KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Bycie FIT jest GIT" strzałem w dziesiątkę. Organizatorki myślą o kontynuacji projektu

"Bycie FIT jest GIT" strzałem w dziesiątkę. Organizatorki myślą o kontynuacji projektu Fot. Adrian Socha

4 marca odbyły się kulinarne warsztaty organizowane w ramach projektu “Bycie FIT jest GIT”. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów.

REKLAMA


Wydarzenie przygotowały cztery licealistki z ZSO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie oraz II LO w Krośnie: Karolina Krajmas, Ewelina Cieśla, Kaja Armata i Dominika Nitka.

Warsztaty zostały przeprowadzone w Klubokawiarni Ferment Krosno. Prowadził je kucharz, Marcin Piotrowski, który opowiadał uczestnikom nie tylko o zdrowej żywności, ale też jak łatwo i prosto można przygotować smaczne potrawy.

- Najbardziej ucieszył nas fakt, że udało nam się zainteresować wydarzeniem nie tylko młodzież, ale również dorosłych - mówią organizatorki.Akcja społeczna "Bycie FIT jest GIT"

Wszyscy uczestnicy mieli okazję spróbowania wielu rodzai koktajli robionych na żywo oraz lodów zamrażanych ciekłym azotem. Prawdziwym hitem warsztatów okazały się burgery przygotowywane przez Zdzisława Czepigę. Ich głównym składnikiem była podkarpacka wołowina. Znikały w mgnieniu oka.

- Bardzo ucieszył nas widok uczestników, którzy po zakończeniu warsztatów jeszcze przez dłuższy czas rozmawiali z kucharzami na temat odżywiania. Akcja nie udałaby się bez wsparcia lokalnych firm i organizacji, jak również naszych szkół (I LO i II LO) oraz naszego nauczyciela, Mateusza Suchodolskiego. Chciałybyśmy wszystkim bardzo podziękować za wsparcie i obecność. Bardzo nas cieszy, że udało nam się dotrzeć do tak szerokiego grona odbiorców. Już teraz myślimy o kontynuacji naszego programu - dodają dziewczyny.

O projekcie pisaliśmy tutaj: "Bycie FIT jest GIT", weź udział w warsztatach zdrowego żywienia.

red.
Fot. Adrian Socha

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?