Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W Krośnie ma powstać nowy inkubator przedsiębiorczości

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Radni jednomyślnie wyrazili zgodę na "Rozwój strefy aktywności społeczno- gospodarczej w sąsiedztwie krośnieńskiego lotniska". Wymaga to zaciągnięcia dodatkowego zobowiązania w kwocie prawie 2 mln złotych. To jeden z projektów realizowanych w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego (MOF) w partnerstwie z sąsiednimi gminami.

REKLAMASzczegóły przybliża zastępca prezydenta, Tomasz Soliński. - Inkubator przedsiębiorczości powstać miałby przy współpracy z innymi gminami. Jego celem jest rozwój przedsiębiorczości w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym. Partnerem w tym przedsięwzięciu będzie także Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie - informuje Tomasz Soliński.

Przewidziane są również szkolenia i działania doradcze. Inkubator ma służyć głównie rozwojowi nowoczesnych technologii. - Priorytetem jest dla nas wspieranie "specjalizacji inteligentnych”, czyli mówimy o "lotnictwie i kosmonautyce". Kolejne to "jakość życia", "ekologia i turystyka" oraz branża IT - podkreśla Tomasz Soliński.

Ta lista nie zamyka wszystkich możliwości. - Będzie to inkubator, który daje możliwość otwarcia nowej działalności - dodaje zastępca prezydenta.

Nowy obiekt powstanie w sąsiedztwie lotniska, co też ma znaczenie dla rozwoju specjalizacji lotniczej. Planowany termin realizacji to 2016 rok. Szacunkowa wartość inwestycji wyniesie 23 mln złotych.

Na październikowej sesji radni jednomyślnie wyrazili zgodę na zaciągniecie na ten cel zobowiązania w wysokości 1.830.000 zł. "Za" głosowali radni Samorządnego Krosna, Platformy Obywatelskiej, a także opozycyjny Klub PiS.

pd

2 komentarzy

 • ważny

  "Nowy obiekt powstanie w sąsiedztwie lotniska, co też ma znaczenie dla rozwoju specjalizacji lotniczej. Planowany termin realizacji to 2016 rok. Szacunkowa wartość inwestycji wyniesie 23 mln złotych. "

  potrafisz czytać ze zrozumieniem?

  Zgłoś nadużycie ważny czwartek, 03, grudzień 2015 14:49 Link do komentarza
 • logik

  Wszystko świetnie i pięknie, tylko niech to spowoduje powstawaniu firm i nowych miejsc pracy dla mieszkańców naszego powiatu.

  Zgłoś nadużycie logik czwartek, 03, grudzień 2015 12:48 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj