Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

AH1N1: w Krośnie nie zanotowano przypadków zachorowania

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Zwiększa się liczba zachorowań na grypę w województwie podkarpackim. W samym powiecie krośnieńskim, w styczniu potwierdzono 1300 przypadków zachorowań na grypę i zachorowań z objawami grypopodobnymi.

REKLAMANa dzień 5 lutego br. w województwie podkarpackim potwierdzono laboratoryjnie 73 przypadki zachorowań osób hospitalizowanych oraz 21 przypadków osób leczonych ambulatoryjnie. Doszło do dwóch zgonów, jednego z powodu chorób somatycznych i rozpoznanej grypy oraz drugiego z powodu powikłań po grypie.

W styczniu liczba zgłoszonych zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę wynosiła 4 854 (z zapadalnością 228,05). W ubiegłym roku, w tym samym czasie zarejestrowano 4 701 zachorowania (z zapadalnością 220,86).

Przypadki potwierdzone izolacja wirusa grypy w województwie podkarpackim:
- AH1N1: 82,
- AH1N1 i B: 1,
- A: 10,
- B: 1.

To dane statystyczne urzędu wojewódzkiego.

W powiecie krośnieńskim, w styczniu 2016 roku zanotowano 1300 zachorowań na grypę i zachorowań z objawami grypopodobnymi leczonych ambulatoryjnie. Dotychczas nie potwierdzono zachorowań spowodowanych wirusem AH1N1.

Szpital w Krośnie ogranicza odwiedziny
- W Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie nie zanotowano przypadków zachorowania na grypę AH1N1. Szpital jest przygotowany na ewentualne zachorowania. Posiada zabezpieczenia w odzież ochronną (maski i fartuchy) - mówi Aneta Leśniak z sekcji organizacji i marketingu krośnieńskiego szpitala.

W lecznicy wprowadzono ograniczenie odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach. Związane jest to z ogólną sytuacją epidemiologiczną na terenie województwa podkarpackiego. Zakaz ma charakter profilaktyczny, osoby przebywające w szpitalu często mają obniżoną odporność, tym samym ryzyko zarażenia się od osoby odwiedzającej jest zbyt wysokie. - W przypadku osoby leczącej się z powodu innych schorzeń, dodatkowe zarażenie grypą mogłoby być bardzo niebezpieczne - dodaje Aneta Leśniak.
 
Dostępne szczepionki przeciw grypie uodparniają przeciwko wirusowi pandemicznemu AH1N1.

red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj