwarancjami - dodaje Magdalena Oleś, Kierownik Działu Oświetlenia w Leroy Merlin Krosno. Cieszy również fakt, że my - klienci coraz częściej będziemy mogli tworzyć własne oświetlenie domu, poprzez możliwość indywidualnego doboru poszczególnych elementów od zawieszki, po nóżkę, klosz czy abażur.

Budujemy - remontujemy
Budowa domu lub jego remont to doskonała okazja do położenia nowoczesnej instalacji elektrycznej. Planując punkty źródeł światła warto przemyśleć jakie źródła światła będą nam potrzebne do poszczególnych czynności i funkcji pomieszczenia. - Dzięki dywersyfikacji źródeł światła w zależności od ich przeznaczenia, w mniejszym stopniu zużywamy energię. Wynika to ze swoistego podzielenia pomieszczenia na strefy i korzystania z oświetlenia tylko w miejscach, w których aktualnie przebywamy - mówi Joanna Sapała, Szef Produktu, Leroy Merlin Polska. Gdy chcemy lekko doświetlić pomieszczenie np. siedząc w fotelu, dobrym rozwiązaniem będzie lampa stojąca z dodatkowym ramieniem przeznaczonym do czytania. Z kolei lampa wisząca nad stołem oświetli przestrzeń roboczą, gdy spożywamy rodzinny posiłek, piszemy, korzystamy z komputera czy np. maszyny do szycia.

Co w trendach piszczy
Dziś modnych jest 6 głównych trendów w dekoracji wnętrz, które odnajdziemy również w oprawach oświetleniowych: miedź, złoto (w zimnej, szampańskiej odsłonie), styl loftowy, skandynawski, klasyczny ale w prostej odsłonie bez nadmiernej ornamentyki (również z elementami ledowymi), styl etno (nie tylko w ujęciu natural look ale również z bogato zdobionym szkłem) i kolory we wnętrzu (żywe kolory, ciekawe kształty i zaskakujące faktury opraw oświetleniowych).

Wracamy również do ozdobnych żarówek, także tych dużych z żarowymi prętami, które pięknie się komponują z lapami w stylu loftowym, eksponującymi źródła światła. - Z kolei w żarówkach, hitem nadchodzącego sezonu jesienno-zimowego zapowiadają się być m.in. ledy filamentowe tzw. pręcikowe, czyli żarówki zachowujące zalety technologii LED, a zamknięte w kształcie tradycyjnej żarówki - dodaje Joanna Chmurska.

Marzenia a faktyczne wybory
Polacy okazują się być coraz bardziej wrażliwi na wzornictwo. Lubimy produkty modne, produkty trendowe, coraz większą uwagę przywiązujemy do dekoracji wnętrz oświetleniem. Jednak statystycznie wciąż ponad połowa z nas wybiera produkty z grupy "bezpieczne", czyli belki ze szklanymi kloszami, białe lub transparentne szklane oprawy czy kryształowe plafony.

Produkty trendowe częściej wybierają klienci dużych miast. - W Leroy Merlin chcemy inspirować i zachęcać klientów do dekorowania wnętrz światłem. Oprawy tworzą styl wnętrza, mogą być jego ozdobą ale również budować atmosferę barwą światła, która może być ciepła, zimna, mocna, delikatna czy wręcz przełamana szklanymi elementami klosza. Jednocześnie chcemy pokazywać klientom, że oprawy z pism wnętrzarskich są dla nich dostępne i będą pasować również do ich domów oraz mieszkań - dodaje Joanna Sapała z Leroy Merlin.

Sklep Leroy Merlin Krosno, w którym znajdziemy szeroką ofertę produktów do oświetlenia wnętrz i ogrodów oraz fachową pomoc Doradców otworzy się przy ulicy Bieszczadzkiej pod koniec bieżącego roku.

LMP

  • autor: LMP

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?