KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Strażacka Jazda Nocą dla małej Hani przeszła do historii [FOTO, FILM]

Strażacka Jazda Nocą dla małej Hani przeszła do historii [FOTO, FILM] Fot. Krosno112.pl

Ponad 20 tysięcy złotych zebrano do puszek podczas sobotniej (12.03) Strażackiej Jazdy Nocą dla małej Hani. W wydarzeniu wzięło udział 117 zastępów straży pożarnej oraz setki mieszkańców Krosna i regionu.

REKLAMA


Hania ma dopiero 19 miesięcy. 11 grudnia 2015 roku wykryto u niej nowotwór o nazwie NEUROBLASTOMA z IV stopniem zaawansowania. Guz umiejscowiony w klatce piersiowej dał przerzuty do kości sklepienia czaszki i kości biodrowej. Przeszła już operacje, poddawana była chemioterapii. Hania jest bardzo wesołą i uśmiechniętą dziewczynką, ale przed nią jeszcze długie i kosztowne leczenie.

12 marca w ramach akcji pomocy dla dziewczynki "Strażacka Jazda Nocą dla Hani" włączyły się jednostki OSP oraz inne służby ratownicze. Podczas wydarzenia odbywającego się w Jedliczu zebrano do puszek 20 954 złote, kilka euro i pensów.

O potrzebie pomocy dla Hani już informowaliśmy w KrosnoCity.pl: Przekaż 1% dla 19-miesięcznej Hani.

- O chorej Hani dowiedzieliśmy się na początku stycznia od Roberta Kozioła - naczelnika OSP Dobieszyn i sołtysa tejże miejscowości. Już wtedy padła propozycja zorganizowania zlotu kilku jednostek OSP w celu zebrania finansów na kosztowne leczenie kilkunastomiesięcznej dziewczynki - mówi Marcin Mikosz (Krosno112.pl), jeden z organizatorów wydarzenia.

Do akcji "Strażacka Jazda Nocą dla chorej Hani", zgłosiły się jednostki OSP oraz inne służby ratownicze: Państwowa Straż Pożarna, GOPR, pogotowie ratunkowe z Krosna, Maltańska Służba Medyczna, Zakładowa Straż Pożarna ORLEN Południe, policjanci z KMP Krosno i komisariatu w Jedliczu. Do wydarzenia dołączyła załoga Cellfast Balloon Team, rozgrzewając atmosferę balonowym palnikiem.

- W wydarzeniu wzięło udział 117 zastępów straży pożarnej. Witaliśmy jednostki nie tylko z naszego regionu, ale również z powiatów: strzyżowskiego, jasielskiego, brzozowskiego, dębickiego i sanockiego
 - mówi Marcin Mikosz.

O godzinie 18:00 na parkingu jedlickiej rafinerii uroczyście zainaugurowano spotkanie włączeniem wszystkich sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Nie zabrakło pokazów. - Strażacy z OSP Bratkówka i Pustyny wspólnie z ratownikami medycznymi Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie przeprowadzili pokaz ratownictwa technicznego rozcinając wraki dwóch samochodów - dodaje Marcin Mikosz. Zakładowa Straż Pożarna ORLEN Południe zaprezentowała swoją Tatrę oraz możliwości działka wodnego.

Strażacka Jazda Nocą wyruszyła w 3 kilometrową trasę drogami gminy Jedlicza punktualnie o godzinie 20:00. - Kolumnę 117 samochodów witało brawami setki mieszkańców, było to niecodzienne wydarzenie. Jak podkreślił komendant miejski PSP w Krośnie st. bryg. Krzysztof Korzec, jest to jedna z największych koncentracji służb ratowniczych i strażaków ochotników w historii naszego powiatu - mówi Marcin Mikosz.
Zebrane datki delegacja trzech jednostek: OSP Dobieszyn, OSP Krosno-Białobrzegi i OSP Świerzowa Polska przekazała rodzicom małej dziewczynki.

- Każda jednostka za udział w spotkaniu i wielkie serce w niesieniu pomocy dla małej Hani otrzymała pamiątkowy dyplom i szklane serce. Dziękujemy! Dziękujemy także wszystkim sponsorom oraz osobom dobrego serca za wsparcie tego szczytnego wydarzenia. Jesteście wielcy! - powiedział Marcin Mikosz.

mg
Fot. Tomek Jerzak

 • autor: mg

3 komentarzy

 • Znający temat

  Ile było datków?. Czy aby więcej nie wypalono paliwa?

  Zgłoś nadużycie Znający temat wtorek, 15, marzec 2016 18:12 Link do komentarza
 • mieszkaniec

  Tylko czy oby na pewno będą chciały się tym zainteresować bo nawet niektóre lokalne media (k24) mają to głęboko w d.... i nie wspominają nawet w jednym zdaniu o tym wydarzeniu bądź co bądź niecodziennym. Ale przynajmniej pozostałe portale nadrabiają :)

  Zgłoś nadużycie mieszkaniec poniedziałek, 14, marzec 2016 20:02 Link do komentarza
 • gość

  Przekażcie relacje i filmy z tej akcji do ogólnopolskich mediów, wtedy znajdzie się jeszcze więcej osób które będą chciały pomóc Hani. Takich akcji nie ma codziennie więc media mogą się tym zainteresować.

  Zgłoś nadużycie gość niedziela, 13, marzec 2016 23:24 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?