KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Cyfrowe Podkarpackie" - Krosno w wojewódzkim projekcie

"Cyfrowe Podkarpackie" - Krosno w wojewódzkim projekcie Fot. KrosnoCity.pl

W poniedziałek, 22 lutego, rada miasta zebrała się na nadzwyczajnej sesji. Powodem była konieczność podjęcia kilku uchwał, w tym o udziale Krosna w Podkarpackim Systemie Informacji Przestrzennej.

REKLAMA


O potrzebie podjęcia uchwały mówił naczelnik wydziału geodezji, Krzysztof Wilk. Pomysł nie jest nowy - Chodzi o objęcie całego Podkarpacia jednolitym systemem informacji przestrzennej - mówił naczelnik.

Wstępne porozumienie w tej sprawie zostało podpisane w imieniu Krosna w lipcu ubiegłego roku. - Ten projekt jest na etapie końcowym - poinformował Krzysztof Wilk. Wniosek o dofinansowanie musi zostać złożony do 1 marca. W związku z tym temat nie mógł czekać do lutowej sesji, którą zaplanowano na 26 lutego, stał się jednym z powodów zwołania dodatkowej, nadzwyczajnej sesji.

Całość projektu opiewa na około 190 mln złotych. To ogromne przedsięwzięcie, a oprócz urzędu marszałkowskiego uczestniczą w nim wszystkie podkarpackie powiaty i miasta na prawach powiatu, w tym Krosno. wkład własny Krosna to około 400 tysięcy złotych. Krzysztof Wilk dodał, że Krosno otrzymało informacje, że także "wkład własny" może zostać pokryty ze środków z budżetu państwa.

Krzysztof Wilk informował w odpowiedzi na pytania radnych, że dokumentacja projektowa była wielokrotnie poprawiana.

Co zyskamy? W ramach projektu powstałby między innymi w pełni zcyfryzowany zasób geodezyjny. Krzysztof Wilk chce, by do tego zintegrowanego systemu włączyć inne bazy danych dotyczących zarządzania przestrzennego i ochrony środowiska.

Rada miasta przyjęła uchwałę jednomyślnie.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?