Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Czym zajmuje się Fundacja 21?

Czym zajmuje się Fundacja 21? Fot. Fundacja21

We wrześniu zorganizowali w Krośnie ogólnopolską konferencję poświęconą diagnozie i rehabilitacji dzieci z zaburzeniami rozwoju. W najbliższą sobotę zapraszają na "Dzień Otwarty". Poznaj Fundację 21 i Niepubliczne Przedszkole Integracyjne "Planeta 21" działające przy Fundacji.

REKLAMA


Konferencja zorganizowana przez Fundację 21 obfitowała w wiele interesujących referatów wygłoszonych przez naukowców ze znaczących ośrodków naukowych w Polsce, w tym z Wrocławia, Katowic, Lublina, Kielc, Krakowa, Rzeszowa. Referaty poświęcone były sposobom diagnozowania zaburzeń rozwoju u dzieci oraz ich wczesnemu wspomaganiu. Szczególnie interesującymi były wystąpienia: dr hab. prof. UŚ Danuty Pluty-Wojciechowskiej, dr hab. Jolanty Panasiuk, dr Beaty Jędrzejczyk-Góral, dr Elżbiety Radwańskiej, dra hab. prof. UR Mirosława Dymona, dr hab. prof. UR Marty Uberman oraz dr Aleksandry Mach.

Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ zgromadziła około 200 uczestników - Jest to nasze ogromne osiągniecie. Ilość uczestników potwierdza duże zapotrzebowanie na tego typu działania na naszym terenie - podkreśla Artur Kopacz. Na podkarpaciu brakuje ośrodków, które kompleksowo łączą diagnozę z nowoczesnymi metodami rehabilitacji. Fundacja 21 wdraża najnowsze rozwiązania, np. Neurofunkcjonalną Reorganizację Metodą Padovan.

Artur Kopacz, wiceprezes Fundacji 21 podkreśla jak ważna jest współpraca różnych specjalistów - Dziecko wymaga wielospecjalistycznej terapii, dlatego współpraca terapeutów z lekarzami różnych specjalizacji jest niezbędna w osiągnięciu sukcesu. Sukcesem terapii jest osiągniecie maksymalnej samodzielności na każdym etapie rozwoju dziecka, również w życiu dorosłym.

Fundacja 21 nawiązała współpracę z Niepublicznym Przedszkolem Integracyjnym "Planeta 21" - Wszyscy specjaliści Fundacji współpracują z przedszkolem - mówi Renata Kopacz z Fundacji 21 - Rodzice nie muszą wcześniej zabierać dziecka z przedszkola, żeby uczęszczać na terapie. W trakcie pobytu w przedszkolu dzieci korzystają z wszystkich dostępnych terapii, na które zostały wcześniej skierowane.

Aleksandra Listwoń przeniosła się z Wrocławia do Krosna, by współpracować z Fundacją 21. Jest członkiem Zarządu i zajmuje się sprawami merytorycznymi. Jako neurologopeda kliniczny specjalizuje się we wczesnej interwencji, tzn. prowadzi terapię dzieci od dnia narodzin. Aleksandra Listwoń podkreśla jak ważna jest diagnoza dziecka, dlatego w Fundacji każdy pacjent badany jest przez konsylium, które podejmuje decyzje o wyborze odpowiedniego rodzaju terapii. Zwraca uwagę na konieczność współpracy z lekarzami różnych specjalności.

Więcej o Fundacji 21 możesz dowiedzieć się podczas "Dnia Otwartego", który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 21 listopada. Zobacz: Dzień Otwarty Fundacji 21.

pd
Fot. Fundacja21

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj