KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krośnieńscy policjanci tworzą mapę zagrożeń

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

W Krośnie powstaje mapa zagrożeń bezpieczeństwa. To część prowadzonych w całym kraju konsultacji społecznych. Mapa ma być narzędziem służącym do określania poziomu zagrożenia oraz wymianie informacji o zagrożeniach dotykających daną społeczność. Każdy obywatel może mieć wpływ na jej ostateczny kształt.

REKLAMA


Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. - Większość społeczeństwa, na chwilę obecną, nie ma bezpośredniego dostępu do bieżących danych statystycznych dotyczących skali i rodzaju przestępczości, czy występujących zagrożeń - czytamy na stronie Policji.

W efekcie, większość osób budując obraz poziomu poczucia bezpieczeństwa opiera się na własnych odczuciach, a także na opiniach znajomych, ale w znacznej mierze na opiniach kreowanych przez media. Dlatego zdaniem Policji, niezwykle ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne przedstawienie - głównie społecznościom lokalnym - skali i rodzaju zidentyfikowanych zagrożeń.

Mapa powstanie w Krośnie i powiecie
Organizacja konsultacji społecznych planowana jest na terenie gmin i miast znajdujących się na obszarze działania krośnieńskiej jednostki Policji. Pierwsze tego typu spotkanie odbędzie się w piątek (5 lutego), o godz. 13.00, w komendzie miejskiej Policji w Krośnie przy ul. Lwowskiej 28.
 
Krośnieńscy policjanci będą rozmawiali z przedstawicielami samorządu, instytucji odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa, organizacjami pozarządowymi oraz z mieszkańcami Krosna na temat identyfikowanych przez nich zagrożeń bezpieczeństwa i porządku publicznego. Spotkanie ma na celu stworzenie mapy zagrożeń dla Krosna. Powstała mapa ma odzwierciedlać niebezpieczeństwa dostrzeżone oraz prognozowane np. w związku z organizacją miejskich wydarzeń.
 
Kolejna debata, tym razem dotycząca gminy Jedlicze, odbędzie się również, 5 lutego, o godz. 17.00 w Urzędzie Gminy w Jedliczu.
 
Więcej na temat tworzenia mapy zagrożeń można znaleźć na stronie komendy głównej Policji.

pd/kmp/kgp

  • autor: pd/kmp/kgp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?