Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Fieseler "Storch" z Krosna

Fieseler "Storch" z Krosna Fot. TVP Historia

Ekipa TVP Historia realizująca program "Było... nie minęło" odwiedziła Lotnicze Zakłady Produkcyjno-Naprawcze AERO-KROS. Tematem odcinka były, nadal latające, samoloty z II Wojny Światowej.

REKLAMAJak TVP Historia trafiła do krośnieńskiej firmy? Zaczęło się od grupy pasjonatów z Przemyśla, którzy odnaleźli agregat z okresu II Wojny Światowej. Towarzysząca im ekipa programu "Było... nie minęło" dotarła wraz z nimi do Krosna, do zakładów AERO-KROS. Tu Adam Sikorski ujrzał samolot Fieseler "Storch" podczas rekonstrukcji. To stało się tematem kolejnego odcinka.

Lotnicze Zakłady Produkcyjno-Naprawcze AERO-KROS w Krośnie specjalizują się w rekonstrukcji wielu zabytkowych maszyn latających, szczególnie z okresu II wojny światowej. Wiele rekonstrukcji to praca niemalże od podstaw, gdyż znajdowane szczątki samolotów są w opłakanym stanie.

Okazuje się, że konstrukcja "Storcha" z lat 30-tych poprzedniego stulecia ma właściwości, które są cenione do dzisiaj, a na maszyny tego typu nadal jest zapotrzebowanie.

W programie poruszono też temat nowoczesnych konstrukcji budowanych w zakładach AERO-KROS. Odcinek realizowany w Krośnie możecie zobaczyć w Internecie: Było... nie minęło - Przeszłość z przyszłością.

pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj