KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Żwirki i Wigury: Rondo będzie gotowe w połowie października

Żwirki i Wigury: Rondo będzie gotowe w połowie października Fot. PixaBay

Na 15 października zaplanowano odbiór nowego ronda na osiedlu przy ul. Żwirki i Wigury. Obecnie trwają prace związane z ułożeniem górnej warstwy nawierzchni jezdni oraz nawierzchni na części ścieżek rowerowych.

REKLAMA


W rejonie nowego ronda na osiedlu "WSK" prowadzone są także prace porządkowe oraz prace związane z oznakowaniem poziomym i montażem słupów oświetleniowych.

W sąsiedztwie pozostały jeszcze szpecące baraki.

- W chwili obecnej działka ta wraz z budynkami stanowi własność Skarbu Państwa przekazaną w trwały zarząd Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Komendzie Wojewódzkiej Policji. Trwa procedura wygaszenia trwałego zarządu. Po jej zakończeniu miasto planuje nabyć nieruchomość od Skarbu Państwa - informuje Joanna Sowa, rzeczniczka prezydenta Krosna.

Jak będzie nazwane nowe rondo?
Zgodnie z procedurą nazwy nadawane są poprzez podjęcie stosownych uchwał przez Radę Miasta. Wnioski zostały skierowane do Komisji Kultury przy Radzie Miasta w celu zaopiniowania. Rada Miasta odniesie się do nich prawdopodobnie na październikowej sesji.

Takich wniosków wpłynęło kilka, jeden z nich został złożony wspólnie przez dwa muzea - zobacz: Jak nazwać rondo? Może imieniem "Cyrku Skalskiego"?

pd

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?