KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Łącznik ul. Żwirki i Wigury z ul. Lelewela na liście rankingowej

Łącznik ul. Żwirki i Wigury z ul. Lelewela na liście rankingowej Fot. Łukasz Jaracz

Łącznik ul. Żwirki i Wigury z ul. Lelewela znalazł się na wstępnej liście rankingowej wojewody. Jeśli inwestycja otrzyma dofinansowanie, będzie można ją zrealizować w przyszłym roku.

REKLAMA


Wojewoda podkarpacki ogłosił wstępną listę rankingową zadań powiatowych i gminnych proponowanych przez samorządy do realizacji w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019". Krosno zgłosiło do programu budowę nowej drogi na osiedlu Traugutta.

O planach budowy łącznika informowaliśmy tutaj: Połączenie Żwirki i Wigury z ul. Lelewela pod warunkiem uzyskania dofinansowania.

Projekt znalazł się na liście wstępnej. Miasto może otrzymać na inwestycję 3 mln złotych. Urząd Miasta zapowiada, że uzyskanie dofinansowania jest warunkiem dla realizacji inwestycji w 2016 roku.

Prace obejmą budowę nowego skrzyżowania i dróg łącznikowych, które skomunikują ul. Lelewela z ul. Żwirki i Wigury.

Samorządy mogą wnosić zastrzeżenia do wstępnej listy rankingowej w zakresie dokonanej przez komisję oceny merytorycznej wniosków do 15 grudnia.

pd
Fot. Łukasz Jaracz

 • autor: pd

4 komentarzy

 • Mona

  Do antyburak: to jednak żwirki i Wigury chce mieć połączenie z Traugutta bo przedszkole, szkoła, przychodnia...a nie na odwrót! Korki to ironia.
  Do krosno s : 15 lat max?

  Zgłoś nadużycie Mona piątek, 04, grudzień 2015 12:49 Link do komentarza
 • krosno s

  ale z was debile. Szkoda słów na te komentarze powyżej....Wam trzeba też łącznik szarych komórek zrobić aby zrozumieć o co chodzi i dlaczego ta droga jest potrzeba....

  Zgłoś nadużycie krosno s piątek, 04, grudzień 2015 10:01 Link do komentarza
 • antyburak

  A co mają wspólnego korki na os.Traugutta z ulicą żwirki i Wigury? Na Traugutta mają piękny węzeł komunikacyjny więc niech nim jeżdżą i nie pchają się na drugie osiedle. Żwirki i Wigury nigdy nie należało do os. Traugutta i niech tak pozostanie. Jak ktoś nie wierzy niech popatrzy na mapę Krosna gdzie wyraźnie są zaznaczone granice tego osiedla -graniczną jest ul. Lelewela

  Zgłoś nadużycie antyburak piątek, 04, grudzień 2015 09:24 Link do komentarza
 • Mona

  Tak ta droga jest bardzo potrzebna! rozwiążę ona "w końcu korki" na os. Traugutta heh...widocznie nie ma już gdzie wydawać pieniędzy, a gdzieś je trzeba przecież wydać.

  Zgłoś nadużycie Mona czwartek, 03, grudzień 2015 21:10 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?