KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Fieseler "Storch" z Krosna

Fieseler "Storch" z Krosna Fot. TVP Historia

Ekipa TVP Historia realizująca program "Było... nie minęło" odwiedziła Lotnicze Zakłady Produkcyjno-Naprawcze AERO-KROS. Tematem odcinka były, nadal latające, samoloty z II Wojny Światowej.

REKLAMA


Jak TVP Historia trafiła do krośnieńskiej firmy? Zaczęło się od grupy pasjonatów z Przemyśla, którzy odnaleźli agregat z okresu II Wojny Światowej. Towarzysząca im ekipa programu "Było... nie minęło" dotarła wraz z nimi do Krosna, do zakładów AERO-KROS. Tu Adam Sikorski ujrzał samolot Fieseler "Storch" podczas rekonstrukcji. To stało się tematem kolejnego odcinka.

Lotnicze Zakłady Produkcyjno-Naprawcze AERO-KROS w Krośnie specjalizują się w rekonstrukcji wielu zabytkowych maszyn latających, szczególnie z okresu II wojny światowej. Wiele rekonstrukcji to praca niemalże od podstaw, gdyż znajdowane szczątki samolotów są w opłakanym stanie.

Okazuje się, że konstrukcja "Storcha" z lat 30-tych poprzedniego stulecia ma właściwości, które są cenione do dzisiaj, a na maszyny tego typu nadal jest zapotrzebowanie.

W programie poruszono też temat nowoczesnych konstrukcji budowanych w zakładach AERO-KROS. Odcinek realizowany w Krośnie możecie zobaczyć w Internecie: Było... nie minęło - Przeszłość z przyszłością.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?