KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Spalarnia" - decyzje zaskarżone aż do Naczelnego Sądu Administracyjnego

"Spalarnia" - decyzje zaskarżone aż do Naczelnego Sądu Administracyjnego Fot. KrosnoCity.pl

Decyzje związane z referendum gminnym w sprawie spalarni odpadów w Krośnie zostały zaskarżone aż do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Poinformował o tym na sesji przewodniczący Rady Miasta.

REKLAMA


W ubiegłym miesiącu informowaliśmy o skardze złożonej do Sądu Administracyjnego na decyzję radnych w sprawie referendum dotyczącym budowy spalarni odpadów w Krośnie: Powraca temat referendum w sprawie "spalarni".

Na listopadowej Sesji przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Kubit poinformował radnych, że skarga została oddalona, jako złożona po terminie. - Inicjator referendum złożył wniosek o przedłużenie terminu. Ten wniosek został odrzucony - relacjonował radnym Zbigniew Kubit.

- W związku z tym inicjator referendum wniósł zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego. To zażalenie wniesione jest na działalność WSA w Rzeszowie, a nie na Radę Miasta Krosna - wyjaśnił przewodniczący.

 • autor: pd

4 komentarzy

 • energia i środowisko

  2018.04.03
  wysypiska śmieci i cuchnące sortownie odpadów to przeżytek.
  spalarnia śmieci lub RDF- u i osadów ściekowych to skok na kasę i najgorsze i o najniższej sprawności energetycznej i ekologicznej technologie
  elektrownie węglowe i na bimasę to kompromitacja ludzkości
  budowa tradycyjnych oczyszczalni ścieków i tradycyjna gospodarka osadowa to skok na kasę i skażenie bakteriologiczne rzek i zanieczyszczenie biogenami, antybiotykami, hormonami i innym ścierwem chemicznym rozpuszczonym w "oczyszczonych" ściekach
  XXI wiek to REWOLUCJA - nadchodzi ERA WIELKICH ZMIAN i albo wskoczymy do pociągu ZMIANA-REWOLUCJA albo będziemy tkwić w g... XX w .
  Nowoczesna instalacja segregacji odpadów pozwala efektywnie ekonomicznie odzyskać 95% odpadów zmieszanych i bez odorów.
  Krosno ma szansę zbudować modelową instalację do segregacji odpadów i wysokosprawną elektrociepłownię na "odpady" o mniejszej emisji niż elektrociepłownie na gaz ziemny
  Obok zakładu segregacji może być wybudowany AQUA PARK

  Zgłoś nadużycie energia i środowisko wtorek, 03, kwiecień 2018 07:25 Link do komentarza
 • ina

  Spalarnia to BIZNES, a nie przedsięwzięcie pożytku publicznego. A żeby ten biznes się opłacał, to Krosno będzie przyjmować śmieci z całego regionupołudniowo - wschodniego. Te śmieci trzeba będzie gdzies składować, a obecne wysypisko juz jest niewydolne. Wobec czego powstanie drugie przy Łężańskiej, bo tylko tam jest miejsce na kolejne wysypisko. W ten sposób tereny , ktore powinny byc przeznaczone na zielone płuca i obszar rekreacyjny / kompleksy basenowe, sportowe , park rekreacyjny / zostaną bezpowrotnie zniszczone, bo ktoś postanowił zrobić z Krosna wysypisko śmieci. Spalarnia, czy inny zakład utylizacji odpadów powinna powstać przy obecnym wysypisku i dotyczyc wyłącznie śmieci powiatu krośnieńskiego. Czy naprawdę za parę groszy "tańszej" energii chcemy zostać wysypiskiem ? Na terenach przy ul Łężańskiej aż się prosi o wybudowanie aquaparku z kompleksem wielu basenów / może i znalazłyby sie jakieś gorące źródła ? / gdzie mozna byloby wypoczywać latem, bo basen przy Burskach to porażka. A i biznes z tego tez pewnie bylby.

  Zgłoś nadużycie ina czwartek, 17, grudzień 2015 00:08 Link do komentarza
 • Max.

  Niektórzy ludzie wykazują zdumiewającą zaciekłość w walce o wykazanie swoich racji, choćby nawet były one sprzeczne z racjami społecznymi. Mało: te racje są wzajemnie sprzeczne. Z jednej strony sprzeciw co do rozbudowy wysypiska śmieci a z drugiej protest przeciwko budowie "spalarni" śmieci. I jeszcze na dodatek generalny sprzeciw w przypadku podwyżek cen za wywożenie śmieci, sprzeciw dot. segregacji śmieci, sprzeciw dot. smrodu z ZUO, sprzeciw przeciwko kontenerom ograniczającym ten smród.....!!! A śmieci produkujemy coraz więcej! Może jakiś sprzeciwek co do samej produkcji tych śmieci ktoś wymyśli wreszcie? Z utylizacją śmieci lub ich gromadzeniem na wysypisku Krosno jeszcze sobie jakoś radzi. Jakoś! Ale jak długo? Krosno ma wiele problemów ze swoim środowiskiem naturalnym - śmieci to jeden, drugi to zatrute powietrze, szczególnie zimą. Jak te sprawy rozwiązać? Skargami jednych na drugich? Kto finansuje te skargi rodzi się pytanie? Chyba nie ci, którym zależy na rozwiązaniu tych problemów. Droga Redakcjo, może by tak jakaś burza mózgów nad tymi problemami a nie skargi!? Bo już niedługo a będziemy tonąć w górach śmieci albo padać od smrodu lub zatrutego powietrza! Osobiście nie wierzę, by przy obecnym poziomie techniki nie było rozwiązania tych problemów. Oby tylko chciało się chcieć! Wszystkim zaciekle protestującym życzę pogody ducha!
  PS: 1. A nasi dziadkowie marzyli by Krosno było uzdrowiskiem.....
  2. Podobno jedną z przyczyn zagłady obecnej cywilizacji będą ...śmieci!

  Zgłoś nadużycie Max. sobota, 12, grudzień 2015 18:16 Link do komentarza
 • zawodzie

  A co z rozbudową wysypiska śmieci w Krośnie. Czemu nikt nie protestuje przeciwko tej szkodliwej dla miasta "inwestycji"?

  Zgłoś nadużycie zawodzie sobota, 12, grudzień 2015 16:38 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?