KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ponad 60 miejsc parkingowych w centrum Krosna zwolnionych z opłat

Strefa Parkowania, Krosno - ul. Ordynacka Strefa Parkowania, Krosno - ul. Ordynacka Fot. KrosnoCity.pl

Rada miasta Krosna jednomyślnie przyjęła uchwałę o zwolnieniu około 65 miejsc parkingowych z opłat. Parkowanie będzie darmowe przez 5 lat. Możliwe jednak, że część z tych miejsc będzie “dedykowanych” np. właścicielom pobliskich nieruchomości.

REKLAMA


Zwolnienie z opłat uchwalone na styczniowej sesji dotyczy około 65 miejsc parkingowych przy ulicach: Kazimierza Wielkiego, Ordynackiej, Sienkiewicza, Szczepanika, Czajkowskiego (przy sądzie), a także odcinka ul. Kapucyńskiej. Uchwała ma wejść w życie w połowie lutego.

- Ograniczenie poboru opłaty parkingowej wynika z realizacji projektu rewitalizacji starego miasta, który uzyskał wsparcie środkami Unii Europejskiej. To wyklucza pobieranie opłat za miejsca parkingowe i pobierania jakichkolwiek korzyści przez okres "trwałości projektu", czyli nie mniej niż 5 lat - tłumaczy prezydent Krosna, Piotr Przytocki.

Korzyści z uzyskanego dofinansowania będą z pewnością wyższe niż wpływy ze wspomnianych parkingów. Na razie jeszcze nie można powiedzieć jaka to będzie suma, trwają rozliczenia projektów i istniejących oszczędności. Pierwsza transza dofinansowania, jaką uzyskało już Krosno to pół miliona złotych.

Dodatkowo prezydent poinformował o projektowaniu parkingu przy ul. Fortecznej. - Chcemy to w tym roku wykonać. To będzie około 60 miejsc parkingowych. Zastanawiamy się jeszcze czy to będzie parking odpłatny, czy tylko częściowo-symbolicznie odpłatny - mówi Piotr Przytocki. Byłby to dodatkowy parking w bezpośrednim sąsiedztwie starego miasta. - Będzie to kolejne udogodnienie. Dzięki temu będziemy rozważać dalsze ograniczenie ruchu kołowego w tej części miasta - dodał Przytocki.


Parking przy ul. Franciszkańskiej pozostanie płatny

Ograniczenie ruchu kołowego
- Pomysłów jest wiele. Można dyskutować, czy one są dobre, czy złe. Trzeba pogodzić wiele głosów - mówi prezydent o ograniczaniu ruchu w starym mieście.
Zdaniem prezydenta konieczne jest uszanowanie turystów na starym mieście. - Ruch turystyczny nie może się odbywać w huku i smrodzie spalin - dodaje Piotr Przytocki.

Zapowiada także budowę łącznika od ul. Łukasiewicza do ul. Niepodległości. Ma to ograniczyć obciążenie ruchem ul. Podwale. Podkreśla przy tym, że duże natężenie ruchu na Podwalu szkodzi staremu miastu i bazylice.

pd

 • autor: pd

2 komentarzy

 • Czarek

  "Korzyści z uzyskanego dofinansowania będą na pewno wyższe...". To oczywiście nieprawda! Każde dofinansowanie z Unii wymaga dużej dopłaty z własnych środków Gminy, a jak TA środków własnych nie ma (Gmina Krosno nie ma i to od bardzo dawna!), to musi wziąć kredyt i spłacać go razem z odsetkami. Nigdy Unia nie dofinansowuje 100 %. Gadanie, że ta pomoc unijna jest dla nas dobra, to zwyczajne kłamstwa dla maluczkich. Nie dajmy sobą manipulować. Te ciągłe informacje typu "dofinansowane ze środków UE" to zwyczajne kłamstwa. Niech wreszcie gmina się przyzna, ile musiała dopłacić z "własnych" tj. pożyczonych środków i na jaki czas jest zadłużona z tego tytułu.

  Zgłoś nadużycie Czarek środa, 03, luty 2016 19:58 Link do komentarza
 • kaska33

  MODERATOR: Komentarz został usunięty. Link zawarty w komentarzu nie jest związany z treścią artykułu.

  Zgłoś nadużycie kaska33 środa, 03, luty 2016 08:48 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?